Ana Menü

BBL Oyak Renault-Beşiktaş 73-74

Başlatan akbaba71, Şubat 06, 2009, 16:03:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saldır beşiktaş

Yavaş yavaş zirveye yaklaşıyoruz normal sezonu ilk dört içinde bitirirsek süper olur...
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

hepsiyAh

Bircan*

bursaspor atkısıyla toposluk yapan oglancı taraftarlara kapak olsuN!
chatmanla ugrasırsanız boyle olur ıste !

tebrıkler TAKIM !
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

CR7

Oyak Renault:73 - Beşiktaş Cola Turka:74
06.02.2009 19:13

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, ligin 18. haftasında Oyak Renault'u deplasmanda 74-73 mağlup etti.
Mücadeleye ev sahibi Oyak Renault, Evren Büker'in basketiyle başlarken, Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız ise Jimmy Baxter ve Muratcan Güler ikilisiyle 3.dakikaya girilirken skoru 2-9 yaptı. Alex Gordon'un üç sayılık basketi karşısında Siyah Beyazlılarımız, Ray Wesson ve Muratcan Güler ile boyalı alandan sayılar buldu. Hücumda Alex Gordon'un üçer sayılık basketleriyle etkili olan Bursa temsilcisi, iki dakika içerisinde yakaladığı 10-0'lık seriyle 6.dakikada 15-13 öne geçti. Jimmy Baxter ile suskunluğunu Takımımız, ABD'li oyuncunun skorer oyunuyla 8.dakikada durumu 17-19'a getirdi. İlk çeyrek, Haluk Yıldırım ve Baxter'ın sayılarıyla, 19-24 Ekibimiz'in üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe iki takımda hücumda tutuk başlarken, periyodun ilk sayılarını Haluk Yıldırım ile Takımımız buldu. Ahmet Ali Doğan'ın asisti sonrası Evren Büker'in turnike basketiyle skor kaydeden Bursa temsilcisi, buna karşın savunmada istediği oyunu sergilemekte sıkıntı yaşadı. Cevher Özer ve Ray Wesson ikilisiyle hücumda skor kaydeden Siyah Beyazlılarımız karşısında Oyak Renault mola aldı. Aranın ardından Evren Büker ile hücumu değerlendiremeyen ev sahibi takım, Wesson ile Dennis Mims'in de sayılarına engel olamadı. Oyak Renault, son bölümde Alex Gordon ve Evren Büker ikilisiyle sayılar bulmasına karşın Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, devreye 29-38 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf olan Siyah Beyazlılarımız, ilk hücumda boyalı alandan Ray Wesson ile basket buldu. Mire Chatman'ın asistinde Jimmy Baxter ile smaç basket kaydeden Takımımız, 23.dakikada da durumu 31-45 yaptı. Alex Gordon, üç sayı çizgisinin gerisinden kendisine yapılan faul sonrası iki atışı sayıya çevirirken, bir sonraki hücumda da rakip potaya üç sayı isabeti bıraktı. Gordon'un oyuna ağırlığını koymasının ardından mola alan Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, Jimmy Baxter'ın isabetsiz atışını Ray Wesson ile tamamladı. Ancak Alex Gordon'un üç sayılık basketi ve Eddy Fobbs'un da smaç basketiyle durum 43-52'ye geldi. Alper Saruhan'ın dış atışlardan takımına katkı sağlaması, Fobbs ile Jones'un da boyalı alanı iyi kullanmasıyla Bursa ekibi 29.dakikada 53-52 öne geçti. Bitime 50 saniye kala Mire Chatman'ın serbest atış çizgisinden bulduğu tek isabet sonrası üçüncü çeyrek, 53-53 eşitlikle tamamlandı.

Mire Chatman ile Alex Gordon'un karşılıklı basketleriyle başlayan dördüncü çeyrekte Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, 32.dakikada Haluk Yıldırım ile skoru 55-58 yaptı. Evren Büker'in basketine Ray Wesson'ın pota altı basketiyle karşılık veren Siyah Beyazlılarımız, Jimmy Baxter'ın da turnikesiyle farkı 6 sayıya çıkarttı (57-63). Joseph Jones'un üç sayılık basketiyle rakibine karşılık veren Oyak Renault, Alex Gordon'un da turnikesi sonrası durumu 62-63 yaptı. Chatman ve Ahmet Ali Erdoğan'ın karşılıklı üçer sayılık basketlerinin ardından ev sahibi takım, Alex Gordon ile skoru eşitledi (67-67). Son dakikası 72-72 eşitlikle geçilen mücadelede Alper Saruhan, bitime 6 saniye kala faul çizgisine gitti. Alper'in iki atıştan birini sayıya çevirmesi sonrası durum 73-72 olurken, son hücumu Mire Chatman ile değerlendiren Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, karşılaşmadan da 73-74 galibiyetle ayrılmayı başardı.

SALON:
Bursa Atatürk Spor Salonu
HAKEMLER: Rüştü Nuran - İsmail Aydın - Osman Sinan İşgüder

OYAK RENAULT (73):
Eddy Fobbs 7 (2 ribaund), Evren Büker 16 (3 ribaund- 3 asist), Ali Erdoğan 3 (3 asist), Uğur Yılmaz, Alex Gordon 27 (5 ribaund- 9 asist), Serhat Büker (1 ribaund), Nedim Dal (2 ribaund), Alper Saruhan 6 (4 ribaund), Joseph Jones 14 (12 ribaund),

BEŞİKTAŞ COLA TURKA (74):
Mehmet Yağmur (3 ribaund- 2 asist), Muratcan Güler 5 (1 ribaund- 2 asist), Jimmy Baxter 22 (7 ribaund- 4 asist), Ömer Ünver, Haluk Yıldırım 10 (2 ribaund- 1 asist), Dennis Mims 2, Juan Chatman 13 (1 ribaund- 8 asist), Cevher Özer 5 (9 ribaund- 2 asist), Ray Wesson 17 (7 ribaund)

1. PERİYOT: 19-24
2. PERİYOT: 10-14
3. PERİYOT: 24-15
4. PERİYOT: 20-21
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

carsi52

Bölünür senin için uykular!

+18 !

vay be sezonun başında umudu kesmiştik ama yabancıLar birden derdimize derman oLduLar..  :)

tebrikLer potanın kartaLLarı ! yüksek uçmaya devam..!

ilhan mansız_melis

Zor da olsa yenmişiz tebrikler Potanın Kartalları...
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.