Ana Menü

Aksu'dan Demirören'e..

Başlatan CR7, Ocak 18, 2010, 17:30:38

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Murat Aksu, Başkan Yıldırım Demirören`inkatıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamaları, seçimsürecinin kendisi üzerinde yarattığı karamsarlık ve düş kırıklığınınyansıması olarak gördüğünü söyledi.

Aksu`nun yazılı olarak yaptığı açıklama şöyle:

"Beşiktaş JK Başkan Adayı Murat Aksu olarak şunun altını çizmeliyim kişahsıma gelen tekliflere rağmen hayatımda hiçbir siyasi partinin üyesiolmadım ve şimdi de değilim.

Sayın Yıldırım Demirören seçim malzemesi olarak nedense Beşiktaş vesiyaseti yan yana getirmeye özel bir çaba göstermektedir. SayınDemirören, mevcut ikinci başkanının bir siyasi partinin üst düzeyyönetiminde bulunduğunu ve aktif siyaset yaptığını ne çabuk unuttu!Aynı partinin gençlik kollarından ve üyelerinden kendi dönemi içindeçok sayıda kişiyi Beşiktaş Jimnastik Kulübü`ne üye yaptırdığıbelgelerle sabittir. Sayın Demirören öncelikle Beşiktaş Genel Kurul`uüzerine koymaya çalıştığı bu siyasi vesayeti açıklamalıdır.Beşiktaş`tan başka kaygısı olmayan üyelerimizin bu Genel Kurul`agelerek oylarını kullanmaları ve buna benzer vesayetleri kırmaları birkez daha önem kazanmıştır.

Bu "Beşiktaşlı" üyeler ve etraflarında ki suç çetelerininBeşiktaş-Denizlispor maçında, demokratik haklarını kullanarak kendisini"küfürsüz" şekilde protesto eden taraftarlara karşı organize birşekilde neden şiddet uyguladıklarının açıklamasını da yine YıldırımDemirören`den bekliyorum.

Ayrıca Sayın Yıldırım Demirören`le 2004-2007 yılları arasında BeşiktaşJimnastik Kulübü yönetiminde çalıştık. O dönemde siyaset ile ilgiliyapılmayan dedikodu ve manüpilasyonların, bugün özellikle gündemegetirilmesi, Sayın Demirören`in kamuoyuna empoze etmeye çalıştığı"mağduriyet" propagandasının ürünüdür.

Sayın Yıldırım Demirören Beşiktaş`ta seçim sürecine siyasetkarıştırdığını iddia ettiği Bakan, Vali ve Emniyet Müdürlerinden sözediyor. Ancak isim ve yer belirtemiyor. İddiasını ispatlayacak hiçbirkanıt öne süremiyor. Bütün bunlar "çamur at izi kalsın" mantığındanbaşka bir anlam taşımaz ve her şeyden önce Beşiktaş Başkanlığımakamında duran birine yakışmaz.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü, bünyesinde her siyasi görüşten, her etnikkökenden, her dini inanıştan ve toplumun her kesiminden insanıkucaklayan bir üst kimliktir.

Doğal olarak Beşiktaş siyaset üstü bir kurumdur. Benim tek rengim siyah - beyaz, tek partim Beşiktaş`tır.

Üzerinde sıkça spekülasyon yapılan Del Bosque konusunda Sayın YıldırımDemirören`in söylemlerine istinaden bir kez daha açıklama yapmazorunluluğu doğmuştur.

Öncelikle şunu açıkça belirtmek isterim. Del Bosque davasına bakanAvukatlardan Ayhan Çopuroğlu, Sayın Serdar Bilgili döneminden beriBeşiktaş JK`nın avukatıdır ve Beşiktaş`a büyük katkıları olmuştur.Ayrıca Ortega davasındaki başarısından dolayı Sayın Aziz Yıldırım`ınSayın Demirören`e tavsiye ettiği İtalyan Avukat Ettore dava süreciniAyhan Çopuroğlu ile birlikte götürmüşlerdir.

Sayın Yıldırım Demirören yönetim kurulu üyelerinin verdiği yetkidahilinde Vincente Del Bosque ile, hukuki anlamda görüşümü almadan,İspanya`da kontrat imzalamıştır. Kontrata bakıldığında Beşiktaşaleyhine ağır hükümlerin olduğu açıkça görülür. Herhalde SayınDemirören o anki panikle doğru dürüst okumadan bu kontratıimzalamıştır. İmza attığı bir kontratı bile okumayan biri, Beşiktaşgibi bir kulübün başında daha bir 3 yıl kalabilir mi?

Del Bosque`nin kontratının feshi öncesi Sayın Demirören`i olası birfeshin sonuçları konusunda defalarca uyardım. Buna rağmen benimyurtdışında olduğum bir dönemde İspanyol teknik adamın kontratı tektaraflı olarak fesh edildi. Sonuçlarını düşünmeden kontrat fesheden,sonra da telaşla sorumlu arayan biri daha bir 3 yıl Beşiktaş`ın başındakalabilir mi?

Tüm Beşiktaş camiasının speküle edilen her konu ile ilgili doğrubilgilendirilme hakkı var. "Birlik ve beraberlik" spekülasyonlarıylagerçekler örtülemez. Beşiktaş`tan başka kaygısı olmayanlar bugerçeklerle yüzleşmekten korkmaz. Beşiktaşlıların Genel Kurul`dagerekeni yapacağına ve sorunların çözümü için yeni bir dönemibaşlatacaklarına inancım sonsuz.

Beşiktaşlılara doğruları söylemenin Beşiktaş`a hiçbir zararı yokturhatta büyük faydası vardır. Önümüzde ki günlerde Beşiktaş kamuoyunumeşgul eden ve tartışılan diğer konularda Beşiktaş camiası ilepaylaşmaya devam edeceğim."

Dha
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Doğal olarak Beşiktaş siyaset üstü bir kurumdur. Benim tek rengim siyah - beyaz, tek partim Beşiktaş`tır.

sevdim bu cumleyi  :ok

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

geleceksen gel yoksa ınanılmaz bı durum beklıyor bızı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

SAĞIM SOLUM AK PARTİ OLDU BE..

gelmesin.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Refah partisine bile raziyim, Y.D gitsinde artik...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

ayrica aksular ak partili degiller,her türlü partidenler yeterki bakanlik verilsin :D
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin