Ana Menü

Saygıdeğer Hocam Mustafa

Başlatan +18 !, Aralık 09, 2008, 19:51:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

+18 !

Neden Beşiktaş'a geldiğini hâlâ anlamış değilim... Televizyondaki koltuğunda otur, kimin nerede oynayacağını söyle. Aslanlar gibi bütün takımı yerden yere vur, iki İbrahim'le bu iş olmaz de, cümle alem dinlesin ve 'Denizli bu işi biliyor' desin. Keklik gibi seken ve alternatifi olmayan Rüştü'nün bütün hatalarını ileri geri oynatarak insanlara anlat. Sokakta seni gören, boynuna sarılıp, 'Sen büyüksün hocam' desin, olsun bitsin.
Eleştiriye açık olduğunu biliyorum, fakat bu kadronun başına geçecek kadar saf olduğunu bilmiyordum! 32 senedir İngiliz Ligi'ni izlediğimi biliyorsun. Beşiktaş'ı seyrederken, daha doğrusu Süper Lig'i izlerken kimyam bozuluyor. Futbol ve futbolu koruyan bir kanun çıksa, bizim lig biter! Kuralları bile eyyamla kendimize göre değiştiriyoruz. Öyle bir millet olduk ki, kime ne sorsan, 'Akşam Erman hocaya soralım' diyor. Futbolcusu, manav kasaptan oluşan idarecisi, müteahhit veya sanayici başkanlar bile aynı şeyi düşünüyor...
Dönelim Beşiktaş'a... Senelerce top oynadın, hem de kralını oynadın Mustafa... İbrahim Üzülmez'i, Arsene Wenger oynatsa, adamı tefe koyarsın. Nasıl bir dolduruşa gelip, bu görevi kabul ettiğini hâlâ anlamış değilim. Diyelim ki takımı ikinci yaptın. O güruh topluluk nedense seni başından sevmedi. Onları yok farzetmen, Beşiktaş'a geldiğinden bu yana yaptığın tek olumlu icraat. Mustafa, futbol özürlü bu kadroya bırak üçlü defansı, 1-9-1 oyna desen beceremezler. Herkes kendini kurtarmaya bakıyor, doldur boşalt yapmaktan acizler.
Hayatını futbola vermiş bir adam olarak Beşiktaş'ta görev yapmak istemeni hoşgörüyle karşılıyorum. Fakat, ne sen eski Mustafa'sın, ne de Beşiktaş eski Beşiktaş... Kulübü, o koskoca Beşiktaş'ı, başkanlık uğruna seyircinin kucağına attıklarından bu yana olay bitti. Ayaklar, baş oldu. Son tercihini yanlış kullandın. Sen Anadolu'da dolaşacak bir hoca değilsin. Senin Türkiye'deki takımın Galatasaray olmalıydı. Ümit ediyorum ki bana kızmadın, fakat İngilizler'in dediği gibi: It's too late mate...

Edip Adanır-Fanatik

-------------------------

çok güzeL yazmış..

Simurg

Senin Türkiye'deki takımın Galatasaray olmalıydı.

burda söyleneni anlamadım ?

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

hiçbir yerine katılmıyorum bu yazının !
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Yazıda denizliye övgü var..

Suç sende değil kadroda denmiş..

Ondan öyle yazılmış..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

Senin Türkiye'deki takımın gs olmalıydı derken türkiye'nin en iyi kadrosunun başına geçmeliydin denmiş

doğru da denmiş

bu kadroyla kim olsa bir şey yapamaz
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

carlito1903

Başından beri söylüyorum, bu kadronun başına Mourinho, A.Ferguson, A.Wenger vs. gelse bile sonuç değişmez...

yenerr17

iyi de biz ingilterede mücadele etmiorz ki bzim kadromuz kısıtlıysa diğerleri real madrid değil ya kimin kadrosu iyi bizden ?

kartalpenchesi

Alıntı yapılan: yenerr17 - Aralık 10, 2008, 00:54:44
iyi de biz ingilterede mücadele etmiorz ki bzim kadromuz kısıtlıysa diğerleri real madrid değil ya kimin kadrosu iyi bizden ?

aynen

bence de türkiye ligine bakarak kadromuz iyi
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

CR7

Alıntı yapılan: kartalpenchesi - Aralık 10, 2008, 10:19:24
Alıntı yapılan: yenerr17 - Aralık 10, 2008, 00:54:44

aynen

bence de türkiye ligine bakarak kadromuz iyi

baş harfi ''g'' olan bir istanbul takımı var
hani her maç lincoln denen futbolcusunun asistler yapıp gol attığı avrupada maç kurtardığı
hani liverpool'da leeds united'da oynamış kewell denen en kritik anlarda penaltı yaptıran gol atan
hani şu 14 haftada 10 gol atarak gol krallığında 2. olan bir futbolcusu var baros denen
hani türk milli takımının yıldızlarından biri olan bir genç var arda denen
hani yine milli takımımızda defansta o olmasa ne olur dediğimiz biri var en sakat haliyle bile oynayan servet denen
hani her ne kadar çirkef de olsa bizimkilerden daha çok katkı sağlayan bir sağ beki var sabri denen

peki bizim futbolcularımız ne yapıyor?
serdar özkan mı kurtaracak maç?
ya da serdar kurtuluş?
veya 10 numaramız delgado?(zaten ne kurtardı ki bu zamana kadar?)
yoksa uğur inceman mı cisse mi?
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

astbjk1903

gs den de fb den de kadromuz cok iyi gs macinda yanlis kadro cıkarmassa alacaz maci umutsuzluga kapılmayin
Her Zaman Her Yerde En Buyuk KARTAL

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: s.volkan - Aralık 09, 2008, 21:38:54
Yazıda denizliye övgü var..

Suç sende değil kadroda denmiş..

Ondan öyle yazılmış..

ben böyle anlamadım :)
yanlış anlamışım galiba :)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Kadroumuz kötü değil ben o kadar inanmıyorum tam anlamı ile..

Bazı bölgelerde beklenmedik futbol bizi yok ediyor.

Forvet hattında Nobre dışında faydalı birisi yok
Delgado yuhalandı
Sol bek zaten sorun..
Bide en byük sorunlardan birisi ön libero

4 bölgenin sorunlu olduğu gün gibi belli. En az 2 tanesine takviye gelirse bu takımın kadrosuna kimse kötü diyemez bence..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

başlangıcı çok güzel yapmış git otur ibrahimleri yerden yere vur rüştünün hatalı gollerini göster ama takımın başına geldin mi de onları göz bebeğin yap

bu nasıl rejim nasıl lahana turşusu biraz düşünelim arkadaşlar

ayrıca tv de yorumculuk yapan hocaları hep anadolu takımları getirmiştir başlarına bizim de anadolu
kuluplerinden bi farkımız kalmamıştır

NoPasaran

Alıntı yapılan: eyup1903 - Aralık 10, 2008, 19:54:45
başlangıcı çok güzel yapmış git otur ibrahimleri yerden yere vur rüştünün hatalı gollerini göster ama takımın başına geldin mi de onları göz bebeğin yap

eyüp ezber yapma..

İbrahim toramnaı sevdiğini hepimiz biliyoruz
aynı şekilde tvde 50 defa rüştü en iyi kalecisi bu ülkenin demiştir..nereden uyduruyorsunuz ?

Ben yakından takip ederim bu konuları..

Ekrem için ne işi var Beşiktaşın 11 inde dedi ama oynatıyor..
Nobre canla başla oynar ama kapasitesi Beşiktaş seviyesinde değil dedi ama oynatıyor..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eren06

"Sen Anadolu'da dolaşacak bir hoca değilsin. Senin Türkiye'deki takımın Galatasaray olmalıydı."

Herif Beşiktaşa anadolu takımı demiş.mail adresi fln var mı bu şahsın?