Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceren

üc günlük arastırmayla yürekteki inanc yön değistirmez sevgili volkan

gercek bi inancsa tabi..

İsa mesih asıgısın sen

İsa mesih'de Allaha asık..

celisme de silkelen..

"Sen dua et, ben amin diyeyim, sonra belki çay da içeriz :D "

NoPasaran

CEREN ömür araştırmayla geçer..

Ben Kiliseye giderkende sorguluyordum..

Soru soruyorum şu an klasik yaklaşımlarla geliyorsunuz.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ceren

ateist mi oldun sen simdi ??? :o

"Sen dua et, ben amin diyeyim, sonra belki çay da içeriz :D "

carsi52

Kuran-ı Kerim içinde herşeyi doğru yazılan tek kutsal kitap.
Tüm müslümanlar cennete gidicek tüm müslüman olmayan cehenneme gidicek diyen olmadı.Bu kadar şey okuyorsunuz bari madem birazda gidin Kuran-ı Kerim okuyun bazı şeyleri ordan bakarak iyice öğrenin.

7 milyardan 1.5'i..Bu çok ama çok hatta baya bi aşırı saçma bi örnek oldu :lol
Ne yani şimdi çoğunluk nerdeyse onun dediği onun inandığı mı doğru oluyor ?
Sabaha kadar tartışsak bir çözüm yolu bulamayız.
Sadece 1 yerde çözüm yolu bulunur.Oda ölürken son nefesinizi verirken o zaman herşey anlaşılır o zaman herşeyi anlarsınız.
Öldükten sonra Allahın huzurunda sorarsınız amaaaa allahıımm bilim adamları ispatlamıştı bizim suçumuz yok diye.
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Yoo..

Teorinin dini boyutu bambaşka bir olay...

Gerçeklerden kaçamayız. Darwinin doğru söylediğini bir çok önemli kurum kabul ediyorken nasıl sessiz kalabiliriz ki..

Din kavramı farklıdır yine diyorum..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: carsi52 - Ocak 04, 2010, 01:32:14
Kuran-ı Kerim içinde herşeyi doğru yazılan tek kutsal kitap.
Tüm müslümanlar cennete gidicek tüm müslüman olmayan cehenneme gidicek diyen olmadı.Bu kadar şey okuyorsunuz bari madem birazda gidin Kuran-ı Kerim okuyun bazı şeyleri ordan bakarak iyice öğrenin..

Kaan siz fatiha ezberlerken ben Kuranı Kerimi bitirmiş bir adamdım. Sadece Kuran değil,diğer kitaplarda..

Ancak Kuranı okumuyorum artık..Bana bir ayet yetmişti..

"Ey iman edenler, yahudilerle hıristiyanları dost edinmeyin! Onlar, birbirlerinin dostlarıdırlar. İçinizden her kim onlara yardaklık ederse, muhakkak o da onlardandır. Allah ise zulmedenleri doğru yola çıkarmaz. (Maide Suresi 51.Ayet)
"

Sadece bu ayet bile onların cennete gidemeyeceğini gösteriyor..SADECE BU AYET BİLE..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

unutmadan

Yahudi ve hristiyanların dostluğu

"Kedi ve köpekten" farksızdır aslında..

Kuran neye göre bunu demiş , anlayan ne yahudi var ne hristiyan..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

yanlış hatırlamıyorsam bazı ayetler kişiler tarafından değiştirip kuranda olmayan ayetlerde eklenmişti kitaba..

Bunlar çıkmıştı ortaya..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

carsi52

İçten okumak farklıdır okumak için okumak farklıdır.Sende okumak için okumuşsun belli oluyor.
Her kötü insan elbet cehennemi tadıcak.
Her iyi insan elbet cenneti tadıcak.

Bundan şüphen olmasın.

NoPasaran

Yanlış düşünüyorsun carsi52

İslam İnancının temelini İSLAMIN VE İMANIN ŞARTLARI oluşturur..

ve hiç bir farklı din mensubu İslamın 5 şartını yerine getirmez dolayısı ile cenneti hak etmez..

---

beckyZWICKY,

ilk duydum dediğini.Mevcut Kuranda değişiklik olmadığı bilinir ve söylenir..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 04, 2010, 01:40:32
Yanlış düşünüyorsun carsi52

İslam İnancının temelini İSLAMIN VE İMANIN ŞARTLARI oluşturur..

ve hiç bir farklı din mensubu İslamın 5 şartını yerine getirmez dolayısı ile cenneti hak etmez..

Bir Hristiyan çocuk küçükken ailesi tarafından hristiyan olarak büyütülmüş bir çocuk çok iyi bir çocuk iyi bir insan yardımsever veya ne bilim iyi bir insan kısacası.Ama ailesi tarafından hristiyan olarak büyütülmüş pekte bir bilgisi yok müslümanlığı yada Allah'ı farklı anlatmışlar inandırmışlar kalbi temiz olan bi insan böyle insanların cenneti tadabilir gibi geliyor bana.
Sonuçta o çocuğun bi suçu bi günahı yok.Tek bir suçu günahı var oda araştırıp doğruları öğrenmemek.
Ama sonuç olarak olarak islamın ve imanın şartını getirmeyen bi insanın cenneti tatması zordur herhalde.
Cennet veya Cehennem kimin gidiceğini allah bilir.Benim veya bizim burda bunları konuşmamız yakışmaz o yüzden bende artık cennet,cehennem hakkında birşey demicem.Sonuçta Allah bilir onu.

NoPasaran

yani.

konu neden kurana geldi :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Alıntı yapılan: s.volkan - Ocak 04, 2010, 01:40:32

beckyZWICKY,

ilk duydum dediğini.Mevcut Kuranda değişiklik olmadığı bilinir ve söylenir..

eğer Türkçe mealini okuduysan kişiler çevirirken kendi yorumlarını katabiliyorlar veya farklı şekilde çevirebiliyorlar Volkan abi.

o yüzden o meale fazla güvenme derim çok güvenilir birisininkini okumadıysan eğer

bir de ben de yahudiler ile hıristiyanlar baya düşman diye biliyorum. Yani edindiğim izlenim bu şekilde.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

+18 !

Yağmur demişsin Ceren abla bu kadar basit bir konuyu bilmemen beni şaşırttı açıkcası..

Yemek yaptığında bile kapakta biriken dumanın suya dönüşmesini görmüyor musun?

Güneş demişsin; Dünya kendi etrafında döner. Dünya güneşin etrafında döner. Ay dünyanın etrafında döner.

Böylece Dünya hareketleriyle güneşten gereken ısıyı ve ışığı alıyor..

Kaan; Allah bir ise neden bir yol belirlememiş insanlara? İnsanları öldürmeyi yasaklamış ama din uğruna ölmek yani şehitliği en üst düzey mevki yapmış..

E bir insan savaş halindeyse ölebilirde öldürebilirde.. O zaman öldürmenin yasağı nerde???

Böyle çelişkiler çok var daha kuranda.. Kuran okuyun demişsin okudum ben..

NoPasaran

-evrim yanlış olmalıdır çünkü kutsal kitap hatasızdır.
Kutsal kitaptaki yüzlerce yanlış, hata ve çelişki bu görüşü zaafa uğratıyor. Tarihsel ve bilimsel hatalar yanında kendi içinde de çelişkiler var, matematik zayıf, kozmoloji berbat, biyoloji de iyi değil. Hataları giderme çabası neredeyse kitabın kendisi kadar eski ama başarısız.

-evrim yalnızca bir kuramdır.
Evet, einstein'in özel görelilik kuramı gibi. Bilimciler kuram derken, kanıtlarla destekledikleri bir açıklamayı kastederler. Evrim, bir kuram olduğu kadar, bir gerçekliktir de.

-darwin ölüm döşeğinde fikrini değiştirmiştir.
Einstein ölüm döşeğinde kuramından vazgeçmiş olsaydı evren daha mı farklı olacaktı? Bilimsel hipotezler, sahiplerinin hevesleriyle değil, kanıtlarla ayakta durur ya da yıkılırlar. Bu arada, yaradılışçılar arasında pek popüler olan bu mit doğru değildir.

-Herhangi bir geçiş fosili yoktur.
Bunu daha kibar biçimde söyleme mümkün değil: bu iddiayı ileri süren ya korkunç cahildir ya da düpedüz yalancıdır. Ara özellikler gösteren çok sayıda fosil vardır. Bu fosiller, hem bir türden diğerine hem de büyük gruplar arasındaki geçişleri (balıktan amfibiye örneğin) gösterirler.

-Eğer hepimiz maymundan evrimleştiysek neden hala maymunlar var?
Kurtlardan köpek türeten hayvan yetiştiricilerin bilerek ve isteyerek yaptıkları doğal olarak da gerçekleşebilir: bir tür, birbiriyle melezlenmeyen popülasyonlara ayrıldığında, bu popülasyon çok farklı yollardan evrimleşebilirler. İnsanın evrimleştiği kuyruksuz maymunların soyu çok uzun zaman önce tükendi, ama yeni bir türün ortaya çıkışı eskisinin ortadan kaybolmasını gerektirmiyor. Ve son olarak, şempazeler ve goriller bizim atalarımız değil kuzenlerimiz.

Kaynak: NTV
Aşk bu Aşk !

volkanca.net