Ana Menü

Beşiktaş'ı Nihat'la Tabata da uçuramadı

Başlatan Simurg, Eylül 13, 2009, 10:16:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Beşiktaş'ı Nihat'la Tabata da uçuramadı 
Beşiktaş'ın kazanmaktan başka düşüncesi  yoktu. Siyah-Beyazlıların bu gerçekle Ali Sami Yen'e gelmesi, maçın zorluk  derecesini de üst seviyelere çıkartmıştı. Atıf Keçeci'nin Zaman gazetesindeki  köşe yazısı

Beşiktaş'ın  kazanmaktan başka düşüncesi yoktu. Siyah-Beyazlıların bu gerçekle Ali Sami Yen'e  gelmesi, maçın zorluk derecesini de üst seviyelere çıkartmıştı.

Puan  kaybı olmayan Galatasaray'ın rahatlık içerisinde olacağı bir başka doğruydu. Her  iki takımın maç öncesi sakatlar listesi Siyah-Beyazlı tarafta bertaraf edilmiş  haldeydi. Sadece Tello'ya 'yol yorgunu' olduğu gerekçesiyle 18 kişilik kadroda  yer verilmemişti. Mustafa Denizli, Nihat'ı tek santrfor olarak düşünmüş, oyunu  öncelikle rakip alana geçmek üzere koşullandırmıştı. Serdar Özkan, Tabata ve  Yusuf ile orta alanı kontrol altına almak istiyordu. Ön liberoda Ekrem ve Ernst  defansif ve ofansif anlamda görev almışlardı. Ancak Ekrem'in oyun başladığında  birinci işi Arda idi. Bu rakibin önemli silahını kontrol altına almakla birlikte  kendi takımının bir eksikle oynamasını da beraberinde getiriyordu. Sağdan Keita  ve Sabri'nin, soldan Kewell ve Hakan Balta'nın değişimli bindirmeleri  Siyah-Beyazlıların bu bölgelerde zafiyet yaşamasına neden oldu.

Oyuna  hızlı başlayan taraf ev sahibiydi. 5'te kazanılan korner atışında arka direkte  olması gereken Yusuf, top hareketlendiği anda öne hamle yaptı. İsmail de  koruduğu alan içerisinde değildi. Mustafa Sarp, bu pozisyonda kolay bir kafa  vuruşuyla takımını 1-0 öne geçirdi. Golde Rüştü'nün de zamanlama hatası vardı.  Sarı-Kırmızılı takım kendisini favori gösteren oyun anlayışından çok uzak bir  futbol sergilemesine rağmen Beşiktaş bundan istifade etmesini bilemedi. İkinci  yarıda Nihat ve Tabata'nın yerlerinde Bobo ve Fink vardı. Beşiktaş, iki pahalı  transferinden böylesine önemli bir dönemeçte faydalanamıyor ve bu oyuncuların  transferlerine onay vermeyenleri haklı çıkartıyordu. G.Saray adına da 55'ten  sonra milli oyuncuların yorgunluğu göze çarptı. Böyle olunca top ortada  dolanmaya başladı. 3-0'lık sonuç milli maç havasında geçen Şampiyonlar Ligi ilk  karşılaşması öncesi Beşiktaş için hiç de iyi olmadı.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

[KralKartal]

Tabata mi , dunki macta 8 kurusluk oyun oynamadi
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

İlk maç diye birşey demek istemiyorum.Ama fiyasko çıkmaz inşaallah
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

GS macinda 8 kurusluk oynayamadi, bu macta 7 kurusluk bile oynayamadi...

ilhan mansız_melis

Belki zaman be abi daha 2 buçuk :D maç oynadı ama bekleyelim Nihat'a gösterilen sabır ona da gösterilsin eğer yine böyle oynarsa o zaman söyleriz söyleyeceğimizi ?
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

Antepten alindi, direk uyum saglasin diye,
yani yabanci birini alsan, bu macta bari vasatin ustunde oynardi,
mücadele etmekte mi zamanla...

Tabi zaman ama hani biraz isik görmek istiyoruz...
Delgadoya zaman verdik, sira Tabatada sanirim,
bunada 8 milyon verdik diye 3 yil cekeriz..

hadi bakalim, kayseri macinda , anadolu takimina karsi oynasin bari

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Biliyorum, kucuk mac oynasa daha iyi oynardi...

Delgadoda kucuk maclarda IYI, buyuk maclarda kayboluyordu..

farki göremedim, biraz görmek istiyorum... artik Yusuf+Delgado+Tabata= ??

Guti ORÇ.

tabata hiç yoktu maçta nihat daha erken girse belki skor farklı olurdu ayrıca yusuf ta şu artist paslar atma çabasına girmese daha iyi olurdu

KeePSaKe

Since 1903

NoPasaran

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Eylül 16, 2009, 11:52:53
Biliyorum, kucuk mac oynasa daha iyi oynardi...

Delgadoda kucuk maclarda IYI, buyuk maclarda kayboluyordu..

farki göremedim, biraz görmek istiyorum... artik Yusuf+Delgado+Tabata= ??

İhsan yeni gittiğin bir okuldaki durumu bilirsin herhalde..

Alışma şu bu..

Biraz bekleyin kendine güveni gelsin.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

yenerr17

tabata 2 maç oynadı biri derbi hemde deplasmanda biri de manU gibi dünyanın en iyi takımlarından biriyle.adam zaten burda şov yapsa messi olurdu bizde işi ne ?il

yenerr17

tabata 2 maç oynadı biri derbi hemde deplasmanda biri de manU gibi dünyanın en iyi takımlarından biriyle.adam zaten burda şov yapsa messi olurdu bizde işi ne ?

CR7

arjantin-paraguay ve arjantin-brezilya maçlarında ben messiyi bile göremedim
acaba tabata ne yapacaktı ki?
2 maç bile oynamamışken daha
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)