Ana Menü

Tiyeri'nin yüreği... Tivitır Kazım... Ve Asuman ( F.D )

Başlatan CR7, Kasım 26, 2009, 18:06:45

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Şampiyonlar Ligi'nde sekiz vakte kadar bir Debreceni bir Yang Boysfilan denk getirip, en az 8-0 ve hatta mümkünse 9-0 yenmeli, namusu temizlemeliyiz; ya da elin anahtarıyla Erdek'e girip bir başka takımınbu skorları alacak olmasını mı beklemeliyiz, Tivitır Kazım'a kızmamak lazım; şaka yapmış işte, hem ligde iki maç üst üste kazanırsak haklı çıkacak çocuk, gerçekten 8JK olacaz. Basket takımımızın adını 'satınca 'yönetime kızmış ve 'Yazar mısın?' teklifine "Hem de Gönül'den Yazarım' diyerek 'Üç hece sekiz harf: Sadece Beşiktaş'ı yazmıştım. KarasevdalıBeşiktaşlı kardeşlerim, Fe ağbilerinin bu vecizini sahiplendiklerinde nasıl da kabarmış ve haykırmıştım "Tanrım beni 'başkan' yarat" diye.Kara mizahçı ve kibirli Fenerli kardeşler de sahip çıkıp Livırpul maçı sonrası Saracoğlu'na "Üç hece sekiz harf sadece 8taş" astıklarında da benzer duyguları başka bir gülüşle anmıştım. Yeri geldi kibirsiz birgururla yinelerim inancımı; sponsorlar sevdalarımızın adlarındançıksınlar; çok meraklılarsa futbolcu isimlerine girsinler; PirelliBalotelli, Fortiz Moritz, Tivitır Kazım gibi. Olur mu yahu, aşk reklamalır mı? Haksız mıyım Asuman. "Ben Asuman değilim artık Ferit, AsumanElidor'um, sen de Kuiksilvır Ferit'sin gayrı, Cemal de Tufan'mış bak!Kuvak vak vak kuyruğum nerede peki, ne yaptın Asuman yerime oynayamazyerime sevemezsin ki. Benimle 'Nalga' mı geçiyorsun?
Aleks'in"Maçın sonucunu ayrıntılar belirler" açıklaması yenilgide ortaya çıkaninsani bir güdü. İki sezon önce İnönü'de Fener'in 2-1 kazandığı maçtaTivitır Kazım'ın -Lik Tivi'nin Del piyerosuna göre topun çizgiyi 8santim geçtiği bir pozisyonda- ortaladığı topu kafayla kalemizegönderen de Aleks idi. Bu,o maçın hakemine ve Aleks'e göre önemsiz birayrıntıydı; taç gol olduydu. 'Ov may Gat' denecek kadar kopya birpozisyonda ve kaderin duvar pasına bak ki neredeyse aynı yerde, bu kezgören ve gördüğünü çalan bir yardımcı hakem dirayeti ile Kazım'ın lazımgeleni aldığı bir maç olmasını futbolda adını sıkça andığımız ilahiadalete bağlıyorum. İlahi adalet, sen nelere kadirsin. 'Futboldaşiddete karşı önlemler paketi'ne profesyonel futbolcuları, rakiptakımları incitecek ve küçümseyecek tivitır ve tavırlardan men edecekbir düzenleme öneriyorum. Futbolcuların taraftar gibi davranma lüksüolmaması gerektiğine inanıyorum. Kazım'daki sorunu çözmek elbetteFenerbahçe camiasının bir sorunu ve sorumluluğudur. Bana soran olursakendisini, Fenerbahçe formasına yakıştıramadığımı söylerim. 'Aren bi'yerine 'arabesk' dinleyerek Türkleşmesi O'na iyi gelebilir; küçükdeğişiklikler hayata büyük anlamlar katar. Maçtan sonra bedenimdenayrılmayan kibirden kurtulmak için başucu filmimi sekizinci kezizledim; 'Paramparça aşklar ve köpekler', hepinize öneririm; kibirkötüdür dostlar ve büyüklüğünü tartıştığınız Beşiktaş içinizdeki kibiriyok etmek için var. Ah güzel Beşiktaş'ım, seni kara saplı bıçak gibisineme sapladılar.
Bay Denizli'nin her oyuncuyu gerçekmevkilerinde sahaya sürdüğü ilk derbisi oldu, meşhur şapka içindekihain tavşanlarla beraber Ümraniye'de kalmıştı çok şükür; Aleks formasıgiymiş Maldonado ve İbrahim Üzülmez formasıyla oynayan Dani Alvezsonucun baş aktörleri. Büyük bir gazetemizin spor servisinin ceptelefonlarına düşen ya da düşürülen ihbar 'Ergenekon' çıktı, sekizsütuna manşet edildiği gibi kapalı alt kapalı üste saldırmadı; Beşiktaştribünlerinin alt-üst olmasını bekleyen reytink safları keyifsigaralarını saklamak zorunda kaldı, hem 'Kapalı' yerde sigara içilmez.İki takım taraftarı da alkışı fazlasıyla hak ettiler. Deplasmanderbisinde kaybeden takımlarını çağırıp alkışlamak 'hep destek tamdestek'çi Fener ruhuna derin pastı... Beşiktaş tribünleri o akşam banaLivırpul maçını anımsattı, 'İnceadam' Uğur, bir adım geride olmayıbaşarsa Beşiktaş tarihinin 56 saniye süren en uzun 'nizami' golüolacaktı, onsekiz 'oley'e gölge düştü. Bak ya, yine sekiz... Tövbeesteban kambiyasso.
"Kahraman 'Bakkal' süper markete karşı"maçıyla, Cim Bom fırsat tepti; Galatasaray 'Kafe Kıravn' kıvrandırdıaklımızı, bu utanca neden bulamadık. Fakat Cemal bizimle hala 'Nalga'geçiyor, tufan koptuktan sonra bile Tufan'ın formasını giymiş mağdurmağdur poz vermiş Abertürk Spor'a be ya. O ek ki yer yer attığımanşetlerle 'tahrikçi' bulduğum bir ektir. Nihat'ın pırıltılıkariyerini hiçe sayan 'Kuru kahveci Nihat' gibi, olaylı basketderbisonrası atılan 'Vezirler ve reziller' gibi; kazanan GS'li basketçilerinfotografı üzerine 'vezirler' ve atılan maddelerden kaçışan FB'lioyuncuların fotosu üzerine de 'reziller'. İnce ayar benden kaçmaz;ekinizi önemseyen bir centilmen kek olarak "Puyol'unuz yol değildur"der susarım. Sonuçta derbi dışında Cemal Nalga ve Tiyeri Anri üzerinden'hak ederek kazanmak'ı sorguladığımız önemli bir haftayı yaşadık.Tiyeri'nin yüreği yetse ve golü gidip bizzat iptal ettirse idi hakeme,çok şey değişir 'Tiyeri Anri Dünya Kupası' olurdu belki de turnuvanınadı, bu büyük fırsatı tepti. Öyle kızdırdı ve soğuttu ki kendisinden,vatandaşı Erik Kantona'nın bile tepkisini çekti; "İrlandalı olsamyanımda üç saniye bile duramazdı" demiş; ozan kılıklı topçu, Fransa'dadoğdu, Mençıstır'lı oldu helal olsun O'na; Erik Kantona.
Kazım'danaldığım ilhamla hayali 'pi si'me düşen tivitır mesajlarını paylaşır,çekilirim aranızdan. - Cemal Nalga: "Çok utanıyorum", - YıldırımDemirören: "Kimse beni sevmiyor", - Roberto Karlos: "Ocakta gidipgitmeyeceğime şubatta karar verecem", Fe ağbiniz: "Kazım'a 'BeşiktaşTarihi' almaya gidiyorum, dönücem", Asuman: "Ferit seni seviyorum,Tufan ile evleniyorum", Ferit: "Benden sonrası 'Tufan'mış demek"...
AhhAsuman, değişemem senin uğruna, değmezsin buna. Hem değişirsem senibenim gibi sevemem. Seni başkasının yerine değil kendim için sevmiştim;aşkını kalbimin derinliklerine kilitliyor ve anahtarı denize atıyorum,Mençıstır Yunaytıd'a gidiyorum; nikâhına beni çağırsan da gelemem.Yenilir ve fark yersek Kazım'dan ve aramızdaki İngilizlerden utanır,dönemem; Yenersek... Ahh bir yenersek hayali ömre bedel, seni ne Cemalne Tufan... Kimselere yar etmem. Bakma öyle bön bön, sevdamın önliberosu, hem gidersen git; yerine bir kedi alır adını da Kopatkoyarım; pisipisikopatım billah yaparım, beni yaktın sen de yanasın,BeşiktAşk'ımıza bişey olmasın.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

+18 !

Yine F.D yine harika bir yazı kalemine sağlık Fe ağbi :)