Ana Menü

'Eşinin doğumuna gitmeyen adam, adam değildir' Adam Simit

Başlatan Simurg, Aralık 03, 2009, 13:25:01

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

'Evet, biliniz ki bu ortak sorunumuzdur; önümüzdeki yazılara bakacağız artık. Asuman'a yetmedim spor medyamıza yeteceğim. Forma gireceğim, Nihat'tan, Tabata'dan, Nobre'den daha önce üstelik...' Feridu Düzağaç'ın Radikal Gazetesi'ndeki köşe yazısı:

Artık kısa cümleler kuruyorum Şebo'cuğum gibi. Bir 'okuyamaz'ım "Yazısını bitirene kadar çay buz gibi oluyor'' demiş. Beni anlamakta bir zorluk var.
Evet, biliniz ki bu ortak sorunumuzdur; önümüzdeki yazılara bakacağız artık. Asuman'a yetmedim spor medyamıza yeteceğim. Forma gireceğim, Nihat'tan, Tabata'dan, Nobre'den daha önce üstelik.
Mustafa Denizli'yi sevme sebeplerim içinde teknik taktik filan yok benim. Olsa bu denli sevmezdim, densizim; pat diye söylerim. Hazırcevaptır, sürekli gülümser, kızıp küfretse fıkra anlatıyor sanırsınız. Vizyon sahibidir.
Büyük düşünür büyük konuşur. "Beşiktaş'ımızın tarihinde bir Mençıstır zaferi olmalıdır''
diyebilmek herkese harç değildir. Şapkasındaki tavşanlar O'nu sevmenin diyeti olsun. İran'dan bir takım mistik güçlerle birlikte geldiği aşikâr; bu bayram Beşiktaşlı için tam bir kehanet bayramı oldu, 'Çeşme Kahini Mustafa-2' sekizinci zafer haftasında.
Bir devam filmi; bu takım neydi ne oldu. Biri kura sonrası çıkıp "Mençıstır'ı oracıkta yenecek lakin gruptan çıkamayacaksınız" dese kendisine "Zzzt Erenköy'' demez miydik, art arda sekiz galibiyete tabii ki mutlu olduk lakin "Çempiyınşipte bir Erenköylü olmak'' bakıyorum da Beşiktaşlının çok umurunda değil, Beşiktaşlılar ikiye ayrılır ve ben korkarım üçüncü gruptanım. Kongre üyeleri de benim kafadandır umarım. Hocam bi Cihangir yapsak, bi fal kapatsak hayrınıza; bu Asuman kaçıncı hafta çıkacak hayatımdan?..
Raykart 'baba'yı kutlarım, bebişe uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim. Ad koyamadılarsa henüz 'media' olsun bebiş derim. Hem belli ki G.Saray'da uzun yıllar kalıp efsane bir hoca olacak! Eee bebiş de buralarda büyüyecek! Alışacak buralara! Adı da Türkleşebilir zamanla, Mediha olur. Spor medyamıza inat olsun diye bu önerim. Önce Televizyonspor teknik direktörü 'sevgili' Ersun hoca ipi çekti, o olsaymış bebişinin ilk 'ınga'sına tercih edermiş takımının başında kalmayı. Sonra son haftaların adamı Yılmaz hocamız vurdu iskemleye ve asılıverdi baba Raykart'ın etiği. 'Karısı ölse gitmezmiş cenazeye de maça çıkarmış.' Ya güzel hocam ben sizi yengeyle bir gün havaalanında görüp de imrendiydim. Biz Asuman'la hiç öyle olamadık işte. Kumrular gibiydiniz Mevlam bozmasın. "Başını göğsüme yasla sevgilim" dedi eşiniz, "Sen iste, her şey çok güzel olur" dediydiniz. Bırakınız dediğinizi yapabilmeyi "Bırak futbolu" dese yenge, anında pilot olursunuz siz. Kadınının doğumuna, bebişinin 'Ben geldim babişko'suna gitmeyip takımın başında kalan hoca Morinyo olsa ne yazar,
Yabancı hocalara haklı öfkenizi boşaltırken bir insan yerine makine tanımlamanın ne alemi var.
"Kızım bugünkü maçımıza geliyorsun di mi?", "Berkecan ile fizik çalışıcam baba, birlikte momentumu koruyacağız, üzgünüm. Hem şu doğum hikâyesini unutmadım. Sana bol şanslar. İnşallah milli takımlara tek seçici olursun bir gün..."
Ve Trabzon da 'Güneş'i gördü', izlemeyen bir ben kaldım. Hoşgeldin Şenol Hocam; 'kim ki duk'ların özleyecektir seni. Cavcav dede kuyuya bir taş attı, Halil İbrahim'in çilingir sofrası kaka oldu, adı geçmeyen camia kalmadı bu itiraf karmaşasında ve anladık ki mazi kalbimizde kanayan bir yaraymış. Kasımpaşa maçında seyirci açığını kapatmaya çalışan şeklen Fenerli futbolcular 'büyük başkan'ın hışmına uğrayacak gibi duruyor; Bize 'dün' bir tepeden baktı Aziz Yıldırım, "Üç yıl biz şampiyon olu0caz siz yoksunuz" dedi ve 'nabza şerbeti' verdiydi. Bu iddia Anelka'lı, Apiyah'lı, Orelyo'lu, Tuncay'lı zamanda dile gelse
daha inandırıcı olacaktı.
Tek sorun büyüyen ekonomisine inat küçülen transfer politikası ve part-taym işleyen 'ruh'.
Dağum bu ülkeyi iyi tanır da Aykut hocanın topa 'Kocaman' girme zamanıdır belki; o ruhu
bilen tek adamdır zira, durumun olduğundan daha vahimleştirilmesini, Üstad Çupi'nin de açıklayamadığını söylediği Fenerbahçe büyüklüğüne bağlamak ve küçük yabancılara harcanan büyük paraların ardından oturup ağlamak lazım. Geçmiş olsun Kazım, formanla vedalaş ve bir çarşamba sabahı 'Şefiyıld Vendzdey'e git. Kazım demişken
ne zamandır hakeme küfürün cezası dört maç oldu yav, alayına isyan, forza BeşiktAŞK.
'Haftanın renkleri' programını kaçırmamaya çalışırım. Medyamızın bu defans dörtlüsü adam asmaca'ya fazlaca dalıp muhteşem bir izleyici önerisini ıskaladılar maalesef. Fe ağbinizden kaçmadı ama, Nevşehir'den Cengiz Güner "Cezalı takım seyircisiz oynayacağı takıma seyircili deplasmana gitsin" yazmış boşluk bırakıp. Yaratıcı ve mantıklı; Cengiz kardeşim belki de Asuman konusunda bana sen yol gösterebilirsin... Ahh Asuman, Fe yazıp boşluk bırak nefretim sana gelsin. Her yerinden öpülecek bir sevgili bulacağım, onu sadakatinden ve onurundan öpeceğim, ikimize özel 'dört duvar'ımı müzeye çevirip ziyaretçilere açacağım. Beşiktaş'ımızın çıkışını diğerlerinin düşüşünü anmadan açıklayamayan hazımsız ve fanatik 'kiki musampa'lar tez zamanda bir Asuman bulasınız... Amin.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..