Ana Menü

NBA 2009/10

Başlatan CR7, Ekim 22, 2009, 04:54:25

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

LeBron'lu Cleveland Caveliers karşısında son ana kadar geride olan Mehmet Okur'lu Utah Jazz, 10 günlük sözleşme yaptığı çaylak Gaines'in son saniye basketiyle zafere uzandı.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Cem Goren

hep derdım lakerslı oyuncular maç secer oynamaz dıye ama buraya yazmadım konu uzar dıye ama bunu sımdı yazıyorum hemde cıddı anlamda ınanıyorum buna.
bynum oynamadı oynamadı takası gundeme geldı bırden son 5maç ort.25sayı attı dıger oyuncularda oyle

takıma gelınce takımda cıddı anlamda maç secmeye basladı clıppers'ın bızı yendıgını hatırlamazdım ben ama yendı.
begenmedıgımız portland bızı bu sene kac kere yendı unuttum artık :)

ama ortada kotu gıden seylerde yok degıl elbet. dısardakı maçlarda oldukca kotu oynayan ve ezılen bır lakers var sakatlıklar zaten bırakmadı pesını buyuk sorun teskıl edıyor evınde ıken de yenen ama LAKERS gıbı oynamayan bır ekıp var bunlarıda goz ardı etmıyor degılım
neyse play offlarda secme gıbı bı sansları yok :)

Cem Goren

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ocak 07, 2010, 18:07:19
clippers sonucunu alsak cem :D

ne oldu derbi maç :lol

Los Angeles Clippers 86-126 Los Angeles Lakers | Oh be!

yıgıt al sana derbı :) sakatlıgı devam edıyor kobenın cok barız ortada ama 30u gordu yıne

Cem Goren

orlandoyuda yendık
98-92

Cem Goren

19 Ocak Salı   Memphis Grizzlies - Phoenix Suns   125-118
19 Ocak Salı    Boston Celtics - Dallas Mavericks   90-99
19 Ocak Salı    L.A. Lakers - Orlando Magic   98-92

20 Ocak Çarşamba    Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors   108-100
20 Ocak Çarşamba    Miami Heat - Indiana Pacers   113-83

Cem Goren

Ersan Hido'yu Okur da Duncan'ı durdurdu
13 maçla devam eden NBA'de Ersan-Hidayet karşılaşmasında bu sefer gülen Ersan'lı Bucks oldu. Jazz'ın Spurs'a geçit vermediği maçta Okur ve arkadaşları Duncan'ın 20 bin sayıya ulaşmasına izin vermedi.

Bucks 113, Raptors 107
Jazz 105, Spurs 98

Cem Goren

jamario moon ve mo williams'ın olmadıgı bır macta gece 3te cavs onunde tecavuze cıkıyoruz :)
bızım ıcın kılivlında kooooooyyyyyy lakers kooooooooyyyy lakers koooooooooyyyyyyyyy

Cem Goren

CR7

87                     93              

Lebron James 37 sayı 9 asist 4 ribaund
Kobe Bryant 31 sayı 4 asist 2 ribaund

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

LeBron yine güldü
Cleveland Cavaliers, bu sezon oynanan ikinci maçta da Los Angeles Lakers'ı mağlup etti.
NTV Spor ve Ajanslar
Güncelleme: 10:47 TSİ 22 Ocak. 2010 Cuma

NBA'de gecenin merakla beklenen maçında Cleveland Cavaliers, Los Angeles Lakers'ı ağırlarken, ligin iki süper yıldızı, LeBron James ve Kobe Bryant karşı karşıya geldi.

24 Aralık gecesi oynanan maçı deplasmanda 15 sayı farkla kazanan Cleveland, bu sefer de rakibine şans tanımadı.

Cavaliers, sol omzundan sakatlanan ve yaklaşık bir ay takımdan uzak kalması beklenen Mo Williams'ın yokluğunda Lakers'ı 93-87 mağlup etti.
Haberin devamı ↓reklam

Ev sahibinde LeBron James 37 sayı-5 ribaund-9 asistle maçın yıldızı olurken, 14 ribaund alan JJ Hickson bu alandaki kariyer rekorunu kırdı.

Yalnızca üç oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı Los Angeles Lakers'ta ise Kobe Bryant 31 sayıyla takımının en skorer ismi oldu.

DENVER NUGGETS - LOS ANGELES CLIPPERS
Batı Konferansı'nda şampiyonluğu hedefleyen Denver Nuggets ise Los Angeles Clippers'ı ağırladığı maçı 105-85 kazanarak üst üste beşinci galibiyetini aldı.

Carmelo Anthony'nin 28 sayı-10 ribaundla oynadığı maçta Kenyon Martin de 13 sayı-14 ribaund üretti.

Maç boyunca 17 üç sayı denemesinde yalnızca bir isabet bulan Los Angeles Clippers'ta ise kenardan gelen Craig Smith 21 sayı kaydetti.

+18 !

LeBron bu sene şampiyonluğu kimseye bırakmayacak gibi..

Cem Goren

son 2dk kala gıttı mac...

Cem Goren

Lebron James 37
Kobe Bryant 31

aradakı fark:6

mac sonucundakı fark:6

Cem Goren

Bu sefer Hido Ersan'ı avladı
13 maçla devam eden NBA'de, milli basketbolcularımız Hidayet Türkoğlu ile Ersan İlyasova karşılaştı. Bu sefer sahadan galibiyetle ayrılan 15 sayı geriden gelen Raptors oldu.
milvaki kactı kactı ama toronto gerı gelmesını bıldı. hıdo ılk ceyrek ozellıkle cok kotu oynadı 2faul aldı ve daha sonrada kenra gectı. 7sayı ıle tamamları macı

dıger sonuclar

NBA'DE GÜNÜN SONUÇLARI
Milwaukee 96 Toronto 101
Miami 112 Washington 88
Dallas 81 Philadelphia 92
Sacramento 84 Orlando 100
Portland 95 Boston 98 (UZATMA)
Charlotte 89 Atlanta 103
Indiana 105 Detroit 93
LA Lakers 115 New York 105
Oklahoma City 84 Memphis 86
New Orleans 96 Minnesota 94
Houston 116 San Antonio 109
New Jersey 79 Golden State 111
Chicago 115 Phoenix 104

CR7

İlk 3 çeyrekte liderliğielinde tutan ve kısa süreliğine son 7 dakikada Raptors'ın gerisinedüşen Lakers'ı yıkan isim 1.2 saniye kala Hido oldu.

TorontoRaptors'ın Los Angeles Lakers'ı konuk ettiği maçta 20 bin 111 taraftarAir Canada Center'ı doldurdu. Son saliseye kadar büyük bir heyecanasahne olan karşılaşma 2 saat 14 dakika sürerken mutlu sona ulaşan 106-105 ile ev sahibi Raptors oldu.

Maçıntamamlanmasına 1.2 saniye kala Pau Gasol'un faulüyle çizgiye gelenHidayet Türkoğlu, iki hakkını da sayıya çevirerek takımını Lakerskarşısında zafere taşıdı. 38 dakika süre alan Hido, 9 sayı, 5 asist, 2ribaundla maçı tamamlarken 22 sayı kaydeden Andrea Bargnani takımın enskorer ismi oldu. Raptors'da Chris Bosh ve Jarrett Jack 18'er sayıkaydederken Marco Belinelli de 15 sayıyla galibiyete destek verdi. Buarada Raptors'da double double yapan tek isim 18 sayısını 13 ribaundlasüsleyen Bosh oldu. Bosh böylece kariyerindeki 32'inci double double'ıyaptı.

Maçın tamamlanmasına 1.2 saniye kalaHido'nun serbest atışlarıyla geriye düşen Lakers'da son şansı takımınsüper yıldızı Kobe Bryant kullandı. 27 sayıyla maçın en skoreri olanKobe, son saniye şutunda basketi bulamazken 9 asistte kalarak bu sezonilk triple-double yapma şansını kaçırdı. Kobe maçı 16 ribaundlatamamladı. 24'te 11 ile bu maçı tamamlayan Kobe'nin kariyerinde 16triple-double bulunuyor.
Maçınson saniyesine girilirken Hido'ya faulü yapan isim olan Pau Gasol 22sayıyla Lakers'ın en skorer ikinci ismi olurken Andrew Bynum 21 veJordan Farmar da 17 sayıyla maçı tamamladı.

HİDO ŞAŞIRDI GASOL ÜZÜLDÜ
Maçınardından yaptığı kısa açıklamada şaşkın olduğu gözlenen Hido, "Benimiçin de sürpriz oldu. Faul çizgisine gideceğimi düşünmedim. Genelliklefaul alacağıma güvenmem çünkü bu çoğu zaman bu şekilde olmaz. Bensadece elimden geleni yaptım" dedi.
Sonanda Hido'ya yaptığı faulle maçın Lakers'ın elinden kaymasında paysahibi olan Gasol ise maçın ardından "Sorgulanabilir bir düdük oldu.Bence ben faul yapmadım. Kollarım Hido'nun arkasındaydı ama benkesinlikle onu itmedim" ifadelerini kullandı.