Ana Menü

Denizli "Kahin değilim, tecrübe"

Başlatan NoPasaran, Mayıs 11, 2009, 16:02:04

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

SABAH, Mustafa Denizli'ye sordu: "Hocam siz kahin misiniz?"

İşte Denizli'nin yanıtı: "Ben kahin değilim. Yılların getirdiği bir birikim ve tecrübeyle fotoğrafı okuyorum. Analiz ediyorum. Bu tahminlerim bilimsel bir analizin ürünü. Takımların durumunu, bize karşı neleryapabileceklerini iyi okumaya çalışıyoruz."

Önce 26. haftayı işaret etti: "Havlu atmadık, 26. haftada çok şeyin değişmiş olacağını göreceksiniz. 26. haftaya gelindiğinde Beşiktaş lider olamadı ama rakipleriyle arasındaki büyük farkları kapatarak Sivas'ın ensesine yerleşti. Ardından "Liderlik için 2-3 hafta daha gerek" dedi ve Fenerbahçe maçını gösterdi. Ancak Fenerbahçe'yi yenerek Ankara'ya lider olarak gitmenin planlarını yaparken İnönü'de beklemediği bir kazaya uğradı. Maç gecesi futbolcularına inancını göstermek için Ümraniye'de "4 maçı kazanalım, şampiyon olmazsak ben bir şey bilmiyorum. B u mesleği bırakırım" açıklamasını yaptı.

Ve daha bir hafta geçmeden Ankaraspor'u yenen Beşiktaş, Sivas'ın mağlubiyetiyle liderlik koltuğuna oturdu ve Mustafa Denizli bir kez daha haklı çıktı. Biz de Denizli'ye sorularımızı yönelttik.

Tahminleriniz hep tutuyor. Size "Kahin" yakıştırmaları yapılıyor. Böyle bir şey söz konusu mu?
Ben kahin değilim. Yılların getirdiği bir birikim ve tecrübeyle fotoğrafı okuyorum. Analiz ediyorum. Bu tahminlerim, tamamen bilimsel bir analizin ürünü. Takımların durumunu, ne yapabileceklerini iyi okumaya çalışıyoruz. Zaman zaman bunları kamuoyuyla paylaşıyorum. İnanmadığım hiçbir şey söylemem. Bunlar da Mustafa Denizli'yi Denizli yapan özelliklerin bir sonucu. Size bir hikaye anlatayım: "Çok zengin bir iş adamı bir gün Picasso'ya gelmiş. Reddedemeyeceği büyük bir para önermiş ve karşılığında portre resmini yapmasını istemiş. Picasso iş adamının cazip teklifini kabul edip 5 dakikada iş adamının resmini çizmiş. Bunun üzerine iş adamı tepki göstermiş. 'Bu kadar ısrar ettim, bu kadar para ödüyorum, bunun karşılığı 5 dakika mı? 5 dakikada resim mi olur?' deyince Picasso gülümseyerek yanıt vermiş: 30 yıl artı 5 dakika." Tecrübe ve birikim çok önemlidir.

Lider bir takımın hocası olarak uyanmak nasıl bir duyguydu? Neler hissettiniz?
Lider bir takımın teknik direktörü olarak uyumak daha güzeldi bence. Önümüzde biri kupa finali olmak üzere 4 önemli maçımız daha var. Lider olmak zordur. Doğru zamanda liderlik koltuğuna oturduk. Bir hafta gecikmiş olabiliriz. Fenerbahçe maçında oturmayı planlamıştık. Bundan sonra altımızdaki takımlar bizden çok daha fazla stres yaşayacaklardır. Futbolcularıma Fenerbahçe maçından sonra şampiyon olmak istiyorlarsa neler yapmaları gerektiğini anlattım. Ankara maçında sorumluluğu aldıklarını ve kendilerine yakışanı yaptıklarını söyleyebilirim. Bu bilinçle sahada oldukları sürece hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum.

"Çok özlediğimiz ve hasretle"
Ankara'dan İzmir'e geçen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'e SABAH, Mustafa Denizli'ye de sorduğu soruyu yöneltti: "Sayın Başkan; lider bir kulübün başkanı olarak uyanmak, güne başlamak nasıl bir duyguydu?" Demirören bu soruya, "Çok hoş, özlediğimiz ve beklediğimiz bir duygu. Ama önemli olan sezon sonunu da lider olarak tamamlamak. Ben hocamıza, takımıma olan güvenimi hiçbir zaman kaybetmedim. Bu mesajı iletmiştim: İnanmalıyız, kenetlenmeliyiz" yanıtını verdi. Başkan şunları söyledi: "3 haftada ilginç bir periyot yaşadık. Fenerbahçe maçından önce şampiyonluğun favorisiydik. Yenilince şampiyon olamayacağımız ifade edildi. Şimdi lideriz, önemli olan bunun devamını getirmek. Rehavete kapılmamamız lazım. Zor maçlar var. Her an her şey olabilir, hiçbir şeyin garantisi yok. Rakiplerimiz de zorlanacaktır. Hedefimiz şampiyonluğa ulaşmak." Kupa finaliyle ilgili olarak da, "Biz zaten bir değil iki kupayı müzemize götürmeyi istiyoruz" diyen Demirören, Ankaraspor maçı sonrası döktüğü gözyaşları için de, "Çok mutluydum. Duygusal bir ortamdı" yorumunu yaptı.

SAKIN İNÖNÜ'YÜ UNUTMA!
A nkaraspor maçından sonra oyuncularını soyunma odasının kapısında tek tek karşılayan ve ellerini sıkan Mustafa Denizli, maç gecesi futbolcularıyla özel bir görüşme yapmamıştı. Tecrübeli çalıştırıcı, öğlen yemeği için takımını topladığında kısa bir konuşma yaptı. Beşiktaş Teknik Direktörü, "Ligdeki görüntü ortada. Analizlerimiz, yorumlarımız, hesaplarımız tutuyor. Liderlik hayırlı olsun. Şimdi geriye 3 maçı da kazanıp bu işi mutlu sonla bitirmek kaldı" dedi. Denizli, Fenerbahçe maçını hedef gösterirken, ilginç bir motivasyonda bulundu: "Şimdilik tek bir şey söyleyeceğim. İnönü'yü unutmayın. İnanıyorum ki Fenerbahçe İnönü'deki kadar rahat oynayamayacak. Fenerbahçe'ye karşı yaşadıklarınızı tekrar hatırlayın" diye konuştu.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

acaba, pek tecrübeli hocamız, "önümüzdeki yıl avrupada ne gibi bir hedefimiz var" açıklayabilir mi ?

o galatasaray ve fenerbahçede edindiği engiiiiiiiiiiiin tecrübelerine dayanarak,
SİYAH-BEYAZ Beşiktaş'ımıza ne vaad ediyor ??? 

EDIT bu  adamdan Beşiktaş'a fayda gelmez !

KARGAYLA KARTALI KARIŞTIRMAYIN !

ilhan mansız_melis

Öncelikle adam gibi konuş ne demek bu...terbiyesizlik etme !

Neyse valla ben hocanın tecrübesini bir kenara bıraktın kahin olduğuna inanmaya başladım :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Tolgahan_BJK

Yaziniz Editlenmistir...
Lütfen kullandigimiz kelimelere dikkat edelim,
elestiri yaparken, sözlerimizi dogru secelim,
hakaret veya buna benzeri laflardan kacinalim,
FORUM KURALLARINI tekrar okuyalim,
uyari seviyeniz arttirilmistir, tekrarinda no post verilecektir..

ata vicente

ya su dustugumuz duruma bak takım sampıyonluga kosuyor adam agzı bozuk seklılde hocaya sovuyorr.Sevmek zorunda dıılsın saygım var ama terbıyesızlıgın ne anlamı var.Bu forumda bı dunya hocayıo sevmeyen ınsan var hıcbırınden kotu bır laf duymadım.Herkes haddını asmadan hareket etmelı

[KralKartal]

Sadece kaba bir kelime kullanildi, hakaret veya asiri bir terbiyesiz kelime kullanilmadi
ama yinede yanlis anlasilma olur diye editlendi vede uyari verildi..
konuyu uzatmayalim, HABERE yorum yazalim lutfen
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Tolgahan_BJK

küfür yoktu... bence aşağıdaki iki resimden ala da küfür olmaz zaten !

İki saat sonra fenerle maçımız var... ve başımızdaki hocanın geçmişi...

bu daha da önceki halleri...

biz her şeyi hatırlıyoruz...

bu tip geleneklerin, şampiyonluktan da kupadan da değerli olduğunu biliyoruz...

gs'den fb'den topçu-hoca alınmasın !

bu akşam da BEŞİKTAŞIMIZIN SİYAH BEYAZ FORMASI alır maçı !

denizli değil...

NoPasaran

Yine habere yorum okuyayım diye gittim yine çıktı..

Yahu sen Fenerbahçede hocalık yapsan ne yapacaksın? Fenerbahçe ile fotosu çok güzel bir foto bu kadar iddalıyım. Taraftardan çiçek almasıda çok hoş olmuş..

Denizlinin sizin inadınıza başarılı olması öyle güzel öyle zevkliki..

Kabul edelim beyler,

Denizli sizi sağ cebinden çıkardı, Sol Cebine koydu  :D    ;)

Konuya gelirsek, Denizlinin rahat tavırıları bence çoo etkili oluyor her takım üzerinde. İkinci iken yaptığı açıklamalarla Sivasın üzerine yükü verdiğini düşünüyorum..

Ancak dediklerinin bu kadar tutmasınında bir büyücüye mi gittiği konusunda beni şüpheye düşürmüyor değil..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

Profesyonelce bakacak olursak ;
Denizli'nin skuneti ve dolayısıyla takımın üzerindeki baskıyı azaltıcı etkileri yadsınamaz.
Sahada oynanan futbolu okuma kabiliyeti ve teknik direktörlük meziyetleri ise bence tartışmaya açık...

Ama tabii ki profesyonelce bakmayacağım !
Ben Beşiktaş'a aşığım. Aşkta da profesyonellik sökmez... Adamın gözü kör olur.

Beşiktaş'ın başına Beşiktaşlı hoca istemekten
                         ya da
fener'de gaassaray'da hocalık yaptı diye denizli'yi sindirememekten doğal ne olabilir.

sağ cep - sol cep güzelmiş :) 

keşke hep mahçup olsak - keşke hep kupalar kazansa takımımız... Ama ben bunların denizliyle olacağına inanmıyorum.

ilhan mansız_melis

Abicim birşey sorucam Denizli ile bu sene ligi seneye de hem ligi hem de Fortis'i kazanırsak özür dileyecek misin bu adamdan
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Tolgahan_BJK

Şampiyonlar liginde çeyrek final veya UEFA'da final oynatsın, özür dilemek değil de,

"Denizli dünyanın en iyi hocalarındadır" dicem ! ve eleştirmeyi bırakıcam...

Ama fb ve gs'de bir geçmişi olduğu için sevmemeye devam edicem :)
ne kadar başarılı olursa olsun sevemicem...

Duygusal bişey bu...

Farzet ben ilk başta galatasaraylıymışım, 5 sene gs forumlarında yazmışım.
Sonra fenerbahçeli olmuşum, fener forumlarında yorumlar yapmışım falan....
Şimdi de gelmişim bu forumda yazıyorum...

Dünyanın en büyük şairi olsam ve bu forum sayemde Türkiye'nin en popüler forumu olsa,
alkışlasan da, yürekten sevemezsin...

Bunun gibi bişey işte...

NoPasaran

Çok farklı bir şeyden bahsediyorsun..

Denizli hayatının hiç bir Döneminde Fenerbahçe tribününe çıkıp gol diye sevinmedi taraftar olarak..

Peki sana bir soru?

Bi gün hoca olsan ve Yunanistan milli takımını çalıştırsan, aradan yıllar geçse sonra Türk Milli takımına gelsen?

Sen bir türksün ve başarılısın , seni desteklememek mi gerekiyor?

Mustafa Denizli Bir İnsan ve görevi TEKNİK DİREKTÖRLÜK..

Büyük Hocalar Büyük takımlarda görev almaları kadar doğal bişey yoktur..

Hem Fenerbahçe hem Galatasaray gibi Türk futbolunun 2 büyük klubunde hocalık yapmak ayıp değil, övülmesi gereken bişeydir..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

valla ben öyle düşünmüyorum.

gs'de ve fb'de görev yapmış olması, (bana göre) geçmişinde bizim midemizi bulandıracak bir şeyler var olduğu anlamına geliyor.

işin bu yönünü bi kenara bırakıp sadece hocalığını konuşcak olursak da, mustafa denizli'nin çok meziyetli bi teknik direktör olmadığını düşünüyorum...

benimle aynı fikri paylaşmayan kardeşlerime de saygı duyuyorum ;)

CR7

bir hata yapmış adam

adam Beşiktaşlı doğmuş büyümüş
sadece altayda oynamış büyük takımlar istemesine rağmen gitmemiş(Beşiktaşlı olduğu için)
istemeye istemeye de olsa gs'de oynamış 1 sezon ve kariyerini altayda bitirmiş

ve bu sezon geldi ilk olarak F.T.K'yi aldı ve sıra geldi şampiyonluğa
yani görevini yerine getiriyor

bilmem bu söylediklerim sana kimi hatırlatıyor???
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Sergeni hangi mantıkla savunuyorsun bu düşünceyle anlamıyorum..

Sergenin BEşiktaşlılığından şüphe edermisin Fenerde yada Gs de attığı goller yüzünden?

Ne farkı var
Aşk bu Aşk !

volkanca.net