Ana Menü

Seçime günler kala eski yönetim

Başlatan NoPasaran, Ocak 20, 2007, 20:16:22

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

neredesiniz korkaklar topiği konusundan çıktığı için yeni konu açarak devam ediyoırum demirören konusuna...Diğer konu korkaklarla kalsın  ;D

Bir kere şuna asla ve asla inanmıyorum ve bu sözü söyleyenlere artık gülüyorum.Klubu babası yönetiyormuş.Bu sözü artık söylemeseniz iyi edersiniz çünkü hiç hoş değil hamda söyleyen kişinin bence biraz küçük duruma düşmesine neden oluyor..Demirören grubu büyük bir grup ve herkesin belli duruşu vardır.Şirketleri babaları kurduğu için elbette ki babasının hâkimiyeti olacak. Demirören grubunun şu an futbolla ilgili reklamını yapmak içinde Yıldırım Demirören seçilmiş.Yoksa Beşiktaş'ı çok çok sevdiklerinden değil... Babasından bazı konularda fikir almasının neresi yanlış veya ayıp bilmiyorum..

Yıldırım Demirören nasıl bir başkan?

Şu an için yanıt verebileceğim tek bir cevap var..İyi bir başkan değil...Neden derseniz sürekli yinelediğim gibi yine yineliyorum..Klup amatör bir klup haline döndü.. Yıldırım Demirören büyük klup zihniyetini taşımayacak bir sürü olaya imza atarak aslında kendisini de bitirdi..

Büyük olmak bambaşka bişeydir..Büyüklük Fenerbahçe'ye karşı birleşmek değildir.Büyüklük Aziz Yıldırımla kavga edip Galatasaray ve Trabzonspor'la beraber "EL DEĞMEMİŞ LİG İSTİYORUZ" değildir..Beşiktaş isimdir markadır kendi işlerine bakar başkasının eline penaltısına göz dikmez bakmaz..Sormazlar mı adama neden Burak golü eliyle attığı zaman çıkıp el değmemiş lig istiyordunuz bir özür neden dilemediniz diye..

Beşiktaş her sene büyük bir topçu getiriyor Demirören zamanında ama şunu görmüyoruz her sene büyük bir futbolcumuzu da gönderiyoruz..Carew gidiyor Ailton geliyor herkeste bir mutluluk bir showmanlik..Carew giderse 2 yıldız getir ki bizde diyelim işte budur..Ailton gidiyor sene sonunda Ricardinho geliyor..Yine elde kalan bir yıldız..

Halen şunu kavrayamadık.Büyük takım olacaksak ve başarılı olacaksak elimizde büyük futbolcular olmalı..Bunun için ekonomik güç gerekmiyor aslında.Biraz kafayı çalıştırırsan her şey oluyor..Fenerbahçe acaba bizden çok mu zengin.Evet ekonomik olarak belki Fenerbahçe ile eşit değiliz ama aramızda dağlar kadar fark yok..Ancak nedense  Türkiye'ye her sene 1 ya da 2 çok büyük büyük oyuncu getiriyor..Nasıl oluyor peki bu? Akıllı politikalarla..Anelka'yı satmadılar.İstedikleri rakama gelene kadar ve o büyük reklam yıldızı Anelka hem Fenerbahçe ismini gündemden düşürmedi hem bir sene taraftarını hep umutla bekletti hem de giderken para kazandırdı..

Peki ya biz..Carew olayı..25 yaşında koşan, vuran, adam geçebilen bir santrafor.Sadece 7 milyon dolar gibi bir rakama Lyon'a satılıyor..Neden direnilmiyor Anelka gibi...Anelka için 8 milyon dolarlardan 15 milyon dolara çıkan İngiliz klubunden çok mu aşağıydı acaba Lyon..Kesinlikle hayır tek sorun klup yönetmekten anlamayan Başkanımız ve ekibi...

Başka bir olay..Klupler birliği ..3 büyük olarak karar almışsınız biz artık klupler birliğinde yokuz diyorsunuz sonra ne oluyor da bu karardan Beşiktaş olarak vazgeçiyoruz..Beşiktaş Galatasaray'la işbirliği yapıyor ve Fenerbahçe'nin tek kalması için klupler birliğine geri giriyor..Sen koskoca Beşiktaşsın çıkarsın paşalar gibi Fenerbahçe ile almış olduğum karar geçerlidir ancak bizim Fenerbahçe ya da Galatasaray ile alakamız yoktur artık.Bizim kendi yolumuz başkadır bazı şeyler düzelene kadar biz yalnız hareket edeceğiz dersin olur biter...

Ve tabi Çarşı ile ilişkisi..Beşiktaş başkanları belki bu uğurda görevlerinden oldular..Ancak yaptıkları doğruydu ve doğruları bazen biz bazen basın kimse kabul edemedi..Beşiktaş Taraftarı ile Çarşı farklı iki kavramdır.Son yıllarda bu görüş değiştirilmeye çalışılsa da gerçek halen bunların farklı olduğunu benimseyen görüştür..Ben Beşiktaş'ı çok çok seven ancak Çarşının klube zarar verdiğini düşünüp kendileri ile yakından uzaktan alakası olmayan bir birçok arkadaşım var..Bunlar Beşiktaş Tv ve yayın organlarında Çarşı kelimesini görünce şaşırıyor..Olaya objektif bakarsak %100 haklılar.Ben Çarşı değilim ben asya kartalıyım yada ne bileyim Ben şuyum ben buyum derse ne olacak..Koskoca Beşiktaş klubu nasıl olurda bir taraftar grubuna destek verdiğini anlayamıyorum..

Çarşı bir ruhtur ve her Beşiktaş taraftarında vardır diyebilirsiniz ancak bunu herkese kabul ettiremezsiniz..Benim bu ifadelerime birçok karşı görüş gelecektir biliyorum ama Çarşı başkaysa Beşiktaş Bambaşkadır.Bu klubun sahibi Beşiktaş taraftarıdır..Bunlar kendi aralarında ayrılmıştır başka bişey olmuştur ya da hepsi dostta olabilir..Ama ilerisini kestiremezsiniz.Siz bir grubun başını televizyona çıkartırsanız artık o yükün altından kalkamazsınız..Bunlar bazılarına yanlış gelebilir bazılarına ters gelebilir ama büyüksen büyük olduğunu bileceksin..Senin kimsenin gönlünü yapma gibi bir düşüncen olmaması lazım..Bırak onlar gelsinler seni mutlu etsinler..

Yeni dönemde tekrar kendisi başkan olacak büyük ihtimalle..Belki sene sonunda yine hoca değiştirecek..Ben her şeye rağmen yinede Tigana ile devam kararı alınmasından yanayım.Beşiktaş'ın başına sene sonunda en iyi hocayı da getirseniz seneye de çok bişeyin değişeceğini zannetmiyorum..Tigana en azından elindeki kadronun birbirine alışması ve uyumu konusunda seneye de bir birikim yapabilir.En azından uzun süredir takım değildik takım oluruz diye düşünüyorum.Daha sonra ise Tigana ile yolların ayrılması gerekiyor..Onunda sorunu halen bütçesiyle stadıyla ve taraftarı ile Beşiktaş'ın bir dünya klubu olduğunu anlayamamasıdır..

Çok uzun yazdım farkındayım ama kusura bakmayın

Saygılar hepinize..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

melankolizm

Bana göre

Hiç bir olayda Beşiktaş'ı savunmuyor. Ne derlerse , ne ceza verirlerse kabulleniyor. haklı mı verildi haksız mı ? Göstermelik tahkime gidiyor.

Suçu hep başkalarında arıyor, hiç Yönetime bakmıyor. Hoca dedi biz aldık diyip sıyrılmaya çalışıyor.

Hiç istemiyorum yeniden başkan olmasını.

Bir Hüsnü Güreli , Bir İbrahim Altınsay , Bir Kıvanç Oktay bunlar bırakılmasın. Hüsnü Güreli Bütçeyi yönlendirmede, gelir giderde dengesinde bir numara.

ibrahim Altınsay her alanda Beşiktaş adının olduğuher yerde Beşiktaş'ı savunuyor. Kıvanç Oktay Futbolcularla çok güzel ilgileniyor..

Yönetim Her Şeyi KAbullenmekle Hata yapıyor. , yalan yazanlara bile diş geçiremiyor.( Gerçi bunu daha devlet yapamıyor :D ) 

İnşallah yeni gelecek yönetim bu hatalara düşmez ve İnşallah bu yönetim olmaz!

CANER BALLI ÇARŞI İZMİR

İNŞALLAH YİNE YILDIRIM DEMİRÖREN SEÇİLMEZ ADAM GİBİ BEŞİKTAŞIMIZIN HAKLARINI KORUYUP SAVUNUCAK , VE BİZE VERİLEN HER CEZAYI KABULLENMEYECEK BİRİNİN BAŞA GEÇMESİNİ İSTİYORUM
KORKUNUN ECELE FAYDASI YOKTUR BURASI KÜÇÜKPARK BURDAN ÇIKIŞ YOKTURR