Ana Menü

Mustafa Denizli’den Açıklamalar

Başlatan pAscAliAnUmut, Eylül 14, 2009, 20:02:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pAscAliAnUmut

Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, Şampiyonlar Ligi'ndeki Manchester United karşılaşması öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'ndeki basın toplantısında Denizli, Şampiyonlar Ligi'nde ilk hedefin gruptan çıkmak olduğunu söyledi.

Denizli, "Bu gruptan çıkmak için öncelikli olarak minumum ve maksimum puan sınırlarını belirlememiz lazım. Benim yaptığım çalışmalara göre bu grupta doğru zamanda doğru takımla 7 veya 8 puan bir üst tura çıkmamıza yetecektir. Herhangi bir şekilde elde edeceğimiz 10 veya 11 puan bizi üst tura çıkaracaktır" diye konuştu.

Güçlü bir grupta güçlü rakiplerle oynayacağımızı hatırlatan teknik direktörümüz, Manchester United maçının başlangıç açısından son derece önemli bir mücadele olduğuna değindi.
"Beşiktaş'ın İstanbul'da ne denli güçlü olduğunu ne denli asılan bir takım olduğunu göstermek istiyoruz. Göstermemiz lazım, evimizde bu turnuvaların havası son derece değişik ve farklıdır. Biz belki lige düşündüğümüz ölçüde başarılı başlayamadık. Bu yarın için bizi herhangi umutsuzluğa, negatifliğe itmeyecek. Futbolcularımın ve Beşiktaş'ın Avrupa arenasında yoluna devam etmesi için bu grupta her şeyimizi ortaya koyacağız" diye konuşan Teknik Direktörümüz Mustafa Denizli, Şampiyonlar Ligi'nin havasının son derece farklı olduğuna işaret etti.

Büyük takımların her zaman büyük olduğunun altını çizen Denizli, "Büyüklüğümüzü bilen camiayız. Ben futbolcularımla bu duyguyu biliyor ve yaşıyorum. Bütün Beşiktaşlılar'ın bunu bilmesini istiyorum. Birkaç olumsuz sonuç ne bizim ne camianın büyüklüğüne gölge düşürmez" dedi.

Manchester United'ın turnuvaların favori ekiplerinden birisi olduğunu ifade eden Denizli, Manchester United'dan alınacak her puanın içeride ve dışarıda işimizi büyük ölçüde kolaylaştıracağını anlattı.

"Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek bizim için büyük bir onur. Gruptaki en önemli takımla mücadele edeceğiz" diyen Denizli, yarın stattaki güzel bir atmosferin rakibi baskı altına alacağını vurguladı.

Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş