Ana Menü

Ekonomik Delgado açıklaması

Başlatan eRe, Ocak 23, 2009, 12:40:55

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eRe

Beşiktaş Kulübü, futbol takımı kaptanı Delgado'nun tüm haklarının alınması yönündeki işlemlerle ilgili bazı basın organlarında yer alan yazı ve yorumların, mevcut sözleşmelerin ayrıntıları bilinmeden yapıldığını ve gerçeği yansıtmadığını bildirdi. 

Kulüpten yapılan açıklamada, Delgado'nun, 4 milyon 875 bin Avroluk sözleşme fesih bedeli ile transfer edildiği, ancak sözleşme fesih bedeli ödenmediği için transfer ve imaj haklarının Beşiktaş Kulübü'ne geçmediği belirtilerek, ''Sezon başındaki performansı ile kulübümüzde kaptanlığa getirilen ve birçok kulübün transfer listesinde yer alan bu futbolcumuzu kaybetmemek ve kulübümüze kazandırmak için, Yıldız Holding ile görüşmeler yapılmış ve Delgado bütün hakları ile kulübümüze kazandırılmıştır. Her şeyde eleştirilecek hususlar arayan bir düşüncenin ürünü olan bu yazı sahipleri, eminiz ki Delgado'nun bedelsiz olarak başka bir kulübe gitmesi halinde, bu defa 'Böyle bir oyuncuyu Beşiktaş nasıl elinden kaçırır' diye eleştireceklerdi'' denildi.

Transferin bedeli konusunda yapılan eleştirilerin de haksız ve maksatlı olduğu savunulan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Üç yıl önce nakit olarak 5 milyon Avro transfer bedeli ödenen ve takımımızda 3. sezonunu oynamakta olan Delgado gibi bir futbolcu, bütün hakları ile kulübümüze kazandırılmıştır. Üstelik Kulübümüz, Delgado'nun imaj ve transfer hakkı anlaşması ile basketbol için aldığı sponsorluk bedelini 3 milyon Dolar artı KDV artırmıştır. Basketbol şubemiz için alınmış olan 3 milyon Dolar artı KDV gibi önemli bir bedel dikkate alınmadan yapılan yorumların gerçekleri yansıtmadığı aşikardır.
Bu tarz, bilgi eksikliği veya sair nedenlerle yapılan haksız ve mesnetsiz eleştiriler, sponsorların Türk sporuna katkı sağlamalarını olumsuz yönde etkilemekte ve bu durum Türk sporuna ciddi zararlar vermektedir. Bu vesileyle, gerek Delgado'nun kulübümüze kazandırılması, gerekse kulübümüze ve Türk sporuna katkıları dolayısıyla Yıldız Holding'e teşekkür ederiz.''
Kaynak : AA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

[KralKartal]

'Böyle bir oyuncuyu Beşiktaş nasıl elinden kaçırır' diye eleştireceklerdi'' denildi.

acaba diye soruyorum kendime ama asla demezdim...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

delgado1008

Delgado tarzında bir oyuncuyu (avrupadan yada başka bir bölge olsun) getirmeye kalksan en az ödeyeceğin para 10 milyon$ aşağı olamaz kim ne derse desin klası ve oyun zekası 10 numara olan bir insan  kaldıki kişiliğine kimse bir laf söyleyemez şimdi bizim taraftarlar çıkıp neymiş hangi büyük maçı kurtarmış falan filan Bizim bir oyuncudan çok genel olarak takımı eleştirmemiz lazım.fazla uzağa gitmeyelim 100. yılda kaptanın bölgesinde 2 adam vardı biri sergen diğeri malum şahıs diğeri oyundan düştüğünde bir diğeri maçı kurtarıyordu ama sahada komple ve birbirini tamamlayan oyuncular vardı ben delgadonun ne olursa olsun bu klube kazandırılmasının bir artı olarak görüyorum hiç bir şekilde yönetimi beğenmesemde yaptıkları iş mantıklıdır kaldıki bu adam daha 26 yaşında colaturka bu adamı bedavaya verecek diye bir şey yok yıllarca yakışıyor güzel duruyor dediğimiz(ali efendinin!!) koç bekosu bu klube hangi oyuncuyu bedava kazandırmıştır eleştirmek güzel ama bence bu yönetimin yaptığı nadir doğru kararlardan biridir saygılar....
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

ilhan mansız_melis

Mükemmel bir oyuncu ya nasıl kaçırıldı elden denirdi !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.