Ana Menü

Tabata için üç görüş

Başlatan Simurg, Ağustos 31, 2009, 14:58:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Tabata için üç görüş
Serkan Üstüner, Tabata transferi hakkında üç görüş aldı.  Güven Taner, Atıf Keçeci, Sinan Vardar... Tabata transferini değerlendirdiler. 

Güven Taner

Tabata o para eder  mi?

Tabata ağustos ayının sonunda, yani transfer biterken  alınmaya kalkıldığında elbette 8 milyon avro edecek. Daha fazlaya mal olmadığına  şükretmek gerek.

Ancak burada ele alınacak olan maliyetten çok bu adamın  Beşiktaş şampiyonluk hedefine, Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkmak hedefine ne  kadar hizmet edip etmeyeceğidir. Eğer sportif alanda bekleneni verecek, takımın  gol organizasyonlarına önemli katkı yaparsa ise bu para eder...

Tabata  takımın gol ayaklarının durgunluğuna, Denizli'nin oyun sisteminin işlemesindeki  aksaklıklara çözüm getirebilir.

Tabata'yı bir yandan sportif ki bu en  önemlisidir, bir yandan da ticari yönden değerlendirmek gerekir. Eğer sporsal  katkısı yeterince olursa ticari değer yüksekliği ikinci planda kalır ki o da bir  başka bakış altında önemli sayılmayabilir.

Nedir o başka  bakış?

Şudur:

Delgado gibi bir 'yalancı yıldız'ın,  Yusuf gibi bir yorgun yıldızın size bazı maçlarda ve maçın bilemediniz belirli  bir kısmında hizmet ederken aldığı paraları Tabata'nın maliyeti ile  karşılaştırırsanız, rakamın çok yüksek olmadığını da görürsünüz.

Özetle:  Tabata'nın fiyatının değerlendirmesinin yerine tam oturabilmesi için öncelikle  takım içindeki verimini, takıma katkısını görmek gerekir.

Bu konuyu yarın  star'daki yazımda ayrıntılı olarak ele alacağım.

Atıf  Keçeci

Tabata G.Antep açısından bir piyangodur. Gaziantep gibi  bütçesi 27 milyon olan bir kulübe bir sezonda 30 milyon veriyorsun. Diğer ezeli  rakiplere baktığınız zaman Galatasaray'ın aldığı Elano ve Fenerbahçe'nin aldığı  Santos ile karşılaştırıldığında ortaya garip bir durum çıkıyor. Bir de bu  futbolcuya bir bakın; ne zaman Beşiktaş'a transfer dedikoduları çıksa, Beşiktaş  karşısında oynanamamak için kasti olarak kart görüp kendini oyundan attırıyor.  Bu bir tesadüf mü? Benim kanaatime göre tesadüf değil. Onun için bu futbolcunun  mesleki olarak ahlakını sorgulamak gerekir. Sonuç olarak Tabata transferi;  Gazientep'in görüp görebilceği en büyük piyangodur.

Sinan  Vardar

Tabata'nın futbol olarak Beşiktaş'a çok şeyler  katacağına inanıyorum. Ama ödenen bonservisi kabul etmem mümkün değil. 30  yaşındaki bir futbolcuya 8 milyon Avro verilmez. Beşiktaş'a fayda sağlayacağına  inanıyorum ama Tabata bu kadar para etmez.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

CR7

ya be şu 30 yaşındaki bir futbolcuya 8 milyon verilmezi anlamıyorum
sırf eleştirmek için yer arıyorlar
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

dun cem dızdar soyle bı kelam ettısercan ve tabatanın parası konusunda;turkıyede bu kadar degerlı oyuncular varda bızmı goremıyoruz dunganın yedek kadroya bıle almadıgı bır adama 8milyon euro verılırmı sercan konusuna gelınce sercan kımkı dedı bu kadar basıt sekılde kestı attı
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

sercan kim ki?
ben bu kadar abartılmasına anlam veremiyorum

ZeMaHŞeR

5 SeRCaN = 1 BaTuHaN...

BaTuGoLL
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Cem Goren

oda oyle dedı zaten yıgıt sercan kım :)ıyı bır batuhanı her zaman tercıh ederım

CR7

ama volkan abi abartıyor da abartıyor
sanki sercan kurtaracak bu takımı
batuhan ondan kat kat iyidir
sercanın esamesinin okunmadığı yıllarda batuhan man city tarafından isteniyordu

Cem Goren

sercan bu takımda acaba ilk 11e gırebılrmı eger gırerse semıhe yapılmıs bır kufurdur bu

CR7

nereye giriyor ya
gereksiz transfer yapıyorlar :)

NoPasaran

Sercan çok yetenekli..

Çok seyrettim..

Batuhanda çok yetenekli bence..

Ancak birisi evresini daha hızlı geçiriyor..

Eğer alınırsa Batu Sercan Forveti uzun yıllar hizmet edemez :) İkiside yurt dışına gider diyorum..

İkiside 18-19 yaşlarında..

Kolay değil iyi futbolcu olmak..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Büyükmustafa

Batuhan kendine bir çeki düzen verse gol makinası olacak.Sercan'dan çok daha yetenekli bence.

carsi52

Sercan'a milyon dolarlar vericeğimize elimizde ki değerlere bakalım :)
Bölünür senin için uykular!