Ana Menü

Yusuf Hayaloğlu'nu kaybettik

Başlatan ilhan mansız_melis, Mart 03, 2009, 21:10:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

Yusuf Hayaloğlu, Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde vefat etti.
Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde solunum yetmezliği nedeniyle 8 gündür tedavi gören Yusuf Hayaloğlu (56), bu sabah hayata gözlerini yumdu.

Akciğerinde oluşan ödem nedeniyle son 24 saatini yoğun bakım ünitesinde geçiren Hayaloğlu, evli ve 3 çocuk babasıydı.

Şiirleri başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçı tarafından şarkı olarak bestelenen Hayaloğlu, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın da ağabeyiydi.

'Gözleri İntihar Mavi' adlı şiir kitabı bulunan Hayaloğlu'nun, 'Hani Benim Gençliğim', 'Başım Belada', 'Adı Bahtiyar', 'Başkaldırıyorum', 'Ayrılığın Hediyesi', 'Yüreğim Kanıyor' gibi şiirleri Ahmet Kaya tarafından bestelenmiş ve yorumlanmıştı.

Gam Müzik şirketinden yapılan açıklamada, Hayaloğlu'nun cenaze törenine ilişkin programın henüz belli olmadığı kaydedildi.

Habercem'in edindiği bilgilere göre, kız kardeşi Gülten Kaya'nın konuyla ilgili bir açıklama yapacağı öğrenildi.

Cemmedya Ailesi olarak, Yusuf Hayaloğlu'na Tanrı'dan rahmet, ailesine de başsağlığı diliyoruz

KIZ KARDEŞİ GÜLTEN KAYA HAYALOĞLU'NU ANLATTI

"Bedirhan Ahmet'ti, Suphi ise Yusuf"

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya bu sabah hayatını kaybeden Yusuf Hayaloğlu'nu anlattı.

Ahmet Kaya'nın şarkı sözlerini de yazan şair Yusuf Hayaloğlu, tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Akciğer kanseri olan Hayaloğlu'nun tedavi gördüğü Acıbadem Bakırköy Hastanesi'nde sabah karşı solunum yetmezliğinden öldüğü açıklandı. Hayaloğlu'nun sanatçı arkadaşları hastaneye akın etti.

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'nın ağabeyi Şair Yusuf Hayaloğlu, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. 13 Şubat tarihinde başağrısı, halsizlik ve kusma şikayetiyle Bakırköy'deki Acıbadem Hastanesi'ne giden Hayaloğlu'nun akciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. Akciğerde oluşan kanserli hücrelerin karaciğere, kemiklere ve beyne sıçradığı öğrenildi. Geçtiğimiz günlerde ayak başparmağı da kesilen Hayaloğlu'nun ileri seviyede kanser olduğu belirtildi.

Hayaloğlu'nun ölümüne ilişkin basın açıklamasında sanatçının vücudunu saran kanserli hücreler ile ilgili olarak kemateropi tedavisine alındığı, bu tedaviye cevap vermeyince geçtiğimiz Pazar günü hastanenin yoğun bakım ünitesine yatırıldığı ancak bu sabah 07:30 sıralarında hayatını kaybettiği belirtildi.

Hayaloğlu'nun kızkardeşi Gülten Kaya ile kızı Hazal Hayaloğlu gözyaşlarına boğuldu. Babasının ölümünün çok erken olduğunu söyleyen kızı Hazal Hayaloğlu, "Yarım kalan pek çok projesi vardı. Onları elimden geldiği kadar ben devam ettireceğim" dedi.

"Bedirhan Ahmet'ti, Suphi ise Yusuf"

Ahmet Kaya'nın eşi ve Hayaloğlu'nun kız kardeşi olan Gülten Kaya ise ağabeyinin ölümü ile ilgili olarak, "Kendisi çok gençti. Ölümü bize erken geldi. Ağabeyimin bütün şiirlerini hem Ahmet hem de ben çok severdik. "Ah Ulan Rıza' ve "Biz Üç Kişiydik' şiirlerinde, bize göre ağabeyim kendisini ve Ahmet'i anlatmıştır. Hatta şiirde ismi 'Bedirhan' olan karakter eşim Ahmet, 'Suphi' olan isim ise ağabeyim Yusuf" diye konuştu.

Gazetecilerin "Hayaloğlu'nun Ahmet Kaya ile aynı yere gömülmeyi vasiyet edip etmediği" sorusuna "Ağabeyim çok gençti. Vasiyet yazmak aklına bile gelmedi. Öyle bir şey yoktur" dedi. Bir gazetecinin Ahmet Kaya'nın mezarının Türkiye'ye getirilmesine ilişkin sorusuna ise Kaya cevap vermek istemedi. Hayaloğlu'nun cenazesinin nerede ve ne zaman defnedileceği açıklanmadı.

Ahmet Kaya şarkılarının söz yazarı

Yusuf Hayaloğlu, Ahmet Kaya'nın de seslendirdiği "Dağlarda Kar Olsaydım", "Adı Bahtiyar", "Ah Ulan Rıza", "Biz Üç Kişiydik", "Başım Belada", "Demedim mi Haydar?", "Diyarbakır Türküsü", "Hani Benim Gençliğim Nerde?", "Nerden Bileceksiniz?" gibi şarkıların söz yazarı. 3 çocuk babası olan Hayaloğlu 56 yaşındaydı.

Başın sağolsun Türkiye !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Guti ORÇ.

Anarchy*

Sende mi Be Üstad..
Önce Ahmet Kaya şimdi de Sen .
Çok özleyeceğim sizleri..

kartalpenchesi

gerçekten çok güzel besteleri vardı
üzüldüm

allah rahmet eylesin
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

ugur24

etrafta ben sanatçıyım diye gezinen şaklabanların arasında kaybolan gerçek bir sanatçıydı.
allah rahmet eylesin.

Ah Ulan Yusuf abi çok erken ayrıldın.

eyup1903

allah rahmet eylesin erken oldu ayrılığı şiirlerini çok severdim

keskinli

Allah rahmet eylesin
geride kalanlara sabir versin
cok severdim siirlerini ve siirlerini okuma tarzini
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Yusuf abimiz, siirleriyle bizi kendine hayran birakan
siirleriyle bizi kendimizden geciren usta...

Senin gidisinde ani oldu, 3 kisiydiniz kaldiniz tek kisi...
Olmadi Yusuf abi, yakismadi sana, ah ulan Yusuf abi demek
geliyor icimden, ama sevdigin insana kavustunuz..

Bizden selamlar olsun, nur icinde yat..

Gülten ablamizda simdi ne kadar uzuluyordur,
kardes acisi bu, kolay mi...
sende istemezdin tabi, ama buraya kadarmis buyuk ustad...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

gürol

ah ulan rıza sendemi koyup gidecektin
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

beckyZWICKY

Benim hiç sapanım olmadı anne
Ne kuşları vurdum
Ne de kimsenin camını kırdım
Çok uslu bir çocuk değildIm ama
Seni hiç kırmadim, hep boynumu kırdım
Ben hayatım boyunca
Bir tek kendimi vurdum

Suskun görünsem de
Fırtınalı ve mağrurdum anne
Bir mızrak gibi
Aynada hep dik durdum anne
Ben sana hiç bir gün laf getirmedim
Leke sürmedim
Ama göğsümü çok hırpaladım
Kalbimi çok yordum
Ben hayatım boyunca, en çok kendimi sordum

Benim hiç sevgilim olmadı anne
Ne bir yuva kurdum
Ne bir gün şansım güldü
Öpemeden bir bebeğin gidişini
Tükendi gitti çağım
Kimi yürekten sevdiysem
Yüreğini başkasına böldü
Bir muhabbet kuşum vardı
O da yalnızlıktan öldü

Sen beni göğsünde
Hep acılarla mı soğurdun anne
Yoksa evlat diye
Koca bir taş mı doğurdun anne
Eziyet degilim, zahmet değilim
Musibet hiç değilim;
Bir senin mi balına sinek kondu, söylesene
Doğurdun da beni
Ne ile yoğurdun anne

Benimhiç hayalimolmadı anne
Ne seni rahat ettirdim
Ne kendimettimrahat
Bir mutluluk fotoğrafı bile çektirmedi bu hayat
Kaybolmuş bir anahtar kadar
Sahipsizimanne
Ne omuzumda bir dost eli
Ne saçımda bir şefkat

Say ki yollardan akan
Şu faydasız çamurdum anne
Say ki ıslanmaktım, üşümektim
Say ki yağmurdum anne
Bunca yıldır gözyaşlarını
Hangi denizlere sakladın
Oy ben öleyim
Sen beni ne diye doğurdun anne

Allah rahmet eylesin..
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

+18 !

gerçekten büyük bir SANATÇImızı kaybettik..

aLLah rahmet eyLesin Yusuf Abi !

KeePSaKe

Since 1903

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Cem Goren

Alıntı yapılan: ugur24 - Mart 03, 2009, 22:37:46
etrafta ben sanatçıyım diye gezinen şaklabanların arasında kaybolan gerçek bir sanatçıydı.
allah rahmet eylesin.

Ah Ulan Yusuf abi çok erken ayrıldın.
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carlito1903

Sözcükleri bu kadar iyi kullanan bu kadar protest kullanan çok az şair vardır, hele o sözler Ahmet Kaya'nın sesiyle birleşince daha bi kurşun etkisi yapıyor...

Mekanın cennet olsun büyük insan...