Ana Menü

İstanbul'a kar, geceme hatıralar yağdı | F.D

Başlatan CR7, Ocak 21, 2010, 09:41:47

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Livırpul'u 2-1 yendiğimiz maçı Asuman'la birlikte izlemiştik; ozamanlar beni seviyordu. Dolmabahçe'den çınaraltı otoparka el ele, gözgöze dönüşümüzü unutamam. Gözlerinin içine bakıp "Yu vil nevır volkelon Asuman'ım" dediydim. İyi günümün de kahrımın da sebebi ve tekşahidi Beşiktaş; iyi günde de kötü günde de sevgiye sahip çıkmayı bizsenden öğrendik. Yenmez olaydık. O gün bugündür kendi adıma birden onakadar sayarken sekizi atlıyorum; sevdan içimde sekiz sütuna manşettirBeşiktaş'ım. Bir sayı tutuyorum içimden; sen çıkıyorsun Asuman.Yokluğun ateşten kor ve yalnızlığım yalınayak, aşk neşriyatımın magazineki güzel Asuman...
Henüz altı yaşındayken terk edilmenin öfkesi ile babasından nefretettiğini düşünen bir genç adam, sevdiği kadına eski zamanlardan birhikaye anlatır. Yazının olmadığı çağlarda insanlar duygularınıpaylaşmak için taş verirlermiş birbirlerine.Taşın avuç içinde bıraktığıhis, verenin alana duyduklarıymış aslında. 'Taş mektubu' denirmiş bununadına da. Adam, hikayesini anlatırken babasının her yılbaşında bir 'taşmektubu' bırakacağına söz verdiğini ama elinde O'ndan kalan sadece birtaş olduğunu dolu gözlerle itiraf eder. Gün gelir 'kötü' babanın ölümhaberini de getirir. Kadınının hatırına giderler son acı görüşe. Adambabasının cansız bedenine yaklaşır, yaşlı adamın sımsıkı elleriniaçmaya çalışır ve minicik bembeyaz bir taş düşer babanın elinden adamıneline... Giderayak babamdan bana kalan Beşiktaş ile bugünkü 'yaralı'Kartal'ı düşünüyorum. O günlerin taraftarlığı ve taraf olmakduygusuyla, bugünkü global hislerimi ayırmaya çalışıyorum, hiçbir şeyaynı kalmıyor hayatta. 'Yağmurlu bir günde görmüştüm seni, üstündeçubuklu formadan vardı, bir anda tutuldum aşık oldum ben, hayatınanlamı Siyah-Beyazdı...' Sonra forma reklamı çıktı mertlik bozuldu.Aşklar A.Ş. oldu, her yan sponsor, her yer ihale doldu, küçük masumoyunumuz globalleşirken, hayatın anlamı sanki biraz 'yuro' oldu.Federasyon temsilcisinin büyük bir iştahla getirdiği şike belgelerininiçinde adım çıkacak diye ödüm kopuyor. Dua edelim ya da düz umalım kimeşhur 'Bokum' savcısı da bizim 'Ergenekoncu' gibi paranoyak çıksın.Beni tez zamanda unutacağına bahse girerim kalpsiz Asuman, gitme; hemalt hem üst olurum bak.
Onur madalyası töreninde yere yığılan şehit babasını görmese idim, birihtimal daha güler yüzlü bir veda olabilirdi. "Yıldırım Demirörenkaybederse güneydoğu ağıtları biter mi, nasıl bir futbol zaferi, HrantDink üzerinden yaşadığımız vicdan sızısını dindirebilir, Fener-Cimbombu yıl UEFA finali oynarsa, sokaklarda açlık sefalet diner, asgariücret 2 bin lira olur mu?'' gibi abuk şeyler düşündüm biraz. Bizfutbolu ve sevda yükü kulüplerimizi, gerçek hayatta bulamadığımızdeğerleri yaşatsın, hakkın, adaletin ve güzelliğin tecellisi olsun diyesevdik, onların yaşattığı mucizeleri gerçeklerde bulabilme ihtimalinesevdalandık. Beşiktaş'ımın seyri kahreden çaresiz futbolu ve yaklaşanışıksız kongre öncesi, küskünlük biraz bendeki.'Seçime siyaset girdi'diye rakibini ispiyonlayan adam, seçime girecek siyasi kimlikler gibişehir şehir dolaşıp, kulis canavarlığı yapmakta. Hafta içi Fanatik'teokudum, "Demirören Adana, Osmaniye, Erzin, Kayseri il kongre üyeleriylegörüştü. Adana, Osmaniye, Erzinlilerin desteğini aldı." BuyrunKayserilinin öykülere konu olan uyanıklığı ve zekasının ispatı işte.Diciturk'e ve her kulüp yönetimine bir Kayserili şart der ve sorarım:"Yıllık 321 milyon dolar olan meşhur ligimizi dünya devi yapar mı,Erzurumsporlu topçu arkadaşların grevi biter mi, adam gibi yabancılargelmek için sıraya girer mi?". 'Piliz Fan Der Fart, dont breyk mayhart'mı yani. Giderayak itiraf etmeliyim ki, şu Hurmacı Özer paşa çokyakışırdı Beşiktaş'a, halamın taşikardisi olsa enişteme varmazdı, oy.
Türksel Ligi'nin 'çok' gibi parası olan kulüpleri alt klasmandan gelenrakiplerinin yabancı kontenjanına uysunlar ziraat kupası maçlarında,tarım organik olsun, genetiğiyle oynanmasın adaletin. Yayıncı kuruluşun'büyükağa'sı Şansal hocamız ve büyük 'üç büyük düşmanı' Erman ağbimiz'yetenek siz'siniz' jürisi olsun, gençlerin önü açılsın. Yusuf Şimşekyerini Necip Uysal'a bıraksın gayrı Yokluğunda anladık ki mal canınFerrari'si, Sivok'un yongasıymış. Maraton'u Behlül sunsun, izlerken'yenge' dırdırından yırtalım. Marka değeri artmış ligimizde seyircisiztakım oynayamasın; Kasımpaşa ile Büyükşehir birleşsin. Seçim öncesiyakacak ve takacak yardımı alan seçmen-seyirci vefa borcu niyetinegönüllü taraftar olsun; spora siyaset, Holoşko'nun yerine Nihatgirmesin. Her koyun kendi bacağından asılsın, babaların geçmişievlatların önünü tıkamasın.

Üç günde futbolumuza hayran olmayı başarabilen Ankaragücü hocası RojeLömer Türk olsun, adı da Hacı Ömer Gökçek olsun. Demirkol MHK'ye,Meleke PFDK'ya, Dizdar adamı da federasyona başkan olsun, mızmızbaşkanlar sonsuza kadar mazeretsiz kalsın. Denizli hocamız Çeşme'yebelediye başkanı ve lütfen Yılmaz Vural milli takımlara hoca olsun.Fırat Aydınus, saç dökmeyen şampuan reklamında oynasın ama Rıdvan hocaartık her reklamda oynamasın. Hakemi aldatan topçu kart görmesin,korner direk dibinde tek ayak cezası alsın. Derbileri kadın hakemler,kadın dergilerini erkekler yönetsin. Vardan da bana küsmesin. Okunduğugibi yazan okunmayan bir yazar olarak Fe ağbinizi özleyin. Biliniz ki'yıldıran' başkan yıldırmıştır O'nu da ama siz gençler yılmayın. 'Koptuçapraz yan bağlarım, halimize ağlarım' durumudur biraz. Ben babamı,bana BeşiktAŞK'ımı verdiği içini, Beşiktaş'ımı da babamın takımı olduğuiçin iki kat fazla sevdim. En çok özlediğim Beşiktaşlı, babamdır. Aslaözlemeyeceğimiz Beşiktaşlıya, kongre öncesi başarılar dilemek zorundakalacağıma susmayı da Beşiktaşlı duruşundan öğrendim, izninizleduruşumu yerim. Asuman'ı özlemek noktasında ise kaleciyle karşı karşıyakalmış Güyiza kararsızlığındayım. 'Mazi kalbimde kanayan bir yara' ile'layf goğz on' geyiği arasında sıkışıp kalmış kalbime taş basacak veönümüzdeki aşklara bakacağım. Silinmez anılarımda severim sizi.

Feridun Düzağaç
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

+18 !

Yine süper yazmış bir çırpıda okunuyor..

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun