Ana Menü

Kongrenin Ardından... | Tuğrul Yenidoğan

Başlatan CR7, Şubat 01, 2010, 14:35:43

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Kongrenin Ardından...         ,
01.02.2010 02:09:00                         

Beşiktaş tarihinde, Süleyman Seba dâhil hiçbir başkan adayı seçim yarışında tüm sandıklarda önde tamamlayamamıştı...
20-0 enteresan bir sonuç...
Bu çok iyi değerlendirilmelidir...
Ayrıca 1700 yakın bir fark "9000 civarı üye katılırsa kesin biz kazanırız!" iddialarını da bütünüyle çürütmüştür.
Kongreye 7600 kişiden başka bir 1400 kişi daha katılsa ve katılan 1400 kişinin tümü Murat Aksu'ya oy verseler seçimin galibi yine Yıldırım Demirören olmaktadır...
Bu da çok iyi değerlendirilmelidir...
Seçimin gidişatı aşağı yukarı belli olduğunda Murat Aksu'nun listesinde yer alan çok değerli bir adayın "bunca borca sokmasına rağmen nasıl Demirören kazanıyor?" sorusu da günün şartlarında anlamsız kalmaktadır...
Dış borcumuzu 5 misli arttıran iktidarlar oylarını nasıl çoğaltıp%47'lere çıkarabiliyorsa, Demirören'in de oylarını arttırması normaldir.
Kongrede Murat Aksu'ya oy vereceklerini ifade eden bazı bayan üyelerin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı kongre salonunda görmeleri üzerine fikir değiştirerek gidip Yıldırım Demirören'e oy verdiklerine bizzat şahit oldum...
Eşim dahi Arınç'ı televizyonda izlediğinde telefon açıp oy vermek için gelmek istediğini iletti.
Uzun saatler süren oy sayımına ve zaman zaman sinirlerin gerilmesinerağmen son derece medeni ölçülerde bir kongre tamamlandı. Tek bir olayçıkmadı...
Başta sürekli iletişim kurarak dün ve bugün ortaya çıkananlaşmazlıkları birlikte çözen Yıldırım Demirören ve Murat Aksu'ya, sonderece başarılı bir biçimde kongre divan başkanlığı yapan Uluç Gürkan'a tüm Beşiktaşlıların teşekkür etmesi gerekir.
"Aksu gruplara karşı kaybetti... Hiçbir grubu yanına almadığı için kaybetti..." şeklinde iddialar ortaya sürülecektir... Ancak tümüyle züğürt tesellisidir...
2002 seçimlerinde tüm gruplar Hasan Arat'ınkarşısında olduğu ve kongreye katılım aşağı yukarı aynı sayıda olduğuhalde böylesine bir fark olmamıştır... Bu kongrede ise fark 3 misliolmuştur. 20-0 ve 1700 oyluk farkı grupla, murupla izah edenler ancakendi strateji yanlışlarının üzerini örtme peşindedirler...
Murat Aksu da maalesef ülkedeki mevcut muhalefetin yanlışına düşmüş,seçim stratejisini %70 rakibini eleştirmek, %30 kendini anlatmaküzerine kurmuştur. Üstelik eleştirdiği yönetim anlayışı, 3 yıl öncesinekadar 2. Başkanlığını yaptığı yönetim anlayışıdır.
Kusura bakmayın ama bu stratejiyle seçim kazanılması Kaf dağının ardındaki hayaldir.
"Demirören kulübe binlerce üye kaydetti, seçimi öyle kazanacak!" iddiasının da palavra olduğu gün gibi ortaya çıkmıştır.
Demirören'in başkanlığı döneminde kulübe üye yapılan 2000-2500 üyenin oy kullandığı 17-18-19 ve 20 numaralı sandıktaki oy oranları tıpkı diğer 16 sandıktaki oy oranları gibidir... Herhangi bir anormallik söz konusu değildir.
Aslında yazılacak ve anlatılacak daha çok şey var ama, buncabilmişin ortalıkta ahkam kestiği bir ortamda susmak daha iyi galiba...
O nedenle "şimdilik" bu kadar...
Ne demişler: "Yapan yapar, yapamayan ya vıdı vıdı eder, ya da eleştirmen olur!"
Ben bundan sonraki süreçte "yapanlar"dan olmaya ve yapmaya karar verdim... Şimdiden haber vereyim dedim...

Tuğrul Yenidoğan

:ok :ok doğru bir yazı  :ok :ok       
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Delirdik

Alıntı yapılan: L_James_23 - Şubat 01, 2010, 14:35:43

Seçimin gidişatı aşağı yukarı belli olduğunda Murat Aksu'nun listesinde yer alan çok değerli bir adayın "bunca borca sokmasına rağmen nasıl Demirören kazanıyor?" sorusu da günün şartlarında anlamsız kalmaktadır...
Dış borcumuzu 5 misli arttıran iktidarlar oylarını nasıl çoğaltıp%47'lere çıkarabiliyorsa, Demirören'in de oylarını arttırması normaldir.

Ben akpye oy verenleride anlayabilememiş biri olarak bu seçimide mantığıma yatıramıyorum.  :)

Beşiktaş'ın marka değeri düşürülmüştür.
Geleneklerimiz yerlerde sürünmektedir.
Borç harç içerisine sürüklenip kendisine bağlı hale getirilmiştir.
Rakip takımların başkanlığa devam etmesi için dualar ettiği bir başkansın yahu sen
ama yinede insanlar seni seçiyor.

Ne diyelim ki.. Bir Seba daha çıkaramayacak herhalde bu kulüp
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

keskinli

yukaridaki mantigi anlamis degilim
bildgim bi dogru varsa oyumu ona atarim,yok bülent arinc ordaymis su surdaymis diyerekten yanlis bildigime atmam
bunu yapanlarinda karakteri gelismemis insanlar olarak görürüm
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin