Ana Menü

Basketbolda İlk Yarı Değerlendirmesi

Başlatan akbaba71, Ocak 21, 2009, 18:20:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Alıntı Yap
Beko Basketbol Liginde ilk yarı sona erdi.Basketbol tarihinin en pahalı kadrosunu kuran Efes Pilsen ilk maçını süpriz bir şekilde kaybetmesinden sonra 14 maç üst üste kazanarak ilk yarıyı lider bitirdi.Galatasaray iddalı takımlardan sadece Fenerbahçeyi yenmesine rağmen diğer maçlarda süprize izin vermedi ve 2.sırada ilk yarıyı bitirdi.Fenerbahçe son şampiyonluğun en büyük aktörü Solomonu kaybetmesinin sıkıntılarını başlarda yaşamasına rağmen toparlandı.Kazandıkları son 4 maçta rakiplerine ortalama 35 fark attılar ve inanılmaz formdalar.Bu takıma Gricek'inde ekleniceğini düşünürsek şampiyonluğun yine en büyük favorisi onlar.Telekom El-Aminin yokluğunda zaman zaman sıkıntı yaşasada Tutkunun liderliğinde iyi işler cıkardı.3 mac üst üste kaybettikleri bocalama döneminden sonra Galatasarayı rahat yenerek güclerini birkez daha gösterdiler.Antalya ligin başında kurduğu iyi kadro ve Beşiktaşın lige kötü başlamasından dolayı ilk yarıyı 5.sırada tamamladılar.

Beşiktaşa gecelim.Gecen seneki cok iyi kadro maliyetler yüzünden korunamayınca yeni bir yapılanmaya gidildi(Sinan'a 8 kat Shumpert'a 2 kat fazla para verdi Efes ).Austin,Faison,Chatman,Stanojevic gibi iyi yabancılara tecrübeli yerliler eklenerek iyi bir kadro kuruldu.Sezonun başında Türkiye Kupasında rakiplerini rahat yenerek gruptan cıkan Beşiktaş iyi sinyaller verdi.Ligin başında ilk mali problemler ortaya cıktı.Alacakların ödenmemesinden dolayı Chatman dışındaki yabancılar takımı terketti.Büyük bir kriz ortaya cıktı ve İspanya 5.ligiden Butler bile transfer edildi.Bu dönemde takımın şans da yanında değildi.Son topta kaybedilen maçlar ,kötü oyunlar,maaş sorunu derken 1 galibiyet 6 mağlubiyetle 13.sırada bulduk kendimizi.Bu kriz döneminin aşılmasında Türk oyuncuların sorumluluk alması ve onur mücadelesine girmesi cok önemliydi.Arka arkaya alınan galibiyetler,Türkiye 2.liginden gelen Mims ve Letonyadan gelen Baxter'ın katkılarıyla iyi bir hava yakalandı.Galatasaray maçından önce Chatman,Mims ve koçun ceza alması takımı bir kez daha kenetledi.Tek yabancı ile sahaya cıkan Beşiktaş ligin 2.si Galatasarayı inanılmaz bir mücadele ile 58 sayıda tuttu ve büyük bir zafer elde etti.Son Wesson transferiylede pota altında iyi bir kadro kuruldu.Son 8 maçın 7 sini kazandık ve ligin en formda takımlarından biriyiz.Efes,Telekom ve Fenerbahçe ile Akatlarda oynayacağız.Kaybedilen hiçbirşey yok play off'lara iyi bir sırada girersek herşey olabilir.Her zaman iyi başlayıp kötü bitiyoruz bu sene tam tersi olsun Akatlarda şampiyonluğu kutlayalım.
http://schwarzadler.blogspot.com/

İlk yarı için bir değerlendirme yazdım.

Sizlerinde görüşlerinizi alalım :)
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

ilhan mansız_melis

Sezona bu kadar kötü başladığımızı hatırlamıyorum ben ama Allah'tan sonra toparlandık açıkçası benim bundan hiç mi hiç umudum yoktu ama yanıldım bu arada eline sağlık Bahadır abi çok güzel yazmışsın
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Cem Goren

sezona kotu baslayacagımızı tahmin ediyordum ama bu kadar kotu baslayacagımızı hiç dusunemiyordum
ilk yarıya kepez galibiyetiyle basladık dedik tamam en kotu play-off olur ama daha sonra sırasıyla mersin oyak renault efes fener aliaga telekom maglubiyetleri takımdaki sıkıntılar derken dackayı yenerek baslayan ve 5 maç suren içinde bir derbi olmak uzere galibiyet serisi erdemirle son buldu
hadi efesi telekomu feneri es gecelim ama diğer yenildiğimiz takımlardan hangisi bizden daha iyi yada hangisinin kadrosu bizden daha kuvvetli

şimdi play-off için sunları soylemek istiyorum playoffa kalırız eger gese gelirse bence eleyebiliriz ama febe-telekom-efes gelirse zor gesenin kadrosundada sıkıntıları var hoca değişikligi falan derken bir bocalama gecirdiler inş. toparlanmları uzun surer
altın kapılarımız kan oldu tayfun

BJK_Kübra

sezona kötü başlamayız diye düşünüyodum ama ilk maçtan sonra baya bi kötü olduk üst üste kaç yenilgi aldık..
biara toparlandık ama şuanda pek iyi değiliz.. inşallah düzeliriz..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org