Ana Menü

Akıllı Telefonlar (Iphone - Samsung - Htc - Nokia vs vs vs)

Başlatan IL Capitano, Aralık 16, 2009, 13:28:58

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Banucan

hatırlamıyorum ben bu telefonu ericson vardı hatta fadıl oynuyodu reklamında onu azcık hatırlıyorum :D
FEDA

NoPasaran

Şafak sezerin kırmızı korkusu yokmuş O ZAMANLAR ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

i-phonedan önce ,cok eskiden severek kullandigim telefon
Nokia 8800

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

Bu telefonu ben hiç sevmemiştim :-\
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

nokia 3310 üzerine tanımam ;D
FEDA

IL Capitano

bunlarin degisik editionlari vardi, 500 eurodan filan basliyordu. kucuk , sade ve zarif bunlar.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: keskinli - Şubat 17, 2011, 19:09:19

gelmis gecmis en iyi telefon olan muz nokia aklima geldi

vay be nerden nereye geldi telefon modelleri ;D
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

NoPasaran

- Batarya (pil) değiştirilemez! Pilin bitti oğlum senin, takmalısın hemen fişe, nerde kaldı mobilite? Pilin ömrü biterse o zaman gör sen seyri. (Bu arada pil ömrünü savunanlar olacaktır, bende hiçbir işlem yapmasam arkaplanda pilim 1 ay giderdi)
- Hafıza kartı yoktur, gerektiğinde genişletilemez. Baştan seçersin ya 16 GB ya 32 GB, fark ise uçurumdur hep.
- Sadece Apple tarafından onaylanan uygulamalar çalışır, özgürlüğün "Ö" harfi bile takılır o onaylama mekanizmasına. Bugüne kadar bir çok uygulama komik sebeple reddedilmiştir.
- Gerçek bir multitasking (aynı anda birden fazla uygulama çalıştırma) yoktur, yalandan olanı da komedidir. Ey ruh geldinse iki kere Home tuşuna tıklat :P
- Telefonumu kişiselleştiremem, arkaplana bir resim atmak kişiselleştirme değildir, program kısayollarını ekrana serpiştirmek gruplamak ne işkencedir. En başta zaten model seçeneğim de yoktur, ya bunu alırsın ya da yine bunu alırsın vardır.
- Adobe Flash desteklemez ve desteklemeyecektir. O zaman kendi siteme bile giremeyeceğim telefonu ne yapacağım?
- Bilgisayardan uygulama kuramazsınız, hele kendiniz için yazdığınız bir uygulama imkansızdır. AppStore'a giremedikten sonra uygulama üretemezsiniz, AppStore harici yayamazsınız.
- Mevcut Windows yüklü bilgisayarınızla uygulama geliştiremezsiniz, uygulama gelişirme platformu sadece Mac olup, orada da yüksek fiyatla sizi öpecek amcalar beklemektedir.
- Widget desteği yoktur, bu devirde en aptal Nokia telefonlarda bile olan şeyler sözde akıllı telefonların kralında neden olmaz? Çünkü arkaplanda aktif çalışırsa donanımın foyası ortaya çıkar korkusu vardır.
- Ücretsiz GPS navigasyon yoktur. Zaten ücretsiz iyi birşey olma ihtimali de yoktur kendilerinde.
- Mobile Hotspot yani 3G ile gelen interneti Wifi üzerinden evdeki diğer cihazlara dağıtma özelliği yoktur.
- Ücretsiz mp3, film indirip dinleyemez, izleyemezsiniz. iTunes'e göbekten bağlanmalısınız.
- Bir uygulamayı aldınız ama beğenmediniz, iptal edemezsiniz. Oysa Android size 48 saat deneme imkanı verir, iptal eder paranızı geri alırsınız. Şu an iPod Touch'um bir daha asla kullanmayacağım ücretli uygulama kaynıyor.
- Dosya senkranizasyonu için bile iTunes şartı bir komedidir. Kendi bilgisayarınız olmayan biryerden dosya ekleme çıkarma yapmak imkansızdır.
- Size gelen bildirimler kabak gibi ekrana yansıması, o an cevap verilmezse kaybolmasının mantığı yoktur. Android'in bildirim ekranının yakınından bile geçemez.
- Kendi mikrofonlu kulaklığınız ile çalışmaz, illa pahalı kendi malı kulaklık bekler.
- OTA (Over The Air) yoktur, her güncelleme sizi PC başına bağlar.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

iPhone 4 kullanıyorum.Bundan önce Google Nexus One kullanıyordum.Nexustan önce de uzun süre iPhone 2G ve 3G ve aralarda da HTC HD2 HTC Hero Samsung Wave gibi cihazlar kullandım.Dokunmatik kalitesi ve stabilitesi olarak iPhone a yaklaşan cihaz hala yok,ekran hassasiyeti olarak daha iyileri bile var ancak stabilite-uyum olarak maalesef yok.O yumuşak hissi ne nexusta ne hd 2 de ne de samsung wave de alamadım kesinlikle.Bunun da sebebi iPhoneda yazılım ve donanımın mükemmel bir uyum içinde çalışması bence.Androidli bir cihazda webde yoğun bir sayfada gezerken sayfa kaydırdığınızda ya da yakınlaştırma yaptığınızda küçük küçük milisaniyelik takılmalar yaşarsınız.Ama iPhoneda bu yoktur kaymak gibi akar.

İşletim sistemi olayına gelince Androidde kişiselleştirme çok daha gelişmiştir.Home ekranı sayesinde uygulamalara girmeden direkt olarak maillerinize,takviminize,sosyal paylaşım sitelerine,haberlere,hava durumuna saniyesi saniyesine bağlı kalırsınız ve bu bence büyük nimettir.İphone da home ekranı dahi yoktur haber,borsa,sosyal ağ gibi sürekli güncellenen hizmetlere sadece uygulamaya tıklayıp çalıştırdıktan sonra ulaşabilirsiniz.Androidde olmayıp da iPhoneda olan bana lazım olacak temel uygulamalara pek rastlamadım benim için gerekli olmazsa olmaz uygulamalar(Teamviewer,Office,Google Docs,Tango,Viber,Skype,WhatssApp,File Browser vs.) her iki platformda da mevcut ama iPhone için olanlar biraz daha özenli hazırlanmış diyebilirim.

Androidin bir diğer güzelliği de bağımsız olması.Yani wifi üzerinden güncelleme yapabilirsiniz,PC den dosya aktarmak için iTunes a authorize etmeye bilmem neye vs.gerek yoktur tak-çalıştır.Birde iPhone 4 de multitasking yalancıdır belli bir zaman sonra otomatik kapanır ve kaldığınız yerden bailamaz.Androidde arkaplanda bıraktığınız bir uygulama aynen çalışmaya devam eder tabi batarya açısından bir dezavantaj olsa da kullanılabilirlik açısından avantajdır.

Eğer gmail,google contacts,calendar gibi google bazlı hizmetleri yoğun olarak kullanıyorsanız sizi Androidden başka memnun edecek platform da yoktur.Android herşeyiyle tam bir uyum içindedir bu hizmetlerle.İphoneda cihazın kendi üzerinde gelen mail programıyla gmail hesabımdan mailleri ''okundu olarak işaretle''dahi yapamıyorum.

Webde gezmek iPhoneda daha zevkli ve rahat olsa da Android tabanlı cihazların açamayacağı web sayfası yoktur.Androidin sahip olduğu Türkçe yazılımlar iPhone a göre devede kulaktır.İphoneda kargo,bir sürü gazete,dergi,tv,haber,banka,sinema,telekom ile ilgili onlarca kaliteli ve kullanışlı Türkçe uygulama vardır ve hayatınızı ciddi manada kolaylaştırır.Androidde maalesef bu kadar çok seçenek yoktur ve büyük eksikliktir.Ancak Androidin gelişmiş tarayıcısı ile tüm yemek,banka,sinema vs gibi işlemlerinizi yine yapabilirsiniz işinizi de görürsünüz ama iPhonedaki hazır uygulamalara göre pratik değildir.Hız olarak aralarında çok çok fark yoktur.Genel anlamda başa baş diyebilirim.Menülere erişme,uygulama açma hızı olarak hemen hemen aynıdırlar(Desire HD,Galaxy S gibi cihazlar tabii).Webde de kullandığım Nexusu göz önüne alırsam çok fazla fark yok sadece flash ağırlıklı sitelerde Nexus biraz gecikiyor ama iPhone da flash içeriklerini yüklemiyor.

Kamera olarak Desire HD nasıldır bilmem ama Nexus iPhone 4 e göre videoda da kamerada da çamur gibiydi diyebilirim Ses kalitesine gelecek olursam iPhone 4 bu konuda 3GS e göre aşmış kendini.Kulaklıği ilk taktığımda iPhone 4 ün sunduğu ses kalitesi karşısında ağzım açık kalmıştı resmen.Kesa hoparlör sesi de öyle.Çok yüksek değil ama çok kaliteli bir hoparlör sesi var.Desire HD nasıldır yine bilmem ama Nexus bu konularda kötüydü.

Oyun konusuna gelince Android yavaş yavaş bu konuda güçleniyor ama iPhone kadar güçlü değil hala.

İki platform arasındaki izlenimlerimi paylaştım gerisi sizin beklentinize bağlı
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

ben beceremiyorum dokunmatik telefon kullanmayı ya
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Banucan

ben acaip alıştım dokunmatik olmasına geçen gün pcnin ekranı ellerimle büyütmeye kalktım o derece dokunmatik daha rahat Cemoli eğer telefonun güzel algılayabiliyorsa :D
FEDA

NoPasaran

ip4 hiç bir yerde yok nasıl işya

operatör anlamında yok..

ingiliz operatörlerine bile baktım stoklarda yok yazıyor ;D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

ben iyi aldım valla en son ümidimi kesmeye başlamıştım hatta seninle konuştuktan sonra dedim bastır Vodafone a yoksa iphone felan yok :ahaha :ahaha ;D
FEDA

NoPasaran

Çok saçma ciddi ciddi..

forumlara bakıyorum fiyatlar 1800 lerde dolaşıyor..

yuh yani..

Adam almış vodafonedan cepnet paketi ile. 24 ay internet almış hattına. maliyeti 1560 tl. ancak satış 1800-1900..hem internet kullan hem satış yap..

Iphone 3gs ler 700 e kadar düşmüş. Tabi 2. el. 15-16 ay garantisi daha devam edenler..

çok paralar :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Banucan

adam almış vodafonedan cepnet paketiyle 24 ay derken kafama taş geldi sanki ;D ;D ;D
FEDA