Ana Menü

BEŞİKTAŞ adını semtten almıştır Ne haddinize...

Başlatan gürol, Şubat 22, 2009, 00:22:07

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gürol

BEŞİKTAŞ adını semtimizden yani beşiktaştan almıştır.
semt te adını osmanlı döneminde osmanlı donanmasına ait gemilerin bağlandığı semtimizdeki 5 tane taştan almıştır.

şimdi görüyorum da bu şanlı BEŞİKTAŞ  adını sağda solda küçümseyici ve aşağılayıcı değişimlerle kullanıyorlar.8 taş diyorlar
kıl oluyorum beşiktaşa 8taş diyenlere

bunu en fazla da son zamanlarda trabzonsporlulardan duyuyorum.nerde beşiktaşla ilgili bir haber olsa altında yorumları sıralıyor ts liler.8taş da 8taş

şimdi işin birkaç boyutu var;
birinci boyutu öncelikle kendi yaptığın şeylerle övünmelisin.ts beşiktaşı tarihi boyunca en farklı 4-1 yenmiştir.sen nerden alıyorsun o hakkı da 8taş diyorsun.üstelik BEŞİKTAŞA 7-1 yenilmiş bir takımsın.2002-2003 sezonunda ve bir sonraki sezonun ilk maçında 5-0 ve 5-1 yenildiğin bir takım bu 8taş dediğin takım.
fener gs yi 6-0 yendi diye bizim çıkıp 6s dememiz gibi birşey bu.
zamanında beşiktaş feneri 5 leyip gönderiyordu.o zamanlardaki gazetelere bile manşet olmuştu 5iktaş böyle yazılır diye.o zaman bizde f5 diyelim olurmu?
olmaz arkadaş olmaz

her takımın ismi değerlidir ismiyle dalga geçilmesi kin doğurur.başka da birşey olmaz.
o 6s denen takım zamanında uefa kupasını almıştır bizde sokaklara çıkıp çılgınlar gibi eğlenmişizdir.
o f5 denen takım şampiyonlar liginde çeyrek finale kalmıştır gene ülke olarak sevinmişizdir.
o 7rabzonspor denen takım zamanında lazioyu yenmiştir ülkeyi sevince boğmuştur.

8taş denildiğinde nasıl sinirleniyorsak onlar da sinirleniyor.benden size bir çağrı lütfen kimsenin ismiyle dalga geçmeyelim...

zamanı geldi bu tarz dalga geçmelere karşı olan ben bile sinirlendim bi ara 7rabzonspor dedim
neden?
çünkü 8taş denildi...

BEŞİKTAŞ söylediğim gibi adını semtten almıştır halkın takımıdır.süleyman seba dönemlerinde herkes beşiktaşlılık duruşu nedir biliyordu.BEŞİKTAŞ saygı duyulan bir takımdı.çünkü kimseyi aşağılamazdık.beşiktaşlılık duruşunun içinde aşağılamak yoktur dalga geçmek yoktur.yenince teselli etmek vardır.yenilince alkışlamak vardır.beşiktaşlılık duruşunu en iyi anlatan tarif şekli BÜYÜKLER KÜÇÜKLERİNE SEVGİ DUYAR...

gerek yok başkalarının yozlaşmış kültürlerine ayak uydurmamıza.gerek yok (bende bika kere düştüm bu tuzağa) başkalarının küçüklüğüne uyup kendimizi kültürümüzü lekelememize.

BEŞİKTAŞ BİR KÜLTÜR TAKIMIDIR.ŞEREF TAKIMIDIR.AĞIR ABİ DİR.BÜYÜKTÜR.

KÜÇÜLTMEYİN...KÜÇÜLMEYİN...

Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

delgado1008

güzel yazı fakat boşuna kafanı takıyorsun bu 8taş 6saray f5 yazanların yaş ortalamasına bak çocuk tayfası ben Beşiktaş forumlarında böyle şeyler görmüyorum bunu ilk olarak aptal fb liler başlattı 6 muhabbetiyle sonra herkesin ağzına takıldı kendi çaplarında eğleniyorlar
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

gürol

ben beşiktaş forumlarında görüyorum
gayse,gese,febe felan uzayıp gidiyor bu böyle.
çocuk tayfası dediğin doğru.yaşı biraz düşükler yapıyor genelde ama insan sinirleniyor.ben kıl oluyorum.şanlı beşiktaşın adının böyle anılmasına.

bu çocuk kavgasının içinde olmayalım diye uğraşıyorum.en azından bu forumca olmayalım diye çalışıyorum.

Guti ORÇ.

tipik bir ezik fener taraftarı esprisi daha işte fenerliler başlattı ve sağdan soldan çalmaya meyilli gsliler bunları kullanmaya başladı.

NoPasaran

Yersen 8 derler 8taş..

Yemeyeceksin

Yersende atacaksın sen başkasına 8 susturacaksın..

M.Jordan kendisine laf atanlara cevabı sahada verirdi sustururdu..Onun gibi olmalıyız sanırım :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

gürol

10 attık volkan zamanında
yetmez mi
benim anlatmaya çalıştığım şey daha başkaydı

sercAn1903

bilen biliyor herşeyi zaten. bunlar geçici bi dahaki seneye hiç bişey kalmaz. ama yenileri çıkar :D   

herkez anlayamaz saygıyı..

BEŞİKTAŞ BİR KÜLTÜR TAKIMIDIR.ŞEREF TAKIMIDIR.AĞIR ABİ DİR.BÜYÜKTÜR.
çok güzel bir söz..
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

gürol

[IMG]http://i41.tinypic.com/hrliq1.jpg[/img]
işte bu duruştan bahsediyorum.bu duruşta dalga geçmek yok

aquilas

bence şaçma bende biçok yazımda fener yada gs demiyom itfb gayse derim hep bırak desinler heleki ts ulan tarihiniz ne desek yeter tarihte bunlara 7 5 5 hep çaktık bırak laz uşakları eğlensin kendi çaplarında ayrıca bunu demirörene gidip sorulması gereke bişi var demirörenden önce bu takımın marka değeri neydi şimdi ne

gürol

ben alabildiğim kadarını alayım da bu duruşun içine
sence saçma olması senin tasarrufun diyecek birşeyim yok

+18 !

isteyen istediğini desin biraz ağır oLacak ama sanki bi tarafLarına girdi o 8 goL..

çokta fifi..

carsi52

Bunun önüne geçilmesi imkansız.
100 yıl sonrada 8taş diyenler olucaktır.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

besiktas aleyhine söylenen her kötü söz benimde zoruma gidiyor
böyle bi firsat vermemeliydik,en büyük suc o dönemin sorumlularinda
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

saldır beşiktaş

Bunun Tek Suçlusu Demirörendir :

Bu adam hiç bir zaman BEŞİKTAŞ başkanlığının ağırlığını kaldıramadı

Fb ile Gs şampiyonluk yarışırken sen çıkıp dersenki gs'nin şampiyon olmasını istiyorum millet dalga geçer Beşiktaş Gs'ye sığınıyor der alay eder.....

levent kızıl ş..... Beşiktaş'ı bitireceğim dedinde cevabını vermesen millet senle dalga geçer...

Sen kalkıp hakemlere kızıp haftaya paf takımıyla çıkacağız deyip yine A takımla çıkarsan millet yine dalga geçer  ve bunu gibi bir sürü olay BEŞİKTAŞ adını çoluk çoçuğun maskarası ettin Allah seni nası biliyorsa öyle yapsın...
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ata vicente

Besıktasın buyuklugunu herkes bılır bılmelıdır bılmeyene de ogretılır!