Ana Menü

Hangi ırk köpek beslerdiniz/beslediniz..

Başlatan [KralKartal], Aralık 26, 2009, 15:39:11

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

labrador-retriever

Labrador Retriever;

Labrador Retriever Temel Özellikleri Labrador Retriever, duygusal ve sabırlı bir köpektir. Oldukça zeki, sadık, itaat etmeye hevesli ve hareketlidir.
Çocuklara karşı olmak üzere mükemmel bir karakteri vardır. İnsanlarla olmayı çok sever ve ailesinin parçası olduğunu hissetmeye gereksinimi vardır. Yavruyken çok iyi sosyalleştirilmezse yabancılarla bazıları mesafeli olabilir.
Bu köpekler bekçi köpekliği yapabilir; ama her ne kadar bazılarının koruma yaptığı bilinse de koruma köpeği değildir. Kendi başlarına çok bırakılırlarsa eşyalara zarar verici olabilirler. Labrador'a çok güçlü bir boynu olduğu için erken yaşta tasmasını çekmeden yürümesi öğretilmelidir.
Yarışma kanından gelenler av kanından gelenlerden genellikle daha ağır ve uysaldır. Av kanından gelenler daha enerjik ve hareketli olabilir. En iyi eşlik köpekleri genellikle bu iki kanın karışımıdır. Bu ırk oldukça popülerdir.
Labrador, Golden Retriever'dan biraz daha dominant ve bağımsızdır. Av, iz sürme, vurulan avı geri getirmek, bekçi köpekliği, narkotik, körler ve sakatlar için rehber köpek, arama & kurtarma, agility ve itaat yarışmalarında başarılıdır.
Koku alma duyusu çok gelişmiştir. Efendisiyle uyum içinde çalışmayı bilir. Bataklık ve sulu arazilerde avı getirme konusunda mükemmeldir. Suya dalma alışkanlığını yüzyıllarca sürdürmüş, ağlarını toplayan balıkçılara yardımcı olmuştur. Soylu, sağlıklı ve dayanıklı bir köpektir.
Labrador Retriever çalışmayı seven enerjik bir köpektir. Bol egzersize gereksinimi vardır. Labrador obur olabilir bu nedenle diyetine ve egzersiz düzeyine dikkat edilmelidir.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Aralık 27, 2009, 03:53:43
hayvanı et,kemik le besliyorduk ilerimizde ise kümeste tavuk besleyen komşu vardı biraz tanıyorduk bir kere bahçede oturuyorum köpek git sen tavuk kümesine dal yakala 1 tane tavuk gırtlakla

sen köpegi et kemikle beslersen vahsi hircin ve saldirgan olur... :)
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

beckyZWICKY

Presa Canario;

Ne kadar sevimli ne kadar masum bir görünüşe sahip bu köpekçik ;D
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

KeePSaKe

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Aralık 27, 2009, 17:42:25
Alıntı yapılan: KeePSaKe - Aralık 27, 2009, 03:53:43
hayvanı et,kemik le besliyorduk ilerimizde ise kümeste tavuk besleyen komşu vardı biraz tanıyorduk bir kere bahçede oturuyorum köpek git sen tavuk kümesine dal yakala 1 tane tavuk gırtlakla

sen köpegi et kemikle beslersen vahsi hircin ve saldirgan olur... :)

Valla başta tahmin edemedim işte sokak köpeğiydi bir de özel mamada veremem çok başımı ağrıtmıştı kerata :D
Since 1903

Banucan

ben köpek hastasıyımdır eski evimiz apartmanın bahçe katıydı ve kangalımız vardı
ama en büyük hayalimdir bahçesinde köpek olan müstakil bir evde oturmak işte o zaman birden fazla köpeğim olur ve bütün gün sıkılnadan oynayabilirim köpeklerimle :D
FEDA

Brestgerfich

Hayatım boyunca edinebileceğim en yakın dostumdur herhalde... Rasha.

[IMG]http://i56.tinypic.com/2hqtamx.jpg[/img]
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

Cem Goren

köpekler sadık olduğundan ırk dil din cins ayrımı yapmam ;;D
altın kapılarımız kan oldu tayfun

eRe

golden ım vardı adı angel dı :)
ılerde de ımkanım olursa fransız bulldog almayı dusunuyorum :)
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

KeePSaKe

Kendisi 1 gün bizim evde misafir kaldı sonra abim nişanlısına hediye etti :)

Bu büyümüş hali  :)

Since 1903

Simurg

tatalılığa bak yaaa öff çok şirin bişi :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Banucan

çok güzellll ya bende köpek istiyorum ama ev müsait değil
sokakta gördüğüm her köpeği sevmekten yoruldum kendi köpeğimi sevmek istiyorum
çok mu şey istiyorum :(
FEDA

KeePSaKe

Aynen Banu bizim de ev müsait olmadığı için verdik yoksa kim bırakır bu prensesi :)
Since 1903

ERHUN

Yazmıştım eskiden 2 Alman kurdu var diye.

Adolf 5 aylıkken gelmişti, o mesajı yazdıktan bir kaç ay sonra babamın bir arkadaşına gitti. İş yerimizde kalıyordu, iş yeri değiştiği için zor olmaya başlamıştı babamın arkadaşının köpeği oldu artık. İş köpeği olduğu için bize fazla bağlılığı yoktu haberi geliyor gayet sağlıklı bir sıkıntı olmamış yani (sahip değişince bunalıma giren köpekler oluyormuş ya o yüzden).

Nina 21.01.2003 doğumlu. 45 günlükken gelmişti bize, şuanda hala bizde.

Evde köpek beslemek zor değil ama ırkına, köpeğin cinsine ve sahibine bağlı bir şey bu.

Adolf mesela bize geldiğinde pek iyi durumda değildi, iyi beslenmemişti. Bizim yanımızda gayet bakımlı şekildeydi ama fazla insanlarla iç içe büyümediği için biraz yabani kaldı. Tam koruma köpeği oldu o, yabancıları büyük-küçük ayırt etmeden kovalayan bir köpek.

Nina ise 45 günlükken geldi demiştim o gün bugündür tuvalet ve günlük yürüyüş dışında dışarıya çıkmıyor. Evin bir ferdi gibi, resmen normal insandan farkı yok. Misafir gelse kapıda karşılar koklar sonra yanda oturur misafir giderken kapıda yine arkasından bakıp cama koşar camdan bakmak için (tabii gelen misafir korkuyorsa agresif hareketler yaparsa huysuzluk yapıyor). Onun dışında oldukça uysal bir köpek, tabii damarına basılmadıkça. Nede olsa geninde var Alman Kurtları oyun köpeği değil. Bugüne kadar 1 defa bile topla oynatamadım. 2-3 defa topu patlatıp bırakmışlığı var.

----

Köpek almayı düşünenler ev durumuna, köpeğin özelliklerine ve ne için aldığını iyi analiz edip almalı.

Şöyle 30'lu 40'lı yaşlara geldiğimde durumum ve yaşadığım şartlar elverişli olursa ya bir sokak köpeği yada Hachi (Japon köpeği) almak istiyorum.

RCA

dışarıda besleyeceksem kangal dır!

evde besleyeceksem labrador retrieverdır. (siyah rengi)
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.