Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Aslında çıkmışlar :)

Ancak darwin ateist değil herkes darwine karşı olmasına rağmen..

Sadece yaradılışta bir sorun var bence..

Bende artık toprak yada üfleme olaylarına kesin olarak inanmıyorum
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

erdibatmaz

insanlar elle tutulur, gözle görülür şeylere daha çok inanır. Ya da ciddi sayıda küçümsenmeyecek kadar insan inanır en azından.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

sercAn1903

Alıntı yapılan: keskinli - Aralık 27, 2009, 20:01:19
bizi bi yaratanin oldugu,hemde direk insan olarak yarattiginin o kadar cok kaniti varki,dolayisiyla darwinin teorileri hic inandirici degil

bi kutsal kitabımız mevcut müslümanlar olarak.tamamen açıklanmıştır orda.
maymun maymundur insanda insan.
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

NoPasaran

:)

Kutsal Kitapların hepsi öle diyorda

Herşeyi akıl ve mantıkla anlatan dinlerimiz, malesef bilimsel konularda akıl kullanmak yerine kitaplara başvuruyorlar..

hemde kendi kitaplarına..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

+18 !

O kitaplarda atomun nasıl parçalandığı yazıyor mu merak ediyorum..

keskinli

yaradan insanlara akil vermis,düsünsünler,okusunlar ögrensinler atomuda parcalasinlar,baska buluslarda bulsunlar diye.
ilmin sahibide yaradan,öyle olmasa akil vermedigi yarattiklariyla bir olurduk
ilim,bilim cok önemli tabiiki ama bilim kesin kanitlar olmadan sözde bi bilimcinin teorisiyle olmaz.
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

Peki o yaradan nasıl olurda verdiği bilimle kullarının birinin onun olmadığını söylemesine izin veriyor?

carsi52

Öldüğünde yaradana sorarsın sergen çok merak ediyorsan.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

Alıntı yapılan: +18 ! - Aralık 30, 2009, 20:22:30
Peki o yaradan nasıl olurda verdiği bilimle kullarının birinin onun olmadığını söylemesine izin veriyor?
cünkü Allah insanlara akil vererek kendi kendilerince dogruyu bulmalarini istemistir
bunlar uzun ve agir konular.bu konulara forumda yazilabilen 3-5 cümleyle tartismak olmaz.
ispat arayan kendi vücuduna bakarak milyonlarca ispat bulabilir,bizi bi yaradanin oldugunu.böyle bi mükemmeliyetin kendi kendine olusamaz

+18 !

Neyse abi tartışsakta değişen bir şey olmayacak..

NoPasaran

Alıntı yapılan: keskinli - Ocak 01, 2010, 18:23:06
Alıntı yapılan: +18 ! - Aralık 30, 2009, 20:22:30
cünkü Allah insanlara akil vererek kendi kendilerince dogruyu bulmalarini istemistir
bunlar uzun ve agir konular.bu konulara forumda yazilabilen 3-5 cümleyle tartismak olmaz.
ispat arayan kendi vücuduna bakarak milyonlarca ispat bulabilir,bizi bi yaradanin oldugunu.böyle bi mükemmeliyetin kendi kendine olusamaz

Şempazelerde mükkemmel..*Resime bakabilirsiniz..

DNA larımız ve vücut yapımız neredeyse tamamen benzer..

Ayrıca Tanrı Kendini göstermez?
Hiç bir bilgiyi net vermez ?

Ama nedense iş yargılmaya gelince en ağır cezaları verir..

Namık Kemal Lisesinde okuyan en kötü hoca bile bunu yapmaz sanırım.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

sempanzeleride biri yaratti,onlarda kendi capinda mükemmel
bunu kabullenipte bu mükemmeliyetin kendisinden olusabilecegini düsünmekte cok sacma
ama onlara akil vermedi Allah,insanlara verdi
isteyen istedigi seye inanir ama kimse bana sempanzenlerle akrabaligim oldugunu söyleyemez
Allah her zaman kendini gösterir,her zaman hissettirir kendini,kimin ne yapacaginida söyler.
dinlerin kitaplarini ele alip bakmak gerek
inanmayanlarin bunu anlamasi zor tabiiki,ama inananlar icin bi sorun yok
ne kadar kanit gösterilsede kabul etmezler,iclerinde vardir inanc ama bunu kabullenmezler

NoPasaran

Şempazeler malesef kuzenlerimiz 45 milyon yıl öncede n  ;D

Ayrıca insanın aklı olması durumu çok eskide kalmış bir söylem.Allah onlara akıl vermedi demek ne derece doğru bir söylemki. Akıl sadece konuşmak mı? ONLARDA DÜŞÜNÜYOR, KENDİLERİNE  GÖRE ANLAŞILIYOR VE BİRBİRİLERİNİN HAREKETLERİNİ DAHA ÖNCEDEN HİSSEDİYOR..

Ayrıca AYNA NÖRON dedikleri bir tabir var bilimin. BİRAZ karışık bir olay ama bakabilirsiniz. Bu Ayna Nöronlar, akılın sadece insana özgü olmadığı konusunda ilerde daha detaylı karşımıza çıkacak..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ceren

:) :)

Maymunlar bile inanmaz bu sacmalıga.. 

"Sen dua et, ben amin diyeyim, sonra belki çay da içeriz :D "

erdibatmaz

maymunları niye küçümsüyorsunuz ki, yani bunu sadece ahmet abi değil herkes söylüyor. "Benim dedem maymun mu yani? hadi lan" gibisinden. günümüzde küfür veya küçümseme amaçlı kullanılıyor diye böyle güncel bir şeyi büyük bir tarihe bağlamak bana normal gelmiyor. ayrıca volkan abi; Ayrıca Tanrı Kendini göstermez?
Hiç bir bilgiyi net vermez ?

Ama nedense iş yargılmaya gelince en ağır cezaları verir..

diyorsun ama sen de inanmıyor musun tanrıya :D

neyse, bana darwin daha inanılır geliyor, dinin daha mantıklı olduğu kanıtlansa bir gün, zaten dindar birisi olmaya razıyım ben, gerçekten... işte sorunda burada başlıyor; dinde mantık aranmaz. her şeyi olduğu gibi kabullenmek gerekir.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P