Ana Menü

Şekip Mosturoğlu "BOSQUEDE TÜM ŞUÇ DEMİRÖREN'İN"

Başlatan NoPasaran, Ocak 09, 2010, 14:44:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Del Bosque davasını Şekip Mosturoğlu yüzünden kaybettiklerini ileri süren Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e, Fenerbahçe Asbaşkanı'ndan yanıt geldi.

Mosturoğlu, yaşamının hiçbir döneminde Demirören ya da Beşiktaş'ın avukatlığını yapmadığını belirterek,
"Hiçbir haklı sebebi olmadan sözleşme fesheden bir kulübün, tazminat ödemediği bir örneğe bugüne dek rastlamadım. Bu kulüpler, bir süreç içinde muhataplarına az ya da çok tazmiat ödemek yükümlülüğündedir.

Beşiktaş, Bosque'nin sözleşmesini hiçbir haklı nedene dayanmaksızın feshedince, yabancılık unsuru taşımasına karşın, Murat Aksu'nun çabasıyla TFF hukuk düzeni içinde büyük bir başarı elde edildi, Beşiktaş en düşük tazminatı ödeyip, konuyu kapatma şansı yakaladı. Sayın Murat Aksu, kulüp hukuk müşaviri Ömer Bedük İtalyan avukatın ısrarlarına ve sunduğu yazılı rapora; benim, TFF Hukuk Kurulu üyelerinin, konunun uluslararası boyuta taşınmadan sonlandırılması tavsiyelerimize karşın, Sayın Demirören, uzlaşmaz bir tutum sergiledi. FİFA safhası da Sayın Şenes Erzik'in büyük gücü ve desteğiyle kulüp lehine sonuçlandı.

'Pazarlık avantajı yitirildi'
Ancak Sayın Demirören, uzlaşmaz tavrını bu aşamada da sürdürdü. CAS aşaması ise kulüp aleyhine sonuçlandı. Yani, hiçbir şekilde kazanılma ihtimali olmayan
davanın yargılama sürecinde kulüp lehine elde tutulan pazarlık avantajı, Sayın Demirören'in uzlaşmaz tavrıyla yitirilmiş ve kulüp aleyhine bu ağır tablo ortaya çıkmıştır" dedi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

küfredebilirmiyim bu yd dnen adama(içimden ettim ama yetmedi) :sopa
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)