Ana Menü

Beşiktaş Cola Turka:73 Aliağa Petkim:76

Başlatan ZeMaHŞeR, Kasım 18, 2008, 14:17:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Erkek ve Bayan Basketbol Takımlarımız, ligde ve Avrupa'da yarın (19 Kasım) rakiplerini Akatlar Cola Turka Arena'da ağırlayacak.

Beko Basketbol Ligi'nin 6. haftasında Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, saat 18.00'de Aliağa Gençlik takımı ile karşı karşıya gelecek.

Saat 20.00'da ise Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, Avrupa Ligi A Grubu 6. maçında Fransız ekibi Bourges Basket'le mücadele edecek.

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

carlito1903

Gidenler iki maçı da izlerler artık...

Umarım bizim yönetim iki maç parası almaz gelenlerden...

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımımız, Beko Basketbol Ligi'nin 6. haftasında Aliağa Petkim'i Akatlar Cola Turka Arena'da konuk etti. Siyah Beyazlılarımız son saniyede gelen üçlükle rakibine 76-73 mağlup oldu.

İki takımın da karşılıklı basketleriyle başlayan mücadelede Siyah Beyazlılarımız Muratcan ve Barış'la sayı bulmaya çalışırken, konuk takım Wilmont ile etkili oldu. Periyodun ortalarına doğru iki ekipte karşılıklı olarak buldukları basketlerle birbirlerine üstünlük kurmaya çalışırken 6. dakikayı Ekibimiz 9-7 üstünlükle geçti. Fatih Solak'ın peş peşe gelen basketleriyle öne geçen rakibimiz Reese'nin skora yaptığı katkıyla farkı 5 sayıya yükseltti (16-11). Periyotun son dakikalarına doğru toparlanmaya başlayan Takımımız üst üste attığı basketlerle önce skoru eşitledi ardından Mehmet Yağmur'un basketiyle ilk çeyreği 18-16 galip bitirdi.

İkinci yarıya etkili başlayan taraf Aliağa Petkim oldu. Reese ve Fatih Solak'ın sayıları ile tekrar öne geçen rakibimiz karşısında Siyah Beyazlılarımız Cevher Özer'le eşitliği yakaladı (20-20). Kısa süre sonra sert savunma yapmaya başlayan rakibimiz son 5 dakikada ise durumu 29-22 yaptı. Fatih ve Reese ikilisine Reha da eklenince üstünlüğünü kaybetmeyen Aliağa Petkim son dakikaya 39-33 önde girdi. Farkın açılmasına izin vermeyen İzmir temsilcisi soyunma odasına 44-38 üstünlükle gitti.

İkinci yarıda pota altını kullanarak arayı kapatmaya çalışan Siyah Beyazlılarımız'ın basketlerine rakibimiz periyotun başında cevap vermekte güçlük çekmedi. Çember etrafından kolay sayılar bulmaya başlayan Takımımız, Adem Ören'in basketleriyle farkı 2 sayıya kadar düşürdü (48-46). Baskısını sürdüren Siyah Beyazlılarımız Adem'in basket-faulden gelen sayısıyla 52-50 öne geçmeyi başardı. Son dakikalara doğru hücumda tekrar kendisini göstermeye başlayan Aliağa Petkim, Reha Öz'un basketleriyle tekrar öne geçmeyi başardı. Ekibimiz son saniyelerde farkı 1 sayıya kadar düşürse de Reese'nin son saniyede attığı basketle Aliağa Petkim, 3. periyotu 59-57 galip tamamladı.

Son çeşrekte Wilmont'un basketleriyle farkı açmaya başlayan rakibimiz karşısında Takımımız Haluk Yıldırım ile suskunluğunu bozdu. Son 5 dakikaya 69-63 galip giren Aliağa Petkim, savunmadaki direncini kaybedince Ekibimiz farkı 1 sayıya indirerek skoru 71-70 yaptı. Son 2 dakika oynanırken öne geçmeyi başaran Takımımız bir ara geriye düşse de son 7 saniyede Cevher'in basketiyle skoru eşitledi (73-73). Bu saniyeden sonra son hücumuna çıkan İzmir temsilcisi Reha Öz'ün son saniyede attığı üçlükle maçtan 76-73 üstünlükle ayrıldı.

Küme düşmemeye oynuyoruz...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

Mattech

Bayagı gelişme var bizde önceden 15 sayı fark yterdik bu maç 3 sayı  Mükemmel... bu sene küme düşeriz... Amacta o zaten..
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

BerkAy1903

Takım iyi mücadele etti..

Son saniye 3'lüğüyle kaybettik..

Yinede Takımımızı T.Telekom Maçında Krallar Gibi Destekleyeceğiz..
19o3

KeePSaKe

Her sene farklı kadro farklı oyuncu doğru düzgün bir kadro göremiyorumki böyle başarımı beklenir 100 defa soylüyorum baştan beri umudum yok bu basket takımından.
Since 1903

Cem Goren

son saniye falan farketmez sonuçta aliağa gibi bir takıma yenildik bunun hiçbir açıklaması olamaz

bu sene bu şekilde gider 11yada12. bitiririz ligi telekom onundede buyuk bi iht. uzulerek soyluyorum 15+ fark yeriz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.