Ana Menü

Sergen ve Tümer Fenerbahçe Maçını Sattı mı?

Başlatan NoPasaran, Nisan 29, 2009, 23:31:50

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Ergenekon soruşturmasının ikinci iddianamesinin ek klasörlerinde yer alan 9 gizli tanığın ifadeleri vahim. En çarpıcılarından biri ise Poyraz kod adlı tanığın iddiaları. Poyraz, 2004 yılındaki Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi öncesinde Sedat Peker'in, Sergen ve Tümer'i yanına çağırıp "Bu maçı kaybedeceksiniz" dediğini ileri sürdü

Ergenekon soruşturmasının 2'nci iddianamesinin ekleri arasında yer alan belgelerde futbol camiasını karıştıracak bilgiler de yer aldı. Savcılığa ifade veren gizli tanık Poyraz, Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta şike yapıldığını ileri sürdü. Sedat Peker'e en yakın isimlerden Poyraz, maçla ilgili birçok detay da verdi. İşte "Poyraz" kod adlı gizli tanığın ifadeleri: "Sergen Yalçın İstanbulspor'a transfer ücretinden 300 milyar lirayı Cem Uzan'dan alamıyordu. Bu tahsilat konusu Sedat Peker'e geldi. Sedat Peker de Cem Uzan'a haber göndererek, parayı bir an evvel ödemesini söyledi. Bu tahsilat da gerçekleşmiş oldu. Bu olaydan sonra Sergen Yalçın, Sedat Peker'in adamı oldu. Böylece Sedat Peker bir taraftan da spor camiasına girmeye başladı." 

'Tümer hiç sahaya çıkmadı'

"Daha sonraki süreçte Sergen Yalçın Beşiktaş'a geçti. O yıllarda, Beşiktaş ile Fenerbahçe'nin çok iddialı bir maçı vardı. Fenerbahçe veya Beşiktaş'tan hangisi yenerse şampiyon olacaktı. Bu maçtan önce Sedat Peker, Sergen Yalçın aracılığıyla Beşiktaşlı futbolcuları yanına çağırdı. Hatırladığım kadarı ile 3 ya da 4 futbolcu geldi. Benim bildiğim kadarıyla bu futbolcular Tümer ve Sergen Yalçın'dı. Diğerlerinin isimlerini hatırlamıyorum. Sedat Peker bunlara hitaben, "Maçı kaybedin, nasıl kaybediyorsanız kaybedin, o sizin sorununuz" dedi ve gönderdi. Ben bu olaya bizzat şahit olduğum için çok merak ettim, normalde maç izlemediğim halde, Beşiktaş-Fenerbahçe maçını özellikle seyrettim. Gerçekten de Beşiktaş kaybetti. Maçı izlediğim kadarı ile Tümer maça çıkmamak için her türlü çirkefliği yaştı. Maç başladığı sırada yedek kulübesinde oturuyordu. Yedek kulübesinden hakeme müdahale etmeye çalışıyordu. Hakem onu uyarmaya geldiğinde yüzüne tükürdü ve bunun üzerine Tümer yedek kulübesinde iken kırmızı kart gördü ve bu maçı Beşiktaş kaybetti." 

'Yıldırım Peker'e para verdi'

"Bu olaydan dolayı Sedat Peker, Aziz Yıldırım'dan yüksek miktarda para istedi. Zaten daha önceden Aziz Yıldırım ile bu konuda anlaşmışlardı. Sedat Peker vaat edilen parayı aldıktan sonra, ilerleyen dönemde yine Aziz Yıldırım'dan para istedi. Bunun üzerine Aziz Yıldırım bunaldı ve istifa etmek istediğini söyledi. Hatta bu istifa konuları o dönemde medyada da yer aldı." 

GERÇEKTE NE OLDU?

Tümer 86 dk. sahadaydı Sergen çok iyi oynadı

KarŞIlaŞma Fenerbahçe'nin şampiyon olduğu 2003-2004 sezonunda oynandı. 25 Nisan 2004'teki karşılaşmayı deplasmanda oynayan F.Bahçe 3-1 kazandı. Sergen Yalçın iddiaların aksine Beşiktaş'ın en iyi oynayan oyuncularının başında yer aldı. 90 dakika sahada kalan Sergen, 86. dakikada bir de sarı kart gördü. Tümer Metin ise vasat bir performans sergilediği karşılaşmanın 86. dakikasında oyundan alındı. Tümer yedek kulübesinde yardımcı hakem Ekrem Kan ile bir tartışma yaşadıktan sonra soyunma odasına gitti. Bu maçtan bir gün sonra Beşiktaş yönetimi topluca istifa etti. 

SERGEN YALÇIN: 'Yalan, ben o maçta var gücümle oynadım'

"İddİa edildiği gibi ben böyle bir görüşme yapmadım. Ne yüz yüze ne de telefonla böyle bir görüşme yapmam söz konusu değil. Bu iddiaların hiç biri doğru değil. Benim bilerek oynamamam mümkün değil. Zaten o maçı izleyenler benim ne denli çaba harcadığımı ve maçı kazanmak için elimden gelen tüm gücümü sarf ettiğimi hatırlayacaklardır. Bu iddiaların tamamı yalan!"
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Guti ORÇ.

Tümerden beklerim fakat Sergen in öyle birşey yapacağına inanmıyorum.

KeePSaKe

Alıntı yapılan: -OrCuN- - Nisan 29, 2009, 23:50:25
Tümerden beklerim fakat Sergen in öyle birşey yapacağına inanmıyorum.
Aynen.
Since 1903

M34

sadece sergen ile tümer degil ki ... en iyisi maci bastan sona tekrar izlemeli ... dün gece haberi okudugumda eski sözlüge baktim .. epegi kisiliksiz oynamis Besiktas o macta ... sergen iyi oynadi diye yaziyor ama hangi bölgede iyi oynamis, orta sahada calim falan mi sadece, yalanci hirs mi yoksa takimi da pozisyona sokmus mu ...

umarim yakinda futbolumuz da temizlenir ... adnan polatlar, sinan enginler, aziz yildirimlar, ali senler, mecnun odyakmazlar hak ettikleri cezalari bulurlar ... ama nerdeeee

kizabilirsiniz ama .. cok beceriksiz bir baskanimiz var en azindan böyle seylere girmiyor .. girse hemen belli eder zaten ... onu düzgün yapacak hali yok ya ... bir de "taraftari" satan alma huyu olmasa .. neyse, olanlari gördükce ben buna da raziyim dogrusu ...

ata vicente

Hala su sezonunun hesabı verılemedı malesef.Baskan gelırken söz vermıstı a

arastııracagına ama ne yazıkkı kımse ne arastırabılıyor ne de lafını

edebılıyor.Hemen kısa bı anımı anlatmak ıstıorum 11 puan ondeyken rusyadan

donuyorum thy ucagıyla ve ucaktakı hostla muhabbet etmeye basladık.Cocuk

koyu gslıydı ve bana dedıkı abı kusura bakma ama sızın sampıyonluk gıttı.Sok

oldum dedım arkadas 11 puan ılerıdeyız takım mukemmel ımkanı yok dedım.bana

dedıgı gecen hafta haluk ulusoy ve bulent yavuzla aynı ucaktaydık sampıyon bu

sene fener olucak dedıler dedı.(kendı aralarında konusurken duymus)

Hıcbısekılde ımkan ıhtımal vermemıstım.O sezonu ve o cocugun dedıklerını

unutamam...Yanı bır saıbe oldugu kesın

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

konu mevcuttu ama herkes buraya yazmis,dolayisiyla diger konuyu acan arkadasimizdan özür dileyerek,buradan devam edelim
o sezonun hesabini,o sezonki sorumlular vermek zorunda
baskanindan,menejerine,hocasindan,futbolcusuna hepside sorumludur
baskan kacip gitti,hesaptan korktugu icin,hoca gönderildi,menejer ödüllendirilerek yeniden besiktasa menejer oldu,sporcular kaldi geriye
sergen ve tümerde karakter olarak bu islere girecek yapiya sahipler,ama sadece bu ikisiyle is bitecegini sanmiyorum
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Cem Goren

o yitip gıden sezonun hesabını vermek herkesin boynunu borcudur bu en yukseginden en alttakine kadar herkes için gecerli

bu konuya gelince tumer belki ama sergen oyle birsey yapmaz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

Yazık boşuna gitti o sezon Tümer'den ben de beklerim ama bilemicem
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Sergen yada Tümer ne yapabilir ki..

Mafya tehdşit ediyor seni..

Mafyaları türk futbolundan uzak tutamadıktan sonra adamlara boşa kızmaya gerek yok..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

djinonu

Arkadaslar hesap hesap diyorsunuz
besiktas bu fb macini alsaydi hesabi sormus olurdu
ama bir sekli kaldi hesabi kesmenin!!!

ODA KUPAYI VERMEMEK

kupayi kaldirirken futbolcular tek sunu yapmalari gerekir yada 11puanlik sezondan bi futbolcu formasinin altini kupayi kaldirip 
ALIN SIZE 11 PUAN BASKILI BIR T-SHÖRT  göstermeli...

benim fikrim bu !engüzel cevap olur