Ana Menü

Depreme karşı toplu mezar"a vali cevabı

Başlatan KeePSaKe, Haziran 10, 2009, 19:37:32

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KeePSaKe

Kaynak: cnntürk / Tarih/Saat: 10 Haziran 2009 Çarşamba, 17:41:18 / Link : www.cnnturk.com 

İstanbul Valisi Muammer Güler, "Pendik ve Başakşehir'de olası bir deprem ihtimaline yönelik toplu mezarlar kazıldığı"na ilişkin haberleri kesin bir dille yalanladı: "Nereden çıktı bu haber? Gerçekle ilgisi yok."

Vali Güler, Dr. Siyami Hersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen Tütün Kontrol Toplantısı'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "depreme karşı toplu mezar kazıldığı"na ilişkin sorusuna ilişkin, "Nereden çıktı bu haber? Böyle bir haber varsa ben izleyemedim, ama gerçekle ilgisi yoktur" dedi.

Gazetecilerin, "Haberler toplu mezar yerleri kazıldığı yönünde" sözleri üzerine de Güler, "Böyle bir şey olmaz. Toplu mezar diye bir yer teknik olarak mümkün değil. Mezarlıklara gerçi ben bakmıyorum, benim işim değil, ama mezarlıkların hangi ölçüler içinde yapılacağı, nerede yapılacağı, nasıl yapılacağının belli bir tekniği var. İstanbul'da 200 binden az olmamak üzere yeni mezar yeri ihtiyacını Büyükşehir Belediyesi ve ilgili belediler düzenliyordur herhalde. Böyle bir ihtimale binaen böyle bir çalışma yok" karşılığını verdi.

Daha demin show tv de izledim resmen ev gibi 3 kat lı mezarlıklar yapmışlar hayretler içinde kaldım deprem için önlem alıcaklarına bizim mezarlarımızı yapıyorlar ayrıca mezarları yapan kişilerde deprem için yapıldığını iddia etti.
Since 1903