Ana Menü

Gelecek karanlık

Başlatan Simurg, Ağustos 29, 2009, 10:18:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Gelecek karanlık
'Beşiktaş bal yapmayan arı. Tempolu oynuyor, mücadele  ediyor ama final vuruşunu beceremiyor...' Sergen Yalçın'ın Vatan Gazetesi'ndeki  köşe yazısı:

Gelecek karanlık

BEŞİKTAŞ bal yapmayan arı. Tempolu  oynuyor, mücadele ediyor ama final vuruşunu beceremiyor. Geçen sezon gol atmakta  hiç zorlanmayan Kartal, ne ilginçtir ki bu sezon gol atmakta sıkıntı çekiyor.  Pozisyon üretmekte sıkıntı çekiyor, bulduğu ender pozisyonları da cömertce  harcıyor. Oysa golcüler aynı golcü, takım aynı (takviye bile yapıldı), hoca da  aynı, sistemde. O zaman değişen ne?

DEĞİŞEN şu, iki kupalı bir sezonu  bir çok oyuncu hayâl bile etmiyordu. Bu büyük hedefe ulaşmak onları rahatlattı.  Yeniden motive olamıyorlar. Bir diğer önemli nokta ise geçen yılki lig ile bu  yılki arasında dağlar kadar farkın olması. O ligle bu lig aynı değil. F.Bahçe ve  G.Saray baştan işi sıkı tuttular..

ANADOLU takımları da öyle kolay lokma  olmayacaklarını gösterdiler. Görünen o ki bu Beşiktaş'ın işi bu sefer çok zor.  4. haftada kaybedilen puanlar ortada. Şimdi sırada G.Saray derbisi var. Tam bir  kader maçı. Bırakın beraberliği, galibiyet olmadığı takdirde Beşiktaş ligi daha  5. haftada havlu atar. Üzülerek söylüyorum gelecek karanlık.

MAÇA  gelince; siyah-beyazlılarda kanatları kullanma konusunda ciddi sıkıntı var. İki  kanat beki İsmail ile İbrahim Kaş sonucu etkileyecek ortaları yapmayı  beceremiyorlar. Rakip ceza alanı içini çok iyi kullanan Beşiktaş, o bölgeye  gelecek etkili kanat ortalarını 90 dakika boyunca bekledi durdu. Bu arada  Beşiktaş bu kadar baskılı oynarken Mert Nobre neden kenarda oturdu anlamadım.  Herkes gibi ben de şaşkınlık içinde izledim durdum. G.Antep ciddi eksiklikleri  olmasına karşın İstanbul'a kazanmak için gelmiş. 60-70 dakika hep hücum oynamaya  çalıştı...

DERBİ ÇOK ÖNEMLİ

ASLINDA bu durum siyah-beyazlı ekibin  ekmeğine yağ sürdü. Çok geniş alan buldular bu sayede. Ama değerlendiremediler.  Çiddi beceri eksiği vardı. Beşiktaş ayrıca maç boyunca çok fazla ve gereksiz  ofsayta düştü. Eğer orta alandan iyi pas atan oyuncu olursa hücum oyuncuları  ofsayta düşme sıkıntısı çekmez. Oysa dün Nihat ve Holosko doğru pas alamadıkları  için sık sık ofsaytta kaldı.

ERNST'İN kenara alınmasına da açıkcası bir  anlam veremedim. 85'te durum 0-0 iken Ernst gibi bir oyuncunuzu kenara  alıyorsanız, o zaman bir golcüyü sahaya sürmelisiniz. Oysa giren Uğur  İnceman'dı. O girince de Antep daha da rahatladı. Beşiktaş'ta işler iyi  gitmiyor. Takım'ın saha içi organizasyonunda sıkıntılar var. Çok uyumsuzlar,  birbirleriyle anlaşamıyorlar. Beşiktaş'ın fizik gücü yüksek belki ama bazen bu  maç kazanmak için yeterli olmayabilir...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

evet bal yapmayan arı bunun baska bır ızahı yok
ıns balıda gs maçında yapacagız
altın kapılarımız kan oldu tayfun

IL Capitano

ben gelecegi aydinlik göruyorum ama bu arada cok puan kaybi yasarsak baslamadan lig biter..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Cem Goren

su an tepedekılerle aramızda 3 puan fark var
ıkısıde kazandıgı an fark 6 olacak haftaya samıyene gıdıyoruz farkın 9olma ıhtımalı yuksek ıste o fark 9a cıktıgı an havluyu atalım
altın kapılarımız kan oldu tayfun