Ana Menü

Vardar: “Batuhan için Yoğun Çaba Gösteriyorum”

Başlatan [KralKartal], Nisan 10, 2009, 13:32:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Vardar: "Batuhan için Yoğun Çaba Gösteriyorum"  Yönetici olduğu dönemde Beşiktaş altyapısına verdiği hizmetler hala konuşulan Sinan Vardar, Medyaspor Sorumlu Müdürü Ahmet Erzurumlu'ya Batuhan'ın affıyla ilgili oldukça önemli açıklamalarda bulundu.
  Sayın Vardar, Türk futbolunda altyapıda yıldızlaşan pek çok ismin A Takım seviyesine geldiğinde buharlaştığını görüyoruz. Beşiktaş'ın özkaynak sistemine yaptığınız hizmetlerden yola çıkarak bu problemin hangi sebep veya sebeplerden kaynaklandığını söyler misiniz?

Türk futbolunda yer alan takımların bilhassa altyapılarında verilen eğitimin en önemli unsurlarından bir tanesi mentor desteği...
Görevde olduğumuz dönemde Beşiktaş'ta başlattığımız yeniden yapılanmada BEFAM'ı (Beşiktaş Futbolcu Araştırma Merkezi) kurarken, İstanbul Üniversitesi'nden Mahir Hocayı bu göreve getirmiştik...
Ve sorun yaratan futbolcu adaylarının yardım almaları gereken noktaları değerlendirerek, örneğin Adem (Manisaspor), Yaser (Galatasaray) ile Batuhan ve Aydın gibi yetenekleri çok üst düzeyde fakat ufak tefek problemleri olan kıymetlere ihtiyaçları olan ilgili ve desteği sağlamıştık.

Sinan Bey, futbolcu adaylarında oluşabilecek bu tür sıkıntıların temelinde ne olduğunu düşünüyorsunuz?

Bu futbolcu adayları, futbola önem vererek eğitimlerini yarıda bırakmışlardı...
Böyle olunca arkadaşları ile uyumlarında sorunlar yaşayıp, müsabakalarda taşkın hareketlerde bulunabiliyorlardı.
Maalesef kiralık gittikleri takımlarda ve hatta A Takıma yükseldiklerinde Ümraniye'de de böyle bir destek bulamadıkları için, erken keşfedildikleri halde gereken aşamayı gösteremiyorlardı.

O halde şu an oldukça gündemde olan Batuhan'a gelelim... Siz yaşanan olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Az evvel bahsettiğim sebepler neticesinde, Batuhan'ın Fenerbahçe maçının gecesinde kampı terk etmesine kadar gelişen hatalar yaşanmıştır...

Ben yönetimden ayrılırken, diğer yöneticiler Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy ile yeni alt yapı sorumlusu Halim Aydın'a, Batuhan ve Aydın gibi ileride hem Beşiktaş'a, hem de Türk futboluna büyük değerler kazandıracak futbolculara yaşam koçu verilmesini şiddetle tavsiye etmiştim.

Tabii ki bu temennim maalesef havada kaldı...
Bu noktada tavsiyeniz nedir?

Bilhassa Manchester City gibi dünyanın en önemli kulüplerinden bile genç yaşta transfer teklifleri alan Batuhan, maalesef hiç tasvip edilmeyecek bir olayın kahramanı oldu.
Ancak bana göre böyle bir değerin hatası çok büyük olsa bile yeniden Türk futboluna ve Beşiktaş'a kazandırılması gerekir.

Peki sizin bu konuda her hangi bir girişiminiz oldu mu?

Şu an kiralık olarak oynadığı Eskişehirspor'da da futboluyla çok üstün başarı gösteren Batuhan için iki gündür yoğun bir çaba göstererek, önce Eskişehirspor'a, daha sonra ise Beşiktaş'a ve Milli Takımımıza kazandırmaya gayret ediyorum...

Televizyonda yaptığı açıklamada, hatasından dolayı son derece pişman olduğunu söyleyen, hem Eskişehirspor'dan, hem Sayın Başkanından, hem de Beşiktaş'tan özür dileyen Batuhan büyük bir ihtimalle önümüzdeki Pazartesi günü affedilecektir.

(*) Medyaspor özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz!
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi