Ana Menü

Sıgara Zammı

Başlatan Cem Goren, Aralık 28, 2009, 18:12:19

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sercAn1903

parlamentler muratti,marlboralar winstona dönüyor :D

...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

carsi52

Bu zamdan sonra herkez Lark içiyor.
Kimde görsem sigara Lark..
Bölünür senin için uykular!

+18 !

Wingston Light'tan şaşmak yok! :D

Cem Goren

Alıntı yapılan: carsi52 - Ocak 07, 2010, 18:50:12
Bundan sonra Marlbora Light !
Marlboranın sahibi çok para kazanıcak.Herkez Marlbora alır gibime geliyor :D

ındırımden sonra okulda cocuklar wınston paketlerıbı yaktılar bugun :)
herkes marlbora'ya donecek gıbıme gelıyor :)

sımdı fıyatlara bakarken kent 7milyon olmus o dıkkatımı cektı ben eskıden yanı su zamana kadar kentı ucuz bı sıgara sanardım megerse degılmıs :)
bakkala gıttım sırf bu yuzden baktım nasılmıs dıye afilli bi kutusu vardı :)
altın kapılarımız kan oldu tayfun

erdibatmaz

marlboroya hücum artık. acaba bu zam olayında marlboronun parmağı mı var.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Cem Goren

hanı marlboro ıcın normal fıyat 5bucuk ama wınston ıle arasında 0.50kurus fark olması cıdden enteresan :)

Cem Goren

Philip Morris Sabancı Pazarlama ve Satış A.Ş Genel Müdürü Turhan Talu, hükümetin bir ayağı fiyatın artmasını ve geliri ona göre maksimize etmeyi düşünürken regülasyon ayağının resimli sağlık uyarıları ve paketlerin üzerinde ürünleri farklılaştıran tüm ögeleri kaldırarak şirketleri "otomatikman fiyat savaşına" doğru ittiğini söyledi.

Aslında Marlboro'dan 5,5 liradan 7 lira 23 kuruşa çıkmamız lazım. Ama tüketicinin satın alma gücüne baktığımızda 7 liranın üzerine çıkılamayacağını düşündüğümüz için 7 liraya çıkardık. Biz diyoruz ki 7 liraya bu gitmiyor." Talu, şu anda 5,50 lira olan kısa kutu Marlboro'nun bir paketinden elde edilen gelirin önceden 1,47 lira olduğunu, bunun vergi artışı sonrasında yüzde 19'luk azalmayla 1,19 liraya gerilediğini söyledi. 5,50 lira ile şu anda para kaybetmediklerini belirten Talu, ancak bunun verginin ana mantığına aykırı olduğunu, uzun dönemde vergiyi absorbe etmenin sürdürülebilir durum olmadığını söyledi.

İLERDE DAHA FAZLA FİYAT SAVAŞLARI OLUR"-

Düzenlemeler yapıldığında sektör temsilcilerinin görüşlerinin de dikkate alınması gerektiğinin altını çizen Talu, şunları kaydetti: "Sektörel düzenleme yapılırken, sektörün tavsiyelerine uymadan zorlama yapıldığında bu bir yerden patlıyor. En doğrusu alabileceğinin maksimumunu almak.

Dengeleri bozmayacak, stabil fiyat artışları, devamlı ve sürdürülebilir vergi yapısını devam ettirmek önemli.

www.milliyet.com

carsi52

Marlbora yeniden 7 liraya çıktı malesef..

Cem Goren

morrıs oyun oynuyor resmen :)

CR7

önce bi olta attı
geri çeksin zamları.biz böylede satarız istediği kadar zam yapsada dediler ama bunu yemeyince geri adım atmayınca yeniden eski fiyatına döndü :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

dun ben babama 5bucukdan aldım haberı yoktur onun zamdan bugun sok gecırmıstır herhalde :)

carsi52

Dün iddaa paramı verseydi 5.5den alıcaktım sigarayı.Vermediler parayı 7 lira oldu marlbora.Neyse artık Winston alıcam bu haftada.

Cem Goren

DIABLO

Milletle dalga geçiyorlar. :D
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

[KralKartal]

Maltepeye dönüs derim icenlere  ;D
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi