Ana Menü

3'lü savunma tehlike arz ediyor

Başlatan Simurg, Kasım 08, 2008, 16:19:00

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Kartal kaleyi kapatamıyor
Ligde, son maçlarında kalesini gole kapatamayan Beşiktaş, Kocaelispor karşısında bu özelliğini sürdürdü

Kartal kaleyi kapatamıyor
[/t]
Ligde, son maçlarında kalesini gole kapatamayan Beşiktaş, Kocaelispor karşısında bu özelliğini sürdürdü.4. haftada Gaziantepspor'u 3-0 yendiği maçın ardından İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Hacettepe, Gençlerbirliği, Sivasspor ve Kayserispor maçlarında birer gol yiyen siyah-beyazlılar, lig sonuncusu Kocaelispor'a ise 2 gol atma fırsatı verdi.Beşiktaş, ilk haftadaki 3-2'lik Antalyaspor maçının ardından ilk kez bir lig maçında 2 gol birden yedi.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Simurg

Mustafa Denizli göreve başladıktan sonra 3'lü savunmaya dönen Beşiktaş

[/t]
Kanatlardan destek gelmeyince, İbrahim Toraman, Sivok ve Zapotocny´den oluşan defans bloğu sıkıntılı anlar yaşadı.

2 dakikada 2 gol

Mustafa Denizli göreve başladıktan sonra 3'lü savunmaya dönen Beşiktaş, 5 maçtan dördünde kalesini gole kapayamadı. Sadece Antalyaspor ile oynanan kupa maçında gol yemeyen Kartal, diğer 4 maçta kalesinde 5 gol gördü. Kanatlar, gerektiği gibi işlemeyince, rakipler 3'lü savunmaya karşı birçok pozisyon buldu. Tıpkı Kocaeli'nin dün gece 2 dakikada 2 gol bulması gibi.

Üçünün arasında

İbrahim Toraman, Sivok ve Zapotocny'den oluşan savunma üçlüsü arasındaki anlaşmazlığı çok iyi değerlendiren Taner Gülleri, onların arasına tek başına girip, 15. dakikada ağları havalandırırken, bir dakika sonra bu kez penaltı noktası üzerinde bomboş bekleyen Semavi'ye yaptığı asistle golü attırdı. Savunma üçlüsü daha sonra biraz toparlanınca, tehlikeler de azaldı.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

3 lü savunmaya inanmayan bir adamım ben..

Ancak bu yenilen gollerde asla sistemin sorunu olduğunu düşünmüyorum..

Birde şu anki sistem bu gazete köşelerinde yazıaln klasik  3-5-2 değil

ANcak sakız oldu..

3-5-2 olmaz diye :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

3lü defansı iyi oynayabilen oyuncularımız var ama bu sistemde orta sahanın kenarlarında oynayan oyuncularında savunmaya yardım etmesi gerekiyor, bizim kenarda oynayan oyuncularımız yetersiz olduğu için ihale defans oyuncularına kalıyor...

beckyZWICKY

3lü görünüyor ama 5li savunma yapıyoruz.

yenilen goller ise tamamiyle kişisel hata olarak nitelendiriyorum.
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

husoeagle

defans yaparken 5 hücüm yaparken 2 li defans oynuyoruz

NoPasaran

Birincisi Gençlebirliği maçı. Nasıl yediğimizi hatırlamıyorum golü [O gün maçı izleyemedim özel işler nedeni ile o yüzden unuttum ] ancak sonuçta 3-0 öndeyken burada yenilen golün takım ciddiyetinin düşünemsinen kaynaklandığını düşiünüyorjm

Sivas maçı 3 lü değil 10 lu savunmada oynasanız Zaponun hatasını önleyemezdiniz..Tamamen kişisel hata
Ayrıca o maç savunma bana göre oldukça başarılı idi..

Antalya maçı zaten öyle..

Kayserispor maçındada bence tek hata yapıldı ve gol oldu

Ve bu maç..
Beşiktaş 2 defans değil tek defanslada çıksa 2 dk da 2 gol kocaeliden yemez..

Konsantre eksikliği ve yine malesef bireysel hatalar..

Diyeceksiniz 3 lü savunmanın hatasını ne zaman anlayacağız..

Yenilen gollerde hata yok ancak takımımız denilşdiği gibi iyide savunma yapamıyor. Orta sahamız o kadar boşki anlam vermek mümkün değil. Delgado ve tello iki orta saha birden neredeyse 0 defansa yardım edince Cisse tek başıan yetmiyor..İkisindende kesinlikle destek alması gerekiyor yoksa bu bizim için sorun olacak..

Ayrıca maleef sağ ve sol bek konusunda halen sorunlar devam ediyor. ÖZELLİKLE BENCE SAĞ TARAF aksıyor..

Mustafa Denizlinin bunları görmesi gerekiyor, ki aten görüyorki sürekli adam deniyor...

Ancak dün kendiside dedi takım daha çok yeni.Felsefe olarak 7-8 hafta daha geçmesi lazım. Doğruda diyor..

FM de bile takım alınca kendine 7-8 maç süre tanıyorsun hoca olarak. Hekesi heryerde deniyorsun..

Tabi denizli daha önceden biliyordu ancak yinede takım içi ayrıdır..

Ben savunmadan ziyade halen Beşiktaşın hücum yönünün zayıf olduğu konusunu dile getirmek daha doğru olur..

5 gola atıldı ancak bunların hiç birisi haftayada çok pozisyona gireriz anlamına gelmiyor..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

3'lü savunma oynuyorsan kanatların iyi olması lazım.
Bizimde kanatlarımız evlere şenlik cinsinden.
Yapamayız bu 3-5-2 ile.
İnşaallah yanılırım.
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Liverpooldan 8 yedik
Metalistten 4 yedik
Geçen sene 37 gol yedik 1,08 gol maç başında

Hepsi 4 lü savunma ile oluyordu..Bu senede daha az yersin çok yemezsin :)

Bu takım 4 lü savunma ilede hücüma çıkamıyordu malesef..4 oyuncu yine çakılı kalıyordu . Tello solda oynuyordu ve ileri çıkamıyoprdu..

İş oyuncularda sistemde değil..

Bu oyuncularla aslında ne 3 lü ne 4 lü oynanır :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carlito1903

Volkan abinin yazdığı son cümle herşeyi özetliyor...

Sürekli sistemi taktiği konuşuyoruz ama mevcut kadro ile 4-5-1'de oynasak 5-3-2'de oynasak 4-3-3'de oynasak bişey değişmez malesef...

carsi52

Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.

yenilen gollerde sistem hatası değil kişisel hata var bence..

eren06

Ben 3 lü savunmanın 4 lü savunmadan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Tıpkı 100.yılda olduğu gibi yine 3-5-2 şeklinde oynuyoruz , fakat tek ön libero ile.Sanırım Mustafa hoca derbilerde çift ön liberoya döner yoksa bu sistem derbilerde intihar etmektir.

eyup1903

kişisel hata deniyor doğru sorun burada elinde ki defans oyuncuları bi ronaldo bi zago değil onun için 3 lü savunma + tek
ön libero intihardır yarın öbürgün derbi maçlarda eziklere makara oluruz allah korusun

erdibatmaz

3 lü savunman varsa savunma oyuncularının hepsinin fazladan özel yetenekleri var demektir. Yoksa her maçta 2 gol yeme ortalamasına oynarız.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P