Ana Menü

3 yabancı gönderilsin

Başlatan NoPasaran, Mayıs 17, 2009, 13:59:31

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaşımız seneye büyük ihtimal Şampiyonlar Liginde yer alacak. Bununla beraber Galatasaray'ın kadrosu zaten iyi ve 2-3 yeni takviye , aynı zamanda Aziz Yıldırım'ın başkan adayı olduğunu açıkladığı gün söylediği iddalı şeylerden sonra Beşiktaşımızın seneye konuyu çok daha ciddiye alarak işe başlaması gerekmektedir..

Ülkemizdeki Mevcut yabancı kontenjanı uygulaması ile tercihlerde sorun yaşasakta bu kadroya yeni yabancı takviyeler gerektiğide çok açık ortadadır. Ligteki Fener maçındaki pasif yapımız ve hatta Kupadaki rakibi o kadar kötü olmasına rağmen ezemeyen bir Beşiktaş söz konusu..

Kadroumuzun güçlenmesi için yerli oyuncuda elbette alınacaktır ancak  ülke içi transfer konusunda Hem Galatasaray Hem Fenerbahçenin bu seneki iddaası gözümü korkutmuyor değil. Alınacak bir kaç oyuncu ile tahminimce şimdiden anlaştılar..

Yukardada dediğim gibi bize asıl olan yabancı transferidir..Peki yabancı transferinde izleyeceğimiz politika ne olmalı? Kaç yabancı oyuncu alınmalı? Gelin hep beraber inceleyelim..

Elimizdeki yabancılar; Sivok, Zapo, Cisse, Tello, Holosko, Ernst,Bobo, Delgado

Kafadan Bobo, Holosko, Tello ve Ersntin satılmayacağını düşünüyorum. Her yerde oynama özelliği ile Buna Sivokuda katabiliriz..

Geriye 3 kişi kalıyor. Cisse, Zapo ve malesef Delgado..

Malesef Zapoya verilen paranın yazık günah olduğu oynadığı maçlarda ortaya çıktı. Gökhan Zan'a canlı bomba derken, Zaponunda bir farkının olmdığı düşüncesindeyim. Hani "kalas" topçu derler ya malesef Zapo'da öyle bence. Çok yetenekli değil ve savunmasıda çok güçlü değil..

Sivas İstanbuldaki maç, Metalist orada maç ve Kadıköydeki Fener maçı aklıma gelen ve unutamadığım hataların sadece bir kaçı. Mustafa Hoca mecbur kalmadıkça oynatmıyor zaten Zapoyu ve Seneye gideği kesin gbii..En kısa sürede yollar ayrılmalı..

Cisse : Büyük umutlarla gelmişti bize. Diğer cisse ile isim  benzerliğinden dolayı taraftarımız onu hep iyi oyuncu gördü ama görünen köy klavuz istemedi ve cisse hep kötü oynadı. Ernst ile beraber oynadığında Beşiktaşın yenilmemeside tamamen tesadür diye düşünüyorum. Ne savunma anlayışı ne hucum anlayışı yetersiz bir oyuncu..

Delgado : Malesef olmadı ve Mati. Yok yani. Kupa maçında oynmadın başka maçlarda oynamadın ve hatta bugün oynanancak Ankaragücü maçında olmaman taraftarda hiç bir umutsuzluk yaratmıyorsa vardır bir sorun. Beşiktaşın orta alanın süper starı olarak geldi ancak sürekli çelişkilerde bıraktı taraftarı..

Bu 3 adamın yerine alınacak oyuncların sıradan topçular olmaması gerekiyor. Baros Kewell ve Lincoln sahaya çıktığında nasıl bir tedirginlik yaratıyorsa bizde bzimde o ayarda futbolcu almamız gerekmekte..
Bu 3 oyuncu yerine alınacak oyuncuların mevkileri ise, Orta saha forvet arkası, ernst in yanına ve Sol Beke bir oyuncu..Sol beke oyuncu yerli alınabilirse, defansın göbeğine kesinlikle oyuncu alınması gerekmektedir..

Seneye işimiz daha zor olacaktır bunlara şimdiden dikkat etmek gerekiyor. Yine diyorum Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yapacağı transferlere sadece 1 transfer ile değil 3 tane süper yabancı ile karşılık vermeliyiz..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Forvet arkası bi yabancı lazım delgadonun yerine.
Ben sağ kanat'a yabancı lazım diye düşünüyorum.
Birde sol bek olmaz ise defansın ortasına.
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Nedense Zapoyu cok seviyorduk, begeniyorduk,
en iyisi Zapo diyorduk.. Futbol nankör bir meslek..

Bu oyunculara SIVOKuda eklersen sevinirim...

Bunlarin yerine daha iyileri alinmali
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

eyup1903

riquerma vassell ve iyi bi sol bekle işi bitirebiliriz

djinonu

arkadaslar zapo gidecek yerine bi gülo diye biri gelecek yine kazik...
cisse bence ernst ile cok güzel is yapiyor...
delgado zaten ilk yarida gönderilecekti ama bunu kim alir isteyen yokki adami...
bence bobo bide nobre gitmesi lagzim cünki bobo fiyatini yükseltir zenite filan satariz...ama bizimkiler gökdenizle takas yaparlar herzamanki i$leri... haha
nobre sakat
iyi ki tek agiz anlasmasi yapmislar imza filan yok nobrede gitsin...
manageri zaten brezilyadaki takimina imzalattirmis nobreyi gitsin orda oynasin...
haaa bide sag bek diyorsunuz?
istediginiz adami alin ibrahim üzülmezi kimse kesemez hahahah :D:D

ZLataN

Bence bu takımdan iLk gidecek adam Bobo oLmaLı.
Canı istedimi oynayan, topu ayağına aLdığında LaubaLi'Leşen, saha içinde geçirdiği sürenin yarısı eLi beLinde geçen, maçLara veriLen her uzun aradan sonra göbeği saLan kendine bakmayan bi futboLcu.

AciLen bi kaLeci aLmamız gerek. Yabancıysa kaLitesini kanıtLamış, yerLiyse Hasegiç düşünüLebiLir o mevki için. Veya aLternatif oLarak Serkan KırıntıLı ve Ufuk. Hiç biri oLmazsa aLtyapıdan Erdem oynamaLı. Ben onun yüzünden kaybediLecek puanLara razıyım 1-2 sezon.

StoperLerimiz çok kısa, bekLerde Ekrem'den ve Toraman'dan yararLanıLabiLir ama mutLaka önümüzdeki sezon Papa Gueye tarzı uzun ve hızLı bi stopere ihtiyacımız var. Hatta direkt Papa Gueye'yi biLe aLsak oLur.

Orta sahaya Ernst'in özeLLikLerinde ama takıma pas yaptırabiLicek, tecrübeLi ve dikine oynamayıda biLen bi ön Libero Lazım.

Eğer TeLLo serbest adam oLarak oynayacaksa kesinLikLe kaLmaLı, ama kanatLarda değerLendiriLecekse vazgeçiLmez oLmamaLı. HızLı, çabuk ve Rakibi yıpratabiLen bi oyuncu kanatLarda daha iyi bi seçim oLabiLir. Zira TeLLo'da ne hız nede adam geçme özeLLiği pek yok.  KanatLar içinde İ.BeLediyeden Ekrem düşünüLebiLir. Eğer takıma kazandırıLabiLirse çok etkiLi oLacaktır. Veya Gökdeniz.

Forvette HoLosko takımın vazgeçiLmezi oLur, yanına oyuncu aLınsada oLur aLınmasada. Nobre veya Batuhan yetebiLir.

10 numaraya gerek yok bence. Zaten bi takımın taktiğindede 10 numara diye bişey oLmamaLı. Çift ön Libero, hızLı kanat oyuncuLarı ve 2 forvet.AsıL 10 numara bu oLur heraLde.

[KralKartal]

Kalecilerden yeri alacaksak Rustu ve Hakan Arikan tamamliyor bu gorevleri zaten..
Gereksiz transfer olur, kaleci mevkisine alinacak türk kaleci göremiyorum pek...

Yabanci kaleciden herzaman yanayim, Rüstü seneyede oynar, sonra
yedek hakan , ve 1.kaleci olarak yabanci dusunulebilir..

Defansin iyi olsunda, kaleci zaten görevini iyi kotu yapar...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

ZLataN

Rüştü 36 yaşına geLmiş, yıLLarca fenerbahçenin ve miLLi takımın kaLesini korumuş, miLLi takım dünya 3.sü oLurken kupanın en iyi 2. kaLecisi seçiLmiş, bir dönem BarceLonada ikamet etmiş. Yani tecrübeLi. Ama haLa güven veremiyor.

Yan topLarı zayıf. ZamanLaması kötü, kontroL becerisi çok az.
Uzaktan çekiLen şutLarda da pek iyi oLduğu söyLenemez.
En önemLisi onun tecrübesinde bi kaLeci defansın arkasına atıLan her topta eLini kaLdırıp yardımcı hakeme dönerek ofsayt diye bağırıyorsa Beşiktaş gibi bi takımda oynamamaLı.
(Porto ve Fenerbahçe maçLarı)

CR7

bobo-tello-ernst-holosko dışında kim gönderilirse gönderilsin
yerli-yabancı farketmez
nobre de dahil
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

ata vicente

ılk gunden berı sevmedıgım begenmedıgım bır adam varsa o da cissedir.Fakat ernstle bırlıkte ıyı ısler yapmaya basladılar.Ne olursa olsun yınede gonderılmelı cunku devre arasında yapmıs oldugu kampa gec katılma hareketıyle gonderılmeyı hakkettı.

Kesınlıkle katılıyorum:Delgado,Zapo,Cisse

Ersin Develi

Bobo neden gitsin? bu sezon nobrenın sakatlığı olmasa yine 11 de başlamayacaktı,başlayınca neler yaptığını gördük,bobo yedek kalmayı haketmiyor

CR7

Nobre kalsın Bobo gitsin diyen adam zaten futbol-futbolcudan anlamıyordur

Nobre ne yapıyor ilerde boş boş koşuyor top gelirse ayağına orasına burasına çarparsa gol oluyor

ben nobrenin Fener maçında bobo'nun attığı gol gibi gol attığını
veya liverpool ve marsilya maçlarında bobo'nun attığı gol gibi gol attığını görmedim

ayrıca olimpik milli takım aday kadrosuna da nobre değil Bobo çağrıldı

bu takımın forvet hattı bobo-holosko'lu forvettir
tello da olmazsa olmazıdır
ve nobre de asla vazgeçilmez değildir
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

BJK_Kübra

Boboya gitsin diyenleri anlayamıyorum ben tamam herzaman süper oynamıyo ama yinede takımdaki bi çok oyuncudan çok çok iyi ve bana göre en iyi iki yabancı Ernst ve Bobo.. Bazen kolay goller kaçırıyo ama sonrasında kendini affettiriyo yani..
Ama Cisse, Zapo ve Sivok hiç iyi değiller bence gitmeleri gerekiyo..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

carlito1903

Delgado-Zapo-Cisse

Öncelikle Delgado'dan başlamak lazım, takımın en fazla kazanan oyuncusu ama malesef 3 senedir kazandırdığı maç sayısı 10'u bulmaz. Olmayınca olmuyor bazen fazla zorlamamak lazım. Bizim ona verdiğimiz gibi 5-6 Milyon Euro veren olmaz belki ama 3'e 5'e bakmadan elden çıkarmak lazım.

Cisse son haftalarda iyi gibi görünüyor ancak bu iyilik Ernst'in yanında oynamasından kaynaklanıyor. Gelecek sezon için Ernst'in yanına Cisse'den daha sağlam ve daha ofansif bi adam alınmalı.

Zapo bana görü kötü bi oyuncu değil ancak yabancı sınırlaması nedeniyle pek forma şansı bulamıyor, sonuçta 2 yabancı her türlü yedek kalacak sınırlamadan dolayı ama bana göre bu kontenjanı başka mevkilerden yana kullanmak lazım.

Bu 3 oyuncunun yerine bana göre sol bek, ön libero ve sağ açık alınmalı.

ilhan mansız_melis

Bobo diyenlere şaşırıyorum sahiden...
Delgado kesinlikle gitmeli yeter artık...
Cisse bence gitmemeli Ersnt ile çok iyi anlaşıyorlar ve bu da orta sahamızda güven veriyor...
Zapotocny ise;geldiğinde çok sevdik hep en iyi yabancı dedik ama artık oynadığı zaman beni korkutuyor yönetim versin kararı...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.