Ana Menü

Öykü (Alen Markaryan)

Başlatan saldır beşiktaş, Haziran 07, 2009, 13:38:16

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

Bir şampiyonluk masalıdır gidiyor.

"Öykü" statüsünde bayıltan bayıltana.

Kervanın ucu kayboldu ya ufukta

Zafer çözümlemesi yapılıyor güya,

Her gazete sayfasında.

İbrahimlerin kavgasıyla başlıyor hem sezon,

Hem "öykü"nün başı.

Kavgayı her ayrıntısıyla anlatıyorlar da,

O dönemlerde gazetelerin her iki İbrahimi de taraftarın önüne atmak için nasıl yarıştığını

Bir türlü yazmıyorlar.

Kötülüklerini istedikleri o İbrahimler Beşiktaşı şampiyon yaptı ya

Onu bile söylemiyorlar.

Ertuğrul Sağlamın gidişini anlatıyorlar da,

Gidene kadar ki bölümde

Fitil fitil burnundan gelmeleri

Bir türlü ı-ııı.

Akabinde Mustafa Denizliye tapınmalarını dile getiriyorlar

Beşiktaş taraftarı üzerine düşeni hem sezon içinde dik durşuyla,

Lig bitimindeyse alkışlarıyla ifade etmiştir.

Gayrı sı budur.

Lakin,

Sözüm ona futbol ulemaları 17 puan kaybedildiğinde,

Ne düşünüyorlardı?

Yazıyorlarmı?

Öykünün bu bölümlerini faremi kemirmiş acaba?

Fersah fersah,

Adım adım,

Mustafa Denizliyi sona iterlerken,

Karşılarına dikilen eşsiz gücün varlığını

Kabullenebiliyormı?

Şampiyonluğa giden yolun

Yayıncı kuruluş Decoder larının iadesi ve kampanyalarından geçtiğinden bile habersizler!

Ya "Biz bu oyunu bozacağız" filaması?

İşleyen varmııdır bunu öykülerinde

Sanmam.

Mehmet Topuz'un bile illede Beşikteş diretmesi

O tribünün dimdik duruşunadır.

Netice itibarı ile lafın belini kırarsak,

Herkesin anlatacak bir şeyi vardır.

Hatta hakemlerin bile!

Lakin,

Sahiplenmek farklıdır.

Herkes doya doya kutlasın şampiyonluğu

Lafımız yok.

Hatta düzenlenen balolara

Çağırılsın insanlar

Ve baş köşeye oturtturulsunlar

Çıt çıkartan namerttir.

Lakin,

Sahiplenmek farklıdır.

Hani der ya üstat

Yağmurun bir damlası süzülmüş küfür

Bir damlası aşk

Senin uykuların hayın

Düşlerin kardeş!

Alen MARKARYAN
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Bircan*

duygularımıza çok mükemmel bi şekilde tercüman oluyo büyük amigo!
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

Tolgahan_BJK

Alen Abi'nin mustafa denizli'yi sevmediğini biliyodum da, bu derecede olduğunu bilmiyodum...

gerçi sayın abimiz şampiyonluk kutlamaları esnasında, sahaya inmeye üşenerek, locadan üçlü çektirmeye teşebbüs etmiştir de. "olmaz böyle alen olmaz böyle" diye protesto edilince sahaya inmiştir ancak.

Neyse karışık yani bayaa... Hala bir çok konuda dik dursa da, Alen Abi e eski Alen Abi değil malesef, arkasından konuşmuyorum yüzüne de söyledim ;)

ilhan mansız_melis

sevemedim Alen'i bir türlü ya
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Bircan*

UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

ilhan mansız_melis

bilmiyorum sevemedim hala da sevmiyorum çok bişey sanıyor kendini BENCE

Bircan*

yok yav iyidir alen abi.. öyle kompleksi de yok bi kaç kere de konuşma fırsatım oldu.
ya yönetimde onun gibi 3-5 adam olsa tamam sırtımız yere gelmez :D :D

ilhan mansız_melis

Bilmiyorum ben sevmiyorum hiç ama güzel işler de yapıyor yiğidi öldür hakkını ver :)

Bircan*

saldır beşiktaş

Alıntı yapılan: ilhan mansız_melis - Haziran 09, 2009, 21:49:51
sevemedim Alen'i bir türlü ya
1 Alen değil Alen abi yaşın 15 o adamın yaşı 43  ;)  biraz saygınız olsun sevip sevmediğini tartışmam ama 30-35 yıldır tribünde olan Beşiktaşımız için çalışan bi adama adam gibi hitap et haddini bil  ;)
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ilhan mansız_melis

Haddimi sen mi öğreteceksin bana
Ayrıca istediğime abi derim istediğmi demem sanane
Merak etme ben benden büyük olanlara buna sen de dahilsin hep abi derim ama futbolculara da Alen'e de abi yazmadım bugüne kadar ve bunda yanlış bişey görmüyorum

saldır beşiktaş

Kendinden 32 yaş büyük olan birine askerlik arkadaşınmış  gibi hitap edemezsin
bu bir görgü kuralıdır bilmem hatırladınmı ?
Ayrıca Alen abi tribün büyüğümüzdür burda ben olmasam başka biri olsa aynı şekilde uyarırdı
Alen değil Alen abi Harun değil Harun abi Cem değil Cem abi Ayhan değil Ayhan abi
Emrah değil Emrah abi  ;)

ilhan mansız_melis

Sen istiyorsun diye dememezlik yapmayacağım bu forumda benim abi demediğim kimse yok
Ayrıca görgü kurallarını da gayet iyi biliyorum sen öğretecek değilsin

Bircan*

ortam niye gerilmiş böyle ya :(
ağız alışkanlığı olabilr ya bunu saygısızlık gbi görmeye gerek yok saldır beşiktaş abi :D ( ismini bilmiyorum :) )

+18 !

MeLis,Eren bence hakLı sen tanımadığın bir büyüğünLe yeni tanıştığında direk ona abi dersin hatta tanımadan öncede abi dersin..

AnLadığım kadarıyLa seninki ağız aLışkanLığı ama bence abi dersen daha iyi oLur,hatta amca de :)