Ana Menü

Takımla böyle oynanmaz

Başlatan Simurg, Nisan 27, 2009, 15:54:15

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Takımla böyle oynanmaz
Sergen Yalçın'ın Vatan Gazetesi'ndeki yorumu

Takımla böyle oynanmaz

BEŞİKTAŞ, Sivas'ın Trabzon'u mağlup edip zirvede neredeyse tek başına kalması üzerine E.Şehir maçına iyi konsantre olmuş.. Olası bir puan kaybı Beşiktaş'ı yarışdışında bırakabilirdi. Ama futbolcular bunu hesaplayarak hazırlanmışlar maça.. 90 dakika boyunca Eskişehir'den üstün oynadılar, rakibe hiç şans tanımadılar. Şampiyonluğu isteyen bir havaları vardı.. Bu yarışın sonunu getirmek bu havayla artık daha kolay...

MAÇA Beşiktaş çok daha iyi başladı. Ernst ve Cisse ikilisi orta alanı iyi kapattı. Delgado eskiye oranla biraz daha öne doğru oynadı. Takımını yönetti. Sorumluluk aldı. Çok iyi şutlar çekti. Sıkışan maçı açmaya çalıştı. Elini taşın altına soktu. Ama benim anlamadığım nokta İbrahim Üzülmez'in kenarda oturmasıydı. Tamam, Mustafa Denizli İbrahim Toraman'a yer açmak için bu değişikliği yapıyor. Fakat bence Üzülmez kenarda oturmaz bu takımda. Kolayı var bu işin. Koy stopere Toraman'ı oynasın. Cisse'yi kes.. Sivok'u orta alanda Ernst ile birlikte oynat. Üzülmez gereksiz şekilde yedek kaldı. Defansın dengesi bozuldu.

ESKİŞEHİR'İ anlamak mümkün değil... Bu nasıl mücadele anlayışıdır? Sanki küme düşme tehlikeleri hiç yok! Maça iyi hazırlanamamışlar. Saha içerisinde oyuncuları birbirleriyle kavga ediyor. Nedir o Engin Baytar'ın efeliği? İyi futbolcu tamam ama G.Birliği'nden sonra E.Şehir'de barınması zor gözüküyor.. Takımda bir başıbozukluk var. Böyle muhteşem bir seyirci, güzel bir ortam, isteyen bir şehir.. Yazık ki saha içerisindeki takım seyirciye cevap veremiyor. Onların istediği kadar maçı isteyemiyor.

MAÇI seyrederken hep şunu düşündüm: "Bir ara pas atsalar gol olacak." Çünkü Eskişehir'in göbeği çok açık veriyordu.. Sonunda gol de böyle geldi. Bobo'yu kenarda bırakmanın bir mantığı yok. Eğer Nobre yoksa Bobo yüzde 100 oynar. Çünkü kadrodaki tek gerçek santrfor o. Holosko yardımcı forvet olabilir ancak. Bu işi Bobo daha iyi yapıyor. Niye Mustafa Denizli risk alıyor, anlamak zor!

BEŞİKTAŞ dünü kurtardı. Çünkü Eskişehir çok kötüydü. Hayati değerde üç puan aldılar. Galibiyeti hakettiler. Eskişehir'e göre çok iyiydiler. Futbol olarak Bursa maçının da üzerine çıktılar. Bursa karşısında herkes takımı beğenmişti ama ben böyle düşünmüyordum. Hakem Selçuk Dereli iyi bir maç yönetti. Sonuca etki etmedi. Etliye sütlüye karışmadı...

BU saatten sonra şampiyonluk yarışı Beşiktaş ile Sivas arasında geçer... F.Bahçe ve Trabzon lige havlu attı. G.Saray'ın Ankara maçında alacağı sonuç önemli... Yoksa yarış iki adaylı devam eder. Ligin ilk iki sırasındaki takımlar hem kazanıyor hem de iyi oynuyorlar. Zaten şampiyonluğu da bu iki takım hakediyor...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..