Ana Menü

"Beşiktaşlı İsmail dedirtmek.."

Başlatan CR7, Haziran 29, 2009, 16:41:46

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Köybaşı, tatilini geçirdiği memleketi Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Karaağaç beldesinde, yaptığı açıklamada, futbola 15 yaşında İskenderunspor'un altyapısında başladığını, ardından amatör lig takımlarından Kartalspor'a, buradan da Gaziantepspor'un altyapısına transfer olduğunu söyledi.

Futbol oynamak için babasından izin alana kadar akla karayı seçtiğini belirten Köybaşı, , şöyle konuştu:
''Beni çok iyi yetiştiren ailemin desteğini her zaman arkamda gördüm. Babam derslerime önem vermemi istediğinde, hem okulumda başarılı oldum, hem de futbol hayatımda. Kartalspor bana çok şey kattı. Başkan Sedat Uysal'a ve antrenörlerime şükran borçluyum. Buradan Gaziantepspor altyapısına transfer oldum. İki yıl kaldığım bu takımda Nurullah Sağlam hocamın büyük desteklerini gördüm. Oynadığım 26 maçın 25'inde ilk onbirde yer aldım.''

Beşiktaş'a transferinin futbol kariyeri için önemli bir nokta olduğunu belirten Köybaşı, başarılı olmak için tüm gücüyle çalışacağını belirtti.

Kendisine ''Beşiktaşlı İsmail'' dedirtmek istediğini ifade eden Köybaşı, şöyle devam etti:
''Küçüklüğümden beri hayran olduğum futbolcular var. Örneğin aynı mevkide oynadığım Brezilyalı Roberto Carlos'un hayranıyım. Çok başarılı olmayı istiyorum. Taşıdığım sorumluluğun bilincindeyim. Biz futbolculara çok önemli sorumluluk düşüyor, giydiğimiz formanın hakkını vermek ve iyi temsil etmek. Şampiyonlar Ligi'nde oynamak bir hayaldi. Şimdi, bu hayalimi de gerçekleştirmek yolunda emin adımlarla ilerliyorum. Allah'ın izniyle ülkemizi ve takımımızı orada da çok iyi temsil edeceğimize inanıyorum.''

Köybaşı, her futbolcu gibi kendisinin de bir gün ay yıldızlı formayı giymek istediğini belirterek, ''Ülkem adına giyeceğim formayı, başarılı futbolumla ıslatmak istiyorum'' diye konuştu.

Köybaşı, öncelikle Beşiktaş'ta iyi futbol oynayıp milli formaya yükselmek istediğini, daha sonraki yıllarda da Avrupa'da futbol oynamak istediğini bildirdi.

-BABA SELİM KÖYBAŞI-
Baba Selim Köybaşı da oğlunun çok iyi yetiştiğini, ahlak olarak çok güvendiğini belirtti. Başarılı futbolu sayesinde oğlunun hızlı yükselişinin onu asla şımartmayacağını, her zamanki İsmail olarak kalacağını bildiğini belirten Selim Köybaşı, ''İsmail, geçmişte nasıl biriyse, ileride de aynı kalacak biri. Biz ailece oğlumuza çok güveniyoruz. Bizi asla mahcup etmedi. Şimdi tek amacı Beşiktaş'ta çok başarılı olmak. Bunu başaracağını da biliyoruz'' dedi.

-KARTALSPOR BAŞKANI UYSAL-
İskenderun Beşiktaşlılar Derneği ve Kartalspor Kulübü Başkanı Sedat Uysal da İsmail'in 15 yaşından itibaren yeteneklerini gördüklerini belirtti.

''İsmail'in Beşiktaş'ta oynaması benim de en büyük hayallerimden biriydi'' diyen Uysal, şunları kaydetti:
''İskenderun Kartalspor'a geldiğinde henüz küçüktü. Ancak yeteneklerini görünce büyük ağabeyleri içinde 10 numaralı formayı teslim etmiştik kendisine. Başarılı futbolu Gaziantepspor'un dikkatini çekince bizden ısrarla istediler. Biz de kendisini daha iyi gösterebileceği bir yere gitmesini uygun bulduk. Burada da çok başarılı olunca Nurullah Sağlam hocanın isteğiyle profesyonel yapıldı. Çok iyi maçlar çıkardı. Ardından Beşiktaşlı oldu"
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)