Ana Menü

Beşiktaş 106. yılını kutlandı

Başlatan ilhan mansız_melis, Mart 20, 2009, 10:48:30

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

BJK Cola Turka Arena'da düzenlenen törene, Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Futbol Federasyonu Başkanvekili Lütfi Arıboğan ve yönetim kurulu üyeleri, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, BJK Koleji öğrencileri ve siyah-beyazlı kulübün faaliyet gösterdiği branşlardaki sporcular katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da telgraf göndererek Beşiktaş Kulübü'nün 106. yılını kutladı.

Bu arada Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener de tören öncesi salona gelirken, işleri nedeniyle tören başlamadan salondan ayrıldı.

Törende bir konuşma yapan Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Beşiktaş Kulübü'nün 106. kuruluş yıldönümünü kutlarken, şunları kaydetti:

''Büyük camialara büyük sorumluluklar düşer. Beşiktaş da 106 yıllık geleneğiyle büyük bir camia. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları da eğitime katkı veren bir kurum. Bu iki büyük camianın buluşması, Türk eğitimine ve Türk sporuna çok büyük güzellik katmıştır. BJK Koleji, sevgili yavrularımızı hayata hazırlama konusunda kaliteli eğitim vermek için çok güzel bir yuva olmuştur.''

Başta büyük kulüpler olmak üzere, diğer kulüplerin de okullaşma ve eğitim noktasında hassas olmaları gerektiğini ifade eden Başesgioğlu, ''106 yıllık şanlı geçmişiyle Beşiktaş Kulübü'müze, tüm spor faaliyetlerinde başarılar diliyorum'' dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören de, ''Ulu önderimizin takımı Beşiktaş'ın 106. yıl kutlamalarına hoşgeldiniz'' diyerek başladığı konuşmasında, ''Bir kulüp düşünün ki kurulduğu günlerde bu ülke uğruna şehitler vermiş. Bir kulüp düşünün ki kurulduktan sonra gaziler vermiş. Bir kulüp düşünün ki Türk spor tarihinde dürüstlük timsali olmuş. Burada en şanslı kişiler BJK Koleji öğrencilerimizdir. Sizler, Beşiktaş ahlakıyla yetişecek ve gelişen ülkemizde çok önemli yerlerde bulunacaksınız'' diye konuştu.

Beşiktaş Spor Akademisi'ni de gelecek yıllarda yaşama geçirmeyi düşündüklerini belirten Demirören, ''İnşallah bu sene şampiyonluğu hep birlikte kutlayacağız'' dedi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel ise BJK Koleji'nin, yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın önemli standartlarına sahip okullardan biri durumuna geleceğini bildirdi.

Konuşmaların ardından Murat Başesgioğlu, İsmail Ünal, Yıldırım Demirören ve Enver Yücel, birlikte dev 106. yıl pastasını kesti.

Daha sonra BJK Koleji öğrencileri, hazırladıkları türlü gösterileri sunarlarken, törenin sonunda siyah-beyazlı kulübün faaliyet gösterdiği branşların kaptanlarına, 106. yıl anısına altın rozet takıldı.

Kimse açmamış ben açayım dedim mutlu yıllar Beşiktaş'ım iyi ki doğdun iyi ki varsın...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.