Ana Menü

7 aiLe yıkıLdı..

Başlatan +18 !, Ocak 02, 2009, 07:57:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

+18 !

Ankara'da yaşanan doğalgaz faciasının ardından ev sahibi Özgür Turan Attila ve arkadaşları Büşra Bek, Elif  Koyuncuoğlu, Oğuzhan Tozburun, Tarık Şükrü Yılmaz, Ceren Okkalı ve Can Dokumacı hayatlarını kaybetti. Kombi bacasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan gençlerin sevenleri ise acıya boğuldu. Okudukları Bilken Üniversitesi'de bir açıklama ile 7 gencin yakınlarına, arkadaşları ve üniversite camiasına başsağlığı diledi.

Ankara Bilkent Üniversitesi'nde okuyan oğullarının zehirlenerek öldüğünü duyan Akhisar'daki Yılmaz ailesinin ocağına yeni yılın ilk gününde ateş düştü.
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü hazırlık sınıfında okuyan ve zehirlenerek ölen 7 öğrenciden biri olan Tarık Şükrü Yılmaz'ın (21), Akhisar'da Ece Zeytinleri firmasının ortaklarından Dursun Yılmaz'ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Hürriyet Mahallesi'nde ikamet eden Yılmaz ailesinin evine yeni yılın ilk günü ateş düştü. Oğullarını kaybeden aileyi yakınları teselli etmeye çalıştı. Zehirlenerek ölen Tarık Şükrü Yılmaz'ın cenazesini almak için babası Dursun Yılmaz, annesi Sema Nur Yılmaz, kardeşleri Şevval Yılmaz (12) ve Tilbe Yılmaz (16) karayolu ile Ankara'ya gitti. Ankara Haymanalı olan ailenin çocuklarını da buraya defnedeceği öğrenildi.

Ankara'nın Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki 7 öğrencinin kombiden sızan atık gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği olayda yaşamını yitiren öğrencilerden birinin, Manisalı Büyük Saruhan Oteli'nin 20 yıldır müdürlüğünü üstlenen Ahmet Özdokumacı'nın oğlu Erol Can Özdokumacı olduğu açıklandı.
Manisa Büyük Saruhan Oteli Müdürü Ahmet Özdokumacı ile eşi Zeliha Özdokumacı'nın tek çocukları olan Erol Can Özdokumacı Bilkent Üniversitesi'nde hazırlık sınıfında öğrenim görüyordu. Olayda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Erol Can Özdokumacı'nın babasının da yüksek tansiyon sonucu geçirdiği kısmi felç nedeniyle Ege Üniversitesi'nde aylarca tedavi gördüğü, olay sırasında da Ankara GATA'da tedavi gördüğü ifade edildi. Anne Zeliha Özdokumacı'nın da olay sırasında eşiyle birlikte hastanede olduğu öğrenildi.
Erol Can Özdokumacı, Çanyaka İlçesi'nde bir yurtta kaldığı belirtildi. 19yaşındaki gencin, babasını hastanede ziyaret ettikten sonra yılbaşı gecesiniarkadaşları ile birlikte geçirmek için hastaneden ayrıldığı ifade edildi.

Ankara'da, yedi öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından acı haberi alan İzmirli Murat Atilla ve eşi Okşan Atilla, Ankara'ya gitti.
Ankara'da, Bilkent Üniversitesi'nde eğitim gören ve zehirlenerek hayatını kaybeden 7 öğrenciden biri olan Özgür Turhan Atilla'nın ailesi acı haberle yıkıldı. İzmir'de yerel bir gazetede çalışan baba Murat Atilla ve Ankara'da emlakçılık yapan eşi Okşan Atilla, tek çocukları Özgür Atilla'nın ölüm haberini alınca büyük bir acı yaşadılar. Geçen yıl Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun olan Özgür Turhan Atilla'nın bu yıl Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenime başladığı öğrenildi.

Tek çocukları olan Özgür Atilla'nın ölümü ile büyük bir üzüntü yaşayan baba Murat Atilla ve Okşan Atilla, MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile birlikte Ankara'ya gitti. Atilla ailesini taşıyan uçak saat 14.55'te İzmir'den Ankara'ya hareket etti.

[KralKartal]

cok kötü ya, haberlerde izlerken kotu oldum...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

erdibatmaz

hukuk fakültelsinde okuyan gençlerin arkadaşları, bu işin sonuna kadar gidip suçlu kimse bulur umarım...
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

carsi52

Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

Çok kötü bir olay ya Allah rahmet eylesin :(

Yeni Mesaj: Ocak 02, 2009, 13:03:50

7 GENCİN ÖLÜMÜNÜ DE MALZEME YAPTI
Daha önce de defalarca haberlerinde çeşitli kesimleri , ahlaksızlıkla suçlamakatan çekinmeyen dinci Vakit gazetesi, bugün üsrmanşette verdiği haberde 'ne kadar çirkinleşebileceğini' bir kez daha kanıtladı.

YILBAŞINI KUTLADIKLARI İÇİN Mİ ÖLDÜLER
Vakit, Türkiye'yi üzüntüye boğan acı haberi "İsrail'in Gazze'ye yönelik katliamına rağmen yılbaşını kutlayan duyarsız çevreler, çeşitli rezaletlerin yanı sıra facialara da sebep oldular" şeklinde verdi. Haberde, "Ankara'da yılbaşını kutlayan kızlı-erkekli 7 öğrenci, sızan doğalgazı fark edemeyince gaz zehirlenmesi sonucu hayatını kaybetti" denilerek, üniversiteli gençlerin hayatını kaybetmesini 'ibret vesikası' haline getirerek, adeta kızlı-erkeli genç grubun bir arada eğlenmesinin faciayla sonuçlanmasının normal olduğuna vurgu yaptı.

Yeni Mesaj: Ocak 02, 2009, 15:04:15

Allah'ım ne gerizekalı insanlar var ya
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

insan olamaz bunlar.... Dengesizler...

ilhan mansız_melis

Göztepe, Özgür Atilla için tören düzenledi 3 Ocak 2009

Turaç TOP/İZMİR, (DHA)

Ankara'daki yeni yıl partisinde kombiden sızan karbonmonoksit gazından zehirlenip yaşamını yitiren gençlerden Özgür Turan Attila, çok sevdiği Göztepe Spor Kulübü'nün, isyan marşıyla son yolculuğuna uğurlandı. Genç Attila için kulübün stadyumunda düzenlenen törene, değişik takımların çok sayıda taraftarı katılırken, 'Özgür ölmedi, kalbimizde yaşıyor' sloganları atıldı.

ÖZGÜR TURAN ATİLLA ARTIK SADECE BU FOTOĞRAFLARDA KALDI

İŞTE DÜZENLENEN CENAZE TÖRENİNDEN KARELER

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1'inci Sınıf Öğrencisi 18 yaşındaki Özgür Turan Attila için, bugün saat 10.00'da, aşığı olduğu Göztepe Spor Kulübü'nün Gürsel Aksel Stadyumu'nda tören düzenlendi. Törene, tek evlatlarını kaybetmenin acısını yaşayan gazeteci baba Murat Attila, eşi Okşan Attila, başta Göztepe ve İzmirspor olmak üzere değişik takımların yaklaşık 300 taraftarı, yöneticileri, Güzelbahçe Belediye Başkanı Ertan Avkıran, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Akıncılar ve gözüyaşlı arkadaşlarıyla yakınları katıldı.

Cenaze aracından omuzlara alınan Attila'nın üzerinde Göztepe ve İzmirspor'un atkıları bulunan tabutu, katafalka konuldu. Tabuta ve oğullarının fotoğrafına kapanan Attila çifti, gözyaşlarına hakim olamazken, son kez dokunmanın acısını yaşadı. Yakınları tarafından teskin edilen çift, dua okuyup, katılanlara da teşekkür etti. Törende, Göztepe Spor Kulübü İletişim Sorumlusu Ünver Ergün, yaşadıkları acının tarifsiz olduğunu, çok sevdikleri Özgür'e, Allah'tan rahmet dilediklerini belirtti. Söz alan baba Murat Attila ise, "Özgür, bu topraklarının çocuğuydu. Her zaman, 'Alayına isyan, ölümüne Göztepe' derdi. O bir Efe'ydi. Acımız çok büyük. Hepinizden Allah razı olsun" dedi.

MARŞ OKUNDU, KARANFİLLER ATILDI

Tabutun üzerine, takımın renkleri olan sarı, kırmızı karanfiller atılırken, Attila'nın çok sevdiği, kulübün 'İsyan' adlı marşı, hep bir ağızdan okundu. Taraftarlar, daha sonra, 'Özgür ölmedi, kalbimizde yaşıyor' sloganları attı. Tekrar omuzlara alınan Özgür Turan Atilla'nın cenazesi, camları kendi fotoğraflarıyla donatılan cenaze aracına konulup, cenaze namazının kılınacağı Alsancak Hocazade Camii'ne götürüldü.

GÖZTEPE'nin İSYAN MARŞI

Göztepe'nin isyan marşı geleneksel olarak her maçın 85'inci dakikasından itibaren söyleniyor. Taraftarlar sözleri, Zülfü Livaneli'nin 'Karlı Kayın Ormanı' şarkısının üzerine yazmış. Söylenirken her dize iki kez tekrarlanıyor.

İsyan Marşı

İzmirin sokaklarında yürüyoruz formalarla

Sayımız 100 binler oldu sarısıyla kırmızıyla

Sarın güneş gibi doğsun kırmızın damarımda kan

Sensiz geçmesin bu yaşam senin için bütün kavgam

1925'te doğdu şanlı Göztepemiz

Issız kuytu köşelerden ant olsun ki döneceğiz

O günlere inanarak dalgalan sarı kırmızı

Acıların arasından söyle isyan marşımızı

kalksın eller üçlü için haykıralım göz göz için

son nefesi verir gibi şahadet getirir gibi

Yeni Mesaj: Ocak 03, 2009, 14:05:31

Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti. 

Ankara'da doğalgazdan sızan karbonmonoksit zehirlenmesi sonucu hayatını kaybeden gençlerin ardından "Gençler evde çıplaktı" diye açıklama yapan Başkent Doğalgaz A.Ş Genel Müdürü Veysel Karani Demir istifa etti. Dün geceden beri yaptığı açıklamalarla tüm Türkiye'yi ayağa kaldıran Demir, istifasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

İşte Demir'in açıklaması

"1.1.2009 gecesi 7 gencimizin karbonmonoksit gazından vefat etmeleriyle ilgili bugünkü (3.1.2009) gazetelerde yer alan haberler, şahsımı ve Kurumumu yıpratmaya, kamuoyunu yanıltmaya yöneliktir.

Dün (2.2.2009) düzenlediğim basın toplantısında, üzücü olayın gelişimini anlatıp, bilirkişi raporunu ve teknik değerlendirmeyi sunarak, Başkentgaz'ın bu olayda herhangi bir ihmali ve kusuru bulunmadığını ifade ettim ve gerekirse bizim de soruşturma kapsamına alınabileceğimizi vurguladım.

Ayrıca bu türü vahim olayların bir daha yaşanmaması için doğalgaz kullananların nelere dikkat etmesi gerektiği yönünde detaylı açıklamalarda bulundum.

Ancak basın toplantısında ifade ettiğim bu konular, tamamen art niyetli olarak çarptırılmış, çok farklı bir boyuta taşınmıştır.

Toplantıda bir soru üzerine gençlerin durumuyla ilgili olarak çok samimi bir şekilde gördüklerimi anlatıp, "Hadiseyi hiçbir insanın görmesini istemem. Gençlerin her biri bir tarafa düşmüş. Kimisi yerde, kimisi yüzükoyun, kimisi belden üstü yarı çıplak. O yaşlarda benim 3 çocuğum var. Ben bir babayım. Bu travmayı uzun süre atlatamam" dedim.

Gençler kesinlikle giyinik, günlük kıyafetliydi. Bir delikanlının gömleğinin düğmeleri beline kadar açıktı, bu gencin muhtemelen havasızlıktan bunalıp gömleğini açtığını düşündük. Hiçbir şekilde (gençler çıplaktı) diye bir beyanda bulunmadım. Anlatmaya çalıştığım, bu acıklı ortamdı.

Benim bir baba olduğumu defalarca tekrarladığım bu duygulu ifadelerimin iğrenç bir şekilde çarptırılarak kamuoyuna, hem beni hem de gençlerin ailelerini yaralayacak şekilde yansıtılmasını kınıyorum. İfadelerimin çarptırılması sonucu ailelere verdiğim üzüntüden dolayı, bu ailelerden özür diliyorum.

Geldiğimiz noktada Kurumumuzun, 7 gencin ölümü olayında hiçbir kusuru ve ihmali bulunmadığı halde töhmet altında bırakılmış olması, benim üzerimden hiç ilgisi olmayan insanların hedef olmaması için Başkentgaz Genel Müdürlüğü görevimden istifa ediyorum. 3.1.2009

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur."
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

[KralKartal]

hala devam ediyor bu tür ölümler...

evinde dogalgazi olanlar, gidin lutfen borulari degistirin