Ana Menü

Mustafa Denizli'ye göre Beşiktaş ilk yarı kaç puan alır?..

Başlatan Simurg, Ağustos 27, 2009, 10:15:31

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Mustafa Denizli'ye göre Beşiktaş ilk yarı kaç puan  alır?..

'...Mustafa Denizli'nin esas lig  şampiyonluğu için yaptığı bir tahmin var, herkes için çok önemli diye  düşünüyorum...' Reha Muhtar'ın Vatan Gazetesi'ndeki köşe yazısı:

Mustafa Denizli'ye göre Beşiktaş ilk yarı kaç puan alır?..

Mustafa Denizli'ye göre Beşiktaş ilk yarı kaç puan  alır?..

Uzun zamandır sohbet etmemiştik...

Dün öğlen  Yıldırım Demirören, ben ve İbrahim Seten öğle yemeğinde buluştuk, konuştuk,  sohbet ettik...

Sohbet bir dost sohbeti, gazeteci röportajı  değil...

Zaten bana yöneticiliğini yaptığım kulüpte röportaj yapmak biraz  ayıp olur...

Uzun zamandır konuşmamıştık, dereden tepeden futbolu,  Beşiktaş'tan konuştuk...

Bir ara Başkan'ı tasadüfen telefonla arayan  Mustafa Denizli geldi masaya oturdu...

Öteki masada Fenerbahçe'nin  yöneticilerini gördüm bir ara...

Hatta yemeğin sonunda Gaziantepspor'un  Başkanı İbrahim Kızıl bile, sürekli değişen ve sirkülasyon halinde hareketlenen  masanın misafirlerinden oldu...

Sohbet ve  konuşulanlar bir yana, ben geçen yıl haftalar öncesinden ilk yarı sonunu ve 26.  haftayı bilen Mustafa Denizli'nin tahminlerini merak ediyordum...

"Bu yıl  ilk yarı tahminin ne Hoca?.." diye sordum...

"Geçen yıldan 4 puan fazla  alırız ilk yarı sonunda" dedi...

Baktım geçen yıla 17. hafta sonunda  Beşiktaş'ın topladığı puan 31...

O sırada bu puanla Beşiktaş 6.  sırada...

Üzerinde 37 puanlı Sivas, 35 puanlı Trabzon, 33'er puanlı  Galatasaray, Ankaraspor ve Fenerbahçe var...

Beşiktaş'ın üzerindeki  takımlarla arasındaki toplam puan farkı 16...

Mustafa Denizli bu yıl 4  puan üzerinde tahmin ettiğine göre, Beşiktaş için ilk yarı sonu 35 puan  öngörüyor...

"Bu sonuçla ikinci veya üçüncü sırada olabiliriz" diyor,  "Hatta bakarsın lider de olabilir Beşiktaş..." 

Mustafa Denizli'nin esas lig şampiyonluğu için  yaptığı bir tahmin var, herkes için çok önemli diye düşünüyorum...

Diyor  ki "Geçen yıl lig şampiyonluğunun maç başına ortalama puanı 2.1  civarındaydı...

Bu yıl ortalama 2.3 hatta 2.4'e çıkar bu puan..." 

Yani bu yılın şampiyonluk baremi 78 puan civarında olabilir Hoca'ya  göre...

Son günlerin "kılavuz ve karga" tartışmalarını ve medyadaki  eleştirileri konuştuk Hoca'yla...

"Benim kimseyi hedef aldığım yok"  diyor, "Ben kendi tribünlerime konuşuyorum... Kılavuzluk eden karga diye  nitelediklerim, bizim tribünleri tetiklemek için konuyorlar... Benim mesajım  kendi tribünlerime... Kimseyi dinlemesinler... Şenliğe hazır olsunlar... Antep  maçında tribün şenliği başlasın..."

Yeni bir  sezon...

Yeni bir heyecan...

Herkes iddialı...

Hâlâ  transfer dedikoduları dibine kadar...

Futbol heyecanlı...

Sahanın  dışında da futbol dünyası heyecanlı ve hareketli...

Sıcak bir ligi  özlemişiz meğerse...

Yaz sıcakları bitti...

İstanbul'da sonbahar  var...

Ligin ateşi ise artıyor...

Hoşgeldin  futbol...

HAKEMLER İÇİN ÇOK ZOR BİR  SEZON...

Bu yıl Galatasaray ve Fenerbahçe çok iyi takım  yaptılar...

İkisi de çok iddialı...

Beşiktaş zaten geçen sezonun  çift kupalı şampiyonu...

Şu anda 4 puan kaybı var, ama şampiyon kadrodan  6 futbolcusu henüz sakat...

Hafif rehavet içindeki şampiyon kadroyla,  yeni gelenlerin stresi daha tam uyum sağlamadı...

Bunlar aşıldığında,  sakatlar oynayacak duruma geldiğinde Beşiktaş'ın da ezeli rakipleri Galatasaray  ve Fener'in arasında zirve mücadelesi yapacağı  kesin...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım "3 yıl üst  üste şampiyon olacağız" diyerek çıtayı yukarı kurdu...

Beşiktaş Başkanı,  Aziz Yıldırım'ın bu sözlerini eleştirmek için ironik olarak "O 3 yıl derse biz  de 5 yıl üst üste şampiyon oluruz derim... Ne demek istediğimi anlarsınız... Kim  nasıl daha lig başlamadan bu kadar iddialı laf edebiliyor?.." diye  sordu...

Galatasaray zaten taraflı tarafsız herkese göre mükemmel bir  kadro kurdu...

Şimdi bu kadar iddialı 3 büyük kulübün olduğu arenada  gözler kime verilecek?..

Elbette ki  hakemlere...

Bu yıl hakemler çok ama çok daha dikkatli  olmalılar...

Kulaklıkları, 4. hakemle diyalogları, yan hakemle  iletişimleri çok daha önemli...

Her kulüp büyük paralar döktü, çok iyi  takımlar yaptı...

Oğuz Sarvan'a hatta Federasyon Başkanı Mahmut Özgener'e  çok iş düşüyor...

Adnan Polat ve Galatasaray cenahı federasyonla  ilişkilerini düzeltti...

Öğreniyorum ki bir ara hafif limoni olan  Fenerbahçe ile federasyon arasında da buzlar erimiş...

Beşiktaş  yönetiminin şu anda fazlaca bir sorunu görünmüyor federasyonla...

Bütün  kulüpler federasyonla işbirliği içindeler...

Elbette haftalar  ilerleyecek, mızıklamalar, isyanlar, yüklenmeler yavaş yavaş  çıkacak...

Bunlar olur, esas olan sağduyulu kamuoyunun "bu hakemler  birilerini şampiyon yapmak istiyorlar" dememesidir...

Bu duyguyu  uyandırmamak MHK Başkanı Oğuz Sarvan'ın görevi...

Kolay değil, hatta çok  zor...

Ama hamama giren  terler!..

GALATASARAY GOL REKORU KIRAR  MI?..

Gün geçmiyor ki Galatasaray'ın Başkanı'yla, yöneticileriyle  karşılaşıp konuşmayayım...

Beşiktaşlılardan fazla Galatasaraylılarla  karşılaşıyorum ben...

Adnan Polat, en yakında olan işadamı Samim Baki ve  modacı Dilara Endican, yöneticileri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ hep bir  yerlerde karşıma çıkıyorlar...

Rağbette olan ana konu  şu:

"Galatasaray bu sezon Fenerbahçe'nin 88-89 sezonunda 103 golle elinde  bulundurduğu gol rekorunu kırabilir mi?.." 

Galatasaray'ın yöneticileri "Bu sene sizin takım çok  iyi" dendikçe, tahtaya vuruyorlar...

Belli ki hepsi Galatasaray'ın gol  rekoru kırmasını bekliyorlar...

Aralarında bu konuşmaların geçtiğini,  hepsinin gözlerinin içine baktığımda anlıyorum...

"UEFA'da finale kadar  bu işin yolu var" lafları yöneticilerin değil, ama onlara "Çok başarılısınız"  diyen çevrenin ağzına sakız olmuş durumda...

Sözün özü Galatasaray  yönetiminde bir özgüven fazlası var...

Vakur ve mağrur  bakıyorlar...

Ligin başının fotoğrafı şu anda böyle...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..