Ana Menü

"8-0 travmasını yeni atlattım"

Başlatan Simurg, Kasım 09, 2009, 18:24:28

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

"8-0 travmasını yeni atlattım"
Beşiktaşlı Hakan Arıkan, "O karşılaşmayı unutmak kolay olmadı. Manchester United maçına hazırlanıyorum

Beşiktaşlı Hakan Arıkan, "O karşılaşmayı unutmak kolay olmadı. Manchester United maçına hazırlanıyorum. İngilizlere nasıl kaleci olduğumu göstereceğim" dedi. Hakan kendisini her zaman nöbetçi kaleci olarak gördüğünü de sözlerine ekledi.

FUTBOLDA en kötü mevkii hiç kuşkusuz kaleciliktir. Dünyaları kurtarırsınız, bir tane yersiniz herkes sizi suçlar. Yani emekler bir çırpıda uçup gider. Aynı Hakan Arıkan gibi. Beşiktaş'ın kaledeki sigortalarından biri olan genç file bekçisinin, İngiltere'de Liverpool karşısında 8 ve Metalist maçında yediği 4 gol onu bir anda kara listeye soktu. Üstelik son Şampiyonlar Ligi maçı olan Wolfsburg karşısında yediği 3 gol de eleştirileri daha da arttırmıştı.

Avrupa'da umduğunu bulamayan Hakan Arıkan, Trabzonspor karşısında devleşti. Kartal'ın 3 puana uzanmasını sağladı. İbre lehine döndü. Trabzon Panteri geçmişe sünger çektiğini söyledi. Sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Ben başarılıydım

Trabzon maçını değerlendirir misin?

· Trabzonspor ligin en iyi takımlarından biri. Karadeniz deplasmanında eksik kadromuza rağmen iyi oynadık. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli'nin taktiğini noktasından virgülüne kadar uygulayarak sonuca gitmesini bildik. Takım olarak defansa önem verdiğimiz için daha atak görünen Trabzonspor oldu. Alanzinho çok tehlikeliydi. Umut şanssız değil, ben başarılıydım. Çünkü Umut pozisyonlarını çok iyi kullandı.
Liverpool maçı aklına gelince ne hissediyorsun?

· İngiltere'deki Liverpool karşısında yaşanan şanssızlıkları unutmak kolay olmadı. O karşılaşma beni hırslandırdı. Artık bu maçın travmasından kurtuldum. Çünkü ben profesyonel bir futbolcuyum.

Rüştü benim için şans

Rüştü'nün 1 numara olması seni nasıl etkiliyor?

· Rüştü ağabey benim için Avrupa'nın en iyi file bekçisi. Rüştü ile birlikte olmak benim için büyük şans. Çünkü ondan bilgi ve tecrübe kazanıyorum. Ayrıca antrenörümüz Zafer Öğer her ikimizi de çok iyi çalıştırıyor.

Wolfsburg maçında oynamayı bekliyor muydun?

· Hayır. Maç öncesine kadar Rüştü ağabey çok iyi hazırlandı. Fakat sakatlığı nüksetti. Wolfsburg maçına 1 saat kala oynayacağımı öğrendim. Düşünsenize büyük bir maça çıkıyorsunuz, oynayıp oynamayacağınız belli değil. Benim için sürpriz oldu.

M.United maçı için ne düşünüyorsun?

· Wolfsburg karşısında çok iyi oynadım. Sadece ikinci golde küçük hatam vardı. Öne çıkmam gerekirdi. Artık geçti. İngiltere'de Manchester United ile yapacağımız maça hazırlanıyorum. İngilizlere nasıl kaleci olduğumu göstereceğim. Tabi şans bulursam.

Yedeklik canını sıkıyor mu?

· Geldiğim günden bu yana yedek kulübesinde oturmak beni bıktırmıyor. Kendimi 24 saat nöbetçi kaleci gibi görüyorum. Antrenmanlarda her an oynayacakmış gibi çalışıyorum.

HAKAN ARIKAN İÇİN NE DEDİLER

Rüştü Reçber: Çok çalışkan, kimse ile sorunu yok. Benimle beraber çalışması büyük şans. Trabzon'da süper oynadı.

Eser Özaltındere: Hakan çok iyi bir performans yakaladı. Uzun süre yedek kalıp formda kalmak kolay değil.

Zafer Öğer: Kalesine aşık bir oyuncu. Çalışmaktan yılmıyor. Beşiktaş'ın en az 10 yıl kalesi emin ellerde.

Serkan Kırıntı: Türkiye'de Türk kalecilerinin ne kadar başarılı olduğunu gösterdi. Örnek teşkil ediyor.

Ivankov: Beşiktaş kale yönünden şanslı. Hakan, Trabzon'da devleşti. Milli Takım'da Volkan ile rekabet oluşturur.

İsmail Er-Hürriyet

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

keskinli

Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Sen atlatsan ne farkeder ? Biz atlatamadık atlatmakta zor gibi.
Bölünür senin için uykular!