Ana Menü

Bi Kaç Öneri..

Başlatan ZLataN, Ocak 03, 2009, 14:47:58

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZLataN

Forum kuruLuna her ne kadar hiç birinin işLenemeyeceğinide biLsem bi kaç önerim vaR..

- MeseLa konu açma -

KonuLarı sadece AdminLerin açması..
Bakıyorum siteye internette ne görüLüyorsa direkt kopyaLayıp konu oLarak açıLmış ve buda boşuna kirLiLik çıkarıyor forumda..GerekLi gereksiz konuLar, boş boş başLıkLar var..En azından TurkceLL Süper Lig böLümünde konu açma yetkisi sadece adminLerde oLmaLı, çünkü insanı sıkıyor yok aragones yürüdü yok skibbe banyoya girdi tarzındaki başLıkLar..HeraLde bi fenerbahçe veya gaLatasarayın biLe taraftar forumunda kendiLeriyLe iLgiLi bizdeki kadar konu açıLmıyordur..

- Her üyenin beLLi bi yorum kotasının oLması -

Foruma girdiğimde en çok dikkatimi çeken şeyLerden biride herhangi bir üyenin kendini tüm başLıkLara yorum yazmaya adaması..
MisaL oLarak son iLetiLer böLümünde ki 10 konunun sonunda yazan isimLer geneLde aynı oLuyor veya o 10 konunun en az bi 7-8 tanesini yorumLayan kişi aynı..Buraya kadar ne var burası forum gayet normaL deniLinebiLir ancak konuLara tıkLadığım zamanLar atıLan yorumLar
''evet - tebrikLer - başarıLı - güzeLmiş - bencede'' tarzındaki hiç bir yorum değeri oLmayan şeyLer..Eğer her üyeye her gün sadece beLLi bi sayıda yorum atabiLirse (BöyLe bir şey mümkün mü onuda biLmiyorum açıkçası) bu kirLiLiğin bi nebze oLsun önüne geçiLmiş oLur ve herkez gerçekten anLayıp biLdiği konuLara daha yaratıcı şeyLer yazar..

- ÜyeLerin ''topLam iLeti'' sayısının gösteriLmemesi -

Yukarıda yazdıkLarımın asLında aLtında yatan ana sebep iLeti sayısını arttırmakmış gibi geLiyor bana, kimin kaç tane iLetisi oLduğu açıkçası beni iLgiLendirmiyor ancak bi kaç kişide nasıL arttırabiLirim iLeti sayımı diye bi çaba seziyorum sitede..Eğer kimse kimsenin ne kadar iLetisi oLduğunu biLmezse kaybediLcek bişey oLduğunu da düşünmüyorum..

- Ve yaş sınırı -

Bu konu hakkında birşey yazma gereği biLe duymuyorum herşey ortada geLiyor bana ancak buna cidden ihtiyacı var forumun..Benim yaşım 20 beLki bende etkiLenicem herhangi bi yaş sınırı konursa ama forumun kaLite düzeyini arttırmak için bence bu şart..

Simurg

Önerilerin incelemeye alınacaktır...
Kendi fikrimi söylemem gerekirse yazdığın bir çok mesele forum kavramına aykırı olduğunu düşünüyorum
burada zaten bazı şeyleri paylaşmak adına bulunuyoruz kendi fikirlerimizi vs...
Beşiktaş bölümümüzde gereksiz haberleri gidermek adına editörlerimiz var Türkcell lig bölümünede böyle bir yetkili verilebilir.
Ayrıca msj sayısını arttırma olayını gördüğünde bize bildirebilirsin zaten bu gibi durumlarda ceza yaptırımı uyguluyoruz ;)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

erdibatmaz

her konuya yorum yazanlar var evet..
kendini mecbur hissediyorlar galiba, aslında gerek yok.
mesaj sayısının gözükmesi farketmez
konuları sadece adminlerin açması konusunda büşra ya katılıyorum
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

ilhan mansız_melis

Yaş sınırı çok gereksiz geldi bana
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Simurg

4-Yanlış yere konu açmak, konuya gereksiz mesaj atmak,gereksiz Alinti[quote ] yapmak, mesaj sayısını yükseltici mesajlar yazmak , renkli yazi yazmak(basta kirmizi renk olmak üzere, sadece yöneticilere aittir, diger renkleri kullanmaniz gerekiyorsa, kullanabilirsiniz, bundada asiriya kacmamak sartiyla), smiley ile mesajlara cevap vermek gibi forum düzenini bozan her türlü mesaj önce uyarı cezası daha sonrasında minimum 3 gün nopost ile cezalandirilacaktir..  Bunlarin tekrari halinda forum yönetiminin verecegi karar üzerine cezalar arttirilacaktir.

Zaten Forum kurallarımızda mevcut, böyle bir durum  gördüğünüzde moderatöre tıkla diyerek bize bildirebilirsiniz bizde gerekli cezayı uygularız ;)

BEŞİKTAŞK

Kralkartal21

Yaş sınırlaması olmasını bende isterdim!
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

ZLataN

O zaman şöyLe bi sorun var..Forum kuraLLarı uyguLanmıyor

Ben şimdiye kadar hiç denk geLmedim nedense gereksiz mesaj attığı için
nopost aLan birine..

Hatta hiç üşenmedim acaba ben mi denk geLmedim? diye baktım dinLenme odası böLümüne..

BerkAy1903 ve Robinho Küfürlü mesajlarından ötürü 3 gün nopost + %30 uyarı seviyesine yükseltilmişledir..

Resulbjk KÜFÜRLÜ MESAJ NEDENİ İLE

BEŞİKT(AŞK) kufurlu msj

Bu işin birde uyarı böLümü var tabi..

besikt-Ask - samsunlu - uygunsuz içerik

hepsiyAh - Hakaret

vs. vs. açıkçası bu Liste böyLe gidiyor ama gerekçeLer hep aynı gereksiz msj diye birşey yok..

Yani göz kırpmakLa oLmuyormuş bazı şeyLer..

Forum kuraLLarının uyguLanmaması daha büyük bir sorun..

Simurg

İncelemeni eksik yapmışsın o halde

oNaT

% 10 .. gereksiz konulari gundeme getirip sadece smiley ile cevap vermekten dolayi
uyari almistir.... forum kurallarinin 4.maddesini tekrar okuyalim

ilhan mansız_melis uyari seviyesi %15'e yükseltilmistir...

4-Yanlış yere konu açmak, konuya gereksiz mesaj atmak,gereksiz Alinti[quote ] yapmak, mesaj sayısını yükseltici mesajlar yazmak , renkli yazi yazmak(basta kirmizi renk olmak üzere, sadece yöneticilere aittir, diger renkleri kullanmaniz gerekiyorsa, kullanabilirsiniz, bundada asiriya kacmamak sartiyla), smiley ile mesajlara cevap vermek gibi forum düzenini bozan her türlü mesaj önce uyarı cezası daha sonrasında minimum 3 gün nopost ile cezalandirilacaktir..  Bunlarin tekrari halinda forum yönetiminin verecegi karar üzerine cezalar arttirilacaktir.

vs...
Senin denk gelmemen kurallar uygulanmıyor anlamınada gelmiyormuş demekki

BEŞİKTAŞK

ZLataN

Her sabah spor ve spor gazetesi siteLerinin kendini günceLLemesinden sonra forumdan açıLan başLıkLardan veya şu anda ki konuLardan çok rahat söyLediğimi destekLer niteLikte şeyLer çıkartırım..

4. kuraL der ki: Yanlış yere konu açmak

Moderatör der ki: Konunun yeri yanLış..Tarafımdan taşınmıştır..

Çok var bu tarz şey..

ÖnemLi oLan bu kuraLın arada gösteriş için değiL, her daim uyguLanması..

Simurg

Gösteriş için kuralların işlendiğini düşünüyosanız
düşündüğünüz an, ihlali olduğu zaman olduğu gibi moderatöre bildir tuşunu kullanınız
oda gösteriş olsun diye forumumuzda durmuyor.
İnceleme yaptığın o bölümü açıp tekrar bi gözden geçirirsen gösteriş için kuralların uygulanmadığını rahatlıkla anlayacağına inanıyorum

BEŞİKTAŞK

ZLataN

KuraLLarın gösterişten ibaret oLduğuna bakmak için o inceLediğim böLüme değiLde diğer böLümLere bakıyorum..

O böLümde zaten bişey buLamıyorum bu kuraLLarın işLendiğine dair..

BeLki birazdan bende nopost aLırım forum yönetimine ve kuraLLarına hede hödö yapmaktan doLayı beLLi mi oLur beLki buda vardır kuraLLarda..

Cem Goren

dediklerin mantıklı gerçekten ama yas sınırı birazcık dusunulebilir
benim yasım haziranda 18 olucak girdiğim tek forum burası cunku burada daha ciddi ve istedigini soyleyebildigin!! bir ortam var o yuzden tercih sebebim burası ve bence birçok kişininde o yuzden burası

ama diğer yazdıklarında haksız sayılmasssın
altın kapılarımız kan oldu tayfun

Non Mollare Mai

Bi de şöyle bi olay var, nacizane fikrim.

Bi konu açılıyor, konunun içeriği okunmadan yorumlar yapılıyor.
Hatta adminler ve moderatörlerde buna dahil.
Örneğin Seba'nın izinde konusu.

Diğer bi olayda, genelde, yapılan yorumlarda bazı arkadaşlar kendinden önce yorum yapan arkadaşların mesajlarını aynen kopyalayıp yazıyor.

Aynen kopyalamasada aynı anlama gelen, bi nevi Türkçemizin genişliğinden faydalanıp hiç bir şey üretmeden, tamamen üstündeki mesajı farklı kelimelerle; aynı kapıya çıkacak biçimde yazıyor.

Bu bayağıdır böyle aslında.

En çok sinir olduğum konu ise, foruma giren birinin 70 mesaj üst üste atması.
Bu işin mübalağası tabi ama kötü bi görüntü oluşturuyor.

Yaş sınırlaması doğru değil ama herkes zeka seviyesini üstte tutup hareket ederse gerekli önlemler alınmış olur.
edit

keskinli

zlatan kardesim forumda herkes ciddiye alinir ve her üyenin şikayeti kaale alinir
forum kurallarimiz acik ve nettir,bazen görmemezlikten geliyorsak oda sizlere olan sevgimizdendir
yaş sinirlandirmasi konusu bi kac kez gündeme geldi fakat üyelerimizin kimlik tespitini yapmak zahmetli ve zor iş
sorunumuzuda cözmez,yaşi 20 oluptA 12 yasinda gibi hareket edenlerde var,yaşi 14 olupta 25 yasinda gibi yorum yazanlar oluyor
mesaj sayisini ve konu acma sayisini yükseltmeye calisanlar mutlaka vardir ama onlar cevaplarini yazdiklari yaziya cevap bulamayarak asil cezayi aliyorlar
sitedeki görevlilerin gereksiz cevap verdigi elestirisine  gelirsek,bunun sebebide  konulari canli tutmaktir,ama cevaplarin ici daha iyi doldurulabilir
son olarakta forum ortami konusu;forumlarda yüzlerce degisik karakterde insanlar var,dünyayi baska baska algilayan insanlar var
bunca insani bunca  fikri bi arada tutmakta forum ortaminin geregidir
buradaki hic bi görevli cezaci degil yani ceza vermeyi sevmiyorlar ve son derece hosgörülüler
böyle bi yönetimmi istersiniz yoksa en ufak hatada cezalari katica uygulayan bi yönetim şeklimi?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Zlatan,

Öncelikle hiçbirisinin uygulanmayacağını bilsemde yinede önerilerim cümlesini kabul etmiyorum. En azından kendi adıma kabul etmiyorum. Burada bulunmamızın asıl nedeni Beşiktaş , biz forum kurulu içinde hem Beşiktaş hem daha iyi hizmet vermek..

Burada sana moderatör arkadaşlar cevap vermişler ancak onlarında bilmediği, sadece adminlerin veya yönetimdeki diğer yetkililerin konuştuğu konular oluyor. Hem kendi fikrim hemde forum yönetiminin bu konudaki düşüncelerini aşağıda dilim döndüğünce ve gayet net biçimde aktarayım sana ve forum arkadaşlarımıza. Sizlerden saklayacak bişeyimiz yok..

1- Konuları Sadece Adminlerin açması

Bu konu teorik olarak imkansız bir durumdur. Yani forum içerisinde sadece adminlere konu açma yetkisi verilsin bu forum 2 günde karışır ve zaten az kişiyle yazıyoruz yazacak adam bulamayız. Buna benzer bir uygulama editör olayına girilerek yapılmak istendi ancak tam verim almadığımız çok açık ve net ortamda. Editör yetkisi verilen bazı arkadaşların foruma bile neredeyse uğramadığını görünce inanın insan bazı şeylerde soğuyor. Editör olmak için siz üyelerimizin daha çok konu açıp güncel konuları daha çok takip edebileceğimiz konular açması gerekmektedir. Bizde sizlere güvenip diyelimki

"Zlatanı yada bunu süperlige editör yaparsak bu konuda sıkıntı çekmeyiz. Diğer üyelerin konu açmasını yasaklayalım. Çünkü %100 takip sağlanıyor"

Ancak şimdi Basında Beşiktaş bölümüne hep beraber bakalım.

Yeterlimi

Asla yeterli değil. İnsanın baktıkça sinirlendirecek kadar kötü..

Adminler yada Moderatöler konu açsın dersin ama ben kendi adıma o kadar konu açamayacağımı biliyorum. İş yoğunluğu şu bu gibi nedenlerle zaten nete bile zaman bulamıyorum. Bir kaç arkadaşın daha o şekilde. İsim isim vermeyim ama ben FK daki arkadaşlarıma güvenip sadece bizler konu açın diyemem. Bu bir öz eleştiridir belki ama durum bu.Tam 1 senedir kralkartal haber kısmını bile adam edemedik. Kalpler kırılmasın dedik sesimizi çıkarmadık ama yapamadık olmuyor. Nasıl güvenip konulara sadece biz konu açın diyelim ki şimdi..

Eğer birileri çıkıp ben bu işi yaparım derse göstersin kendisini biz bu konuda soğuk bakmayız emin olun. Yeterki herşey düzenli olsun..

2- Üyelere yorum kotası

Günlük kota sınıırı fikri aslında aklımda olan bir olay. Ancak bunun sınırını koymak bizim sitemiz açısından çok mantıklı değil. Günde 400 mesaj atılan bir siteyiz topu topu. Kimse günde 100 mesaj atmıyor. Düşünüyorum bazen 50 yapılsa diye o zamanda yeri gelir az olur. Bu konuda makul bir çizgi nasıl bulacağız ki. Varsa öneriniz alalım , incelemeye alırız..

3- Toplam İleti sayısı

Çok açık yazayım ben senin mesaj sayını görünce şaşırdım. Sadece 378 mesajın var ancak aklımda  4000-5000 mesaj atan kişi kadar kalmışsın. Bu yazılarındaki kaliteden veya başka birşeydende olabilir ama izlenim bırakmışsın İşte. Mesaj sayısına bakmayan benim gibi üyelerde çoktur eminim..

Bu konuda snırım Duru bize öneri yapmıştı bu şekilde yapalım diye o dönemler bende karşı çıkmıştım mesaj sayısı kalsın diye ancak forumun son dönemdeki bazı durumlarından sonra bu konudaki benimde oyum kaldırılsın yönünde aslında. Yada olsun ancak profil ekranında görünmesin. Ancak bu oylama ile yapılabilecek bir durum. Benim oyum kalkmasından sanırım duruda öyle. Geri kalan arkadaşların durumuna bakar iş açıkacası.

Beni bilen bilir her zaman için boş mesajlardan ziyade az ama dolu mesajlardan yana bir insanım..

Mesaj sayılarının sadece Beşiktaş bölümünden sayılmasıda düşünülebilir aslında. Bu konuyu görüşelim biz en iyisi. Olumlu yada olumsuz çıkacak durumda buradan ben size haberdar ederim durumu..

4- Yaş Sınırı..

Bu konuda hem adminlerin hem moderatörlerin istekleri oldu. En son İhsanla yaptığımız sohbette konuyu görüştük ve bunun olabileceğini düşündük. Ancak aklımıza Melis gelmedi değil. Yaş sınırı koyulursa en çok ben kendisine üzülürüm ve haksızlık yapıldığını düşünürüm. Bunada ne vizdan izin verir nede başka bişey..

Ayrıca insanların yaş konusunda yanlıuş fikirler vermesine neden olunabilir bu durum..

Eğer TC kimlik ile üyelik olursa olur ancak bu seferde zaten yazı yazan az bişey arkadaşımız var bu sefer onlarıda kaybedebiliriz.

Onları kaybettiğimizdede gemiyi önce böyle olmasını isteyenler gider diye korkmuyor değilim.

Ama bu konu gündemde olan bir konu. Böyle bir karar alınabilir en azından belli yaş grubuna belli sınır getirilebilir. Tabi bunun olabilmesi için zekasına ve yaşına güvenen arkadaşların daha çok yorum yazması gerekir.Yorum yazılıp konu paylaşıldığı zaman herşey kendiliğinden olacaktır..
Yeni Mesaj: Ocak 03, 2009, 17:11:37
Alıntı yapılan: ZLataN - Ocak 03, 2009, 17:02:24
O böLümde zaten bişey buLamıyorum bu kuraLLarın işLendiğine dair..

Ya bu yanlış bir ifade..Kabul etmiyorum yin..

Kurallar uygulamaktan daha çok tedbir niteliği taşıyor..

Beşiktaş klubunun hocasına hakaret 1 ay no post bile gerektirebiliyor ancak bunlar yeri geldiğinde oluyor ve arkadaşlarımızın yazmasındaki teşviki kırmamak için bazen es geçiliyor. Bumu suç

[/hr][/hr]
Aşk bu Aşk !

volkanca.net