Ana Menü

11 Ayın Sultanı Geldi Ramazan

Başlatan Simurg, Ağustos 14, 2009, 19:37:09

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Goren

Alıntı yapılan: yg1903 - Ağustos 30, 2009, 14:15:52
Bugünkü iftar duam şu olacak ayrıca 2 hafta kadar daha ;D :

ALLAH'ım senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete. ALLAH'ım beni, annemi, babamı, ailemi, arkadaşlarımı, Kral kartal üyelerini, milletimi ve bütün inananları koru. Beşiktaş'a güç, kuvvet, oynama hevesi ver. Şampiyonlar Liginde gruptan çıkmayı nasip et. Galatasaray ve Manchester United'ın en önemli oyuncularının sakatlanmasını sağla. Antrenmanda adelelerini çektir. Arda'yı 2,5 hafta sahalardan uzak tut. Derbinin ertelenmesini engelle. Zaten yeni yeni forma girmeye başladık. Oynaya oynaya daha iyi olacağız. Servetin,Vidic'in sakatlanmasını Zan'ın sakatlanmamasını, Keita'nın,Kewell'ın,Elano'nun,Baros'un,Valencia'nın,Berbatov'un,Owen'ın,Scholes'un tam maçtan 1 gün önce yedikleri bir şeyden zehirlenmesine yardımcı ol. Bobo'yu sağlığına kavuştur forma sok. Tabata'nın Messi gibi oynamasına yardımcı ol. Kalemize duvar ör. Onlarınkini ise kovaya çevir.Rahmetini ve yardımını üzerimizden esirgeme. Bizlere yaşama ve dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. ( AMiN )
;;D ;;D ;;D ;;D amın ne dıyelım
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Ne terbiyesiz insanlar varmış yahu :)
Milletin hiç şeyinde değil ramazanmış oruçmuş oturmuşlar çay,sigara,tost ohh anasını satim.
Hadi insanlara saygıları yok ramazanada mı saygıları olmaz yani ?
Bölünür senin için uykular!

eyup1903

hiç bu kadar sinirli olmamıştım 1 saat kaldı allahtan

melankolizm

Alıntı yapılan: yg1903 - Ağustos 30, 2009, 14:15:52
Bugünkü iftar duam şu olacak ayrıca 2 hafta kadar daha ;D :

ALLAH'ım senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete. ALLAH'ım beni, annemi, babamı, ailemi, arkadaşlarımı, Kral kartal üyelerini, milletimi ve bütün inananları koru. Beşiktaş'a güç, kuvvet, oynama hevesi ver. Şampiyonlar Liginde gruptan çıkmayı nasip et. Galatasaray ve Manchester United'ın en önemli oyuncularının sakatlanmasını sağla. Antrenmanda adelelerini çektir. Arda'yı 2,5 hafta sahalardan uzak tut. Derbinin ertelenmesini engelle. Zaten yeni yeni forma girmeye başladık. Oynaya oynaya daha iyi olacağız. Servetin,Vidic'in sakatlanmasını Zan'ın sakatlanmamasını, Keita'nın,Kewell'ın,Elano'nun,Baros'un,Valencia'nın,Berbatov'un,Owen'ın,Scholes'un tam maçtan 1 gün önce yedikleri bir şeyden zehirlenmesine yardımcı ol. Bobo'yu sağlığına kavuştur forma sok. Tabata'nın Messi gibi oynamasına yardımcı ol. Kalemize duvar ör. Onlarınkini ise kovaya çevir.Rahmetini ve yardımını üzerimizden esirgeme. Bizlere yaşama ve dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. ( AMiN )

Amin İnşallah. Süperdi :) çorbayı soğutma ama fazla

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ZeMaHŞeR

Alıntı yapılan: carsi52 - Ağustos 30, 2009, 18:13:56

oruç tutana saygısı olanlara eyvallah derim ama oruç tuttuğunu bile bile sana saygılıyı olmayana diyecek birşey bulamıyorum...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

NoPasaran

Milletin hiç şeyinde değil ramazanmış oruçmuş oturmuşlar çay,sigara,tost ohh anasını satim.

Ne alaka..

Sizin oruç tutmayana saygınız varmı?

Tutuyorsanız kendinize..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ZeMaHŞeR

Benim saygım var VoLKaN... Tutan tutar tutmayan tutmaz... Kimseyede niye tutmuyorsun diye sormam...

ama yukarda da dediğim gibi oruç tutana saygısı olanlara eyvallah derim ama oruç tuttuğunu bile bile sana saygılıyı olmayana diyecek birşey bulamıyorum... Saygısı olmayan insanlarla çok tartıştım... Bugün olsa yine tartışırım... Neyse bu konunun yeride burası değil zaten...

ZeMaHŞeR

ALLAH'ım senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete. ALLAH'ım beni, annemi, babamı, ailemi, arkadaşlarımı, Kral kartal üyelerini, milletimi ve bütün inananları koru. Beşiktaş'a güç, kuvvet, oynama hevesi ver. Şampiyonlar Liginde gruptan çıkmayı nasip et. Rahmetini ve yardımını üzerimizden esirgeme. Bizlere yaşama ve dayanma gücü ver. Senin her şeye gücün yeter. ( AMiN )

NoPasaran

Alıntı yapılan: ZeMaHŞeR - Ağustos 30, 2009, 19:56:08
Benim saygım var VoLKaN... Tutan tutar tutmayan tutmaz... Kimseyede niye tutmuyorsun diye sormam...

ama yukarda da dediğim gibi oruç tutana saygısı olanlara eyvallah derim ama oruç tuttuğunu bile bile sana saygılıyı olmayana diyecek birşey bulamıyorum... Saygısı olmayan insanlarla çok tartıştım... Bugün olsa yine tartışırım... Neyse bu konunun yeride burası değil zaten...

ORUÇ BÖYLE OLMAZ MURAT..

Kimse birisi oruç tutuyor diye normal yaşantasından kısıtlam getirmesini bekleyemezsin. Sonuçta azınlık olan onlar ve burada saygıyı hak eden onlar..

Ben Oruçluyum ama adam yemek yiyor deyip içindeki kini yatıştıramıyorsan neye yararki o ibadet..

Oruçluyken asılan suratın, duyulan ayrımcılığın, sen oruç tutmuyorsan ben tutuyorum demenin, onların insanlara saygıları yok diye adlandırmanın Allahın katında hoşmu olduğunu düşünüyorsunuz bilmiyorum..

Ayrca 13-14 saat aç kalıyorsunuz.Çok abartıyorsunuz ama bu süreyi. Günlerce aç kalmış gibi.Adam senden 4-5 saat önce yemek yiyorsa bıurakta yesin kardeşim neyin saygısı yada saygısızlığı anlamıyorum ki
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ZeMaHŞeR

Ben kısıtlama getirmesini beklemiyorum VoLKaN... Saygımıda gösteriyorum...

Saat konusunda benim bugüne kadar sıkıntım olmadı ALLAH'a şükür... Yeri geldi sahura kalkamadım... iftarda yediğimle durdum...

ama orda yazdıklarında sana katılıyorum... Bazıları varki abartıyorda abartıyor... Görende günlerce aç kaldı sanacak...

VoLKaN sen oruç tutsan ve sana biri gelip sigara dumanı üflese nolcak... Bu kişi oruç tuttuğunuda biliyor... Ya da sen oruçluyken bile bile karşına geçip sana bakarak yemek yiyen biri olsa ne olacak... Ben sadece bunları yapanlara saygı göstermiyorum ve göstermedimde...

carsi52

Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Ağustos 30, 2009, 19:33:20

Ne alaka..

Tutuyorsanız kendinize..

Sizin derken ? Sen ayrı bi cumhuriyette mi yaşıyorsun ki ?

Oruç tutmayana kimse karışamaz o kendi bileceği iş beni ilgilendirmez.Ama ramazan ayında insanlar oruç tutarken sokağın ortasında tostunu yiyip sonra çayını içip sigara yakması terbiyesizce.İnsanlara saygısı yoksa ramazana saygısı olması lazım.

Ama böyle saygısız insanları savunana ne laf anlatıcaksın ki ?

Bölünür senin için uykular!

Simurg

herkesin inancı kendine
kasti bir durum söz konusu değilse
benim önümde tost yenmesinin aslında beni ilgilendirmemesi gerekiyor
Allah rızası için yapıyoruz çünkü bunu, oruç sabretmeyi öğretiyor insana
Oruçluysan ve bişeyleri canın çekiyosa ve kendine güvenmiyosan işin dışında dışarı çıkma
ne sen günaha gir nede başkalarını günaha sok :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Alıntı yapılan: carsi52 - Ağustos 30, 2009, 23:19:42
Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Ağustos 30, 2009, 19:33:20

Ne alaka..

Tutuyorsanız kendinize..

Sizin derken ? Sen ayrı bi cumhuriyette mi yaşıyorsun ki ?

Oruç tutmayana kimse karışamaz o kendi bileceği iş beni ilgilendirmez.Ama ramazan ayında insanlar oruç tutarken sokağın ortasında tostunu yiyip sonra çayını içip sigara yakması terbiyesizce.İnsanlara saygısı yoksa ramazana saygısı olması lazım.

Ama böyle saygısız insanları savunana ne laf anlatıcaksın ki ?

Yahu sen tutuyorsun diye , insanlar cafesinde çay bahçesinde çayını içemeyecekmi..

Nasıl bir saygın var senin insanlara..

Adam tutmuyor ve doğal olarak Halka açık yerlerde yemeğini yiyor..

Toplum baskısı yuüzünden tutmadığım orucu bana tutuyorum dedirten zihniyetin son kalıntılarısınız. Bu tarz düşünceler zaten uzaklaştırıyorsa insanları dinden..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Herşey çok güzel...

Ramazan Ayı hiç bitmese...

Ya da herkes,herşey şimdi ki gibi kalsa !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.