Ana Menü

ABD'nin başında bir siyahi

Başlatan carlito1903, Kasım 05, 2008, 14:15:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

ABD'nin ilk siyah başkanı Barack Obama, seçim bölgesi Illinois'nin Chicago kentinde, binlerce taraftarına seslendi. Obama, tarihi konuşmasında "Kurucularımızın rüyası ve hayallleri gerçek oldu." dedi.

Obama, ABD'den şüphesi olanlara karşı genç, yaşlı, zengin, fakir, Demokrat Partili, Cumhuriyetçi Partili, siyah, beyaz, Hispanik, Asyalı, Amerikan yerlisi, eşcinsel, eşcinsel olmayan, özürlü ve özürlü olmayan bütün Amerikalılar tarafından, Amerikalılar'ın, sadece bir bireyler topluluğu, kırmızı ya da mavi eyaletler topluluğu olmadığı, daima "Amerika Birleşik Devletleri" olduğu ve olacağı mesajının verildiğini vurguladı.

Dinleyicilerin büyük kısmının, Obama'nın konuşmasını göz yaşları içinde dinlediği görüldü. Obama, "bu seçim, bizim alaycı ve şüphecilere cevabımızdır. Bu gece yaptığımız şey, Amerika'ya değişimi getirdi" dedi.

MCCAIN VE PALIN'İ TEBRİK ETTİ
Cumhuriyetçi Partili rakibi John McCain'den tebrik mesajı aldığını söyleyen Obama, McCain'in seçim kampanyası sırasında uzun ve zorlu bir savaş verdiğini belirtti ve hem McCain'i hem de başkan yardımcısı adayı Sarah Palin'i tebrik etti.

Obama, "ülkeyi yenilemek için", onların yardımına da ihtiyaç duyduğuna işaret etti ve kendisine oy vermeyenlerin de başkanı olacağını vurgulayarak uzlaşma mesajı verdi.

Obama ile birlikte ABD'nin başkan yardımcısı seçilen Joe Biden'a da teşekkür eden Obama, ABD'nin ilk siyah başbayanı olacak olan eşi Michele Obama'ya da ayrıca teşekkür etti.

Kızları Sasha ve Malia'ya da seslenen Obama, "ikinizi de tahmininizin ötesinde seviyorum. Beyaz Saray'a bizimle beraber götüreceğimiz o köpek yavrusunu hakkıyla kazandınız" dedi.

Obama'nın kızlarına, zorlu seçim kampanyasının sonunda bir köpek yavrusu almaya söz verdiği yönünde haberler bulunuyordu.

Kanserden ölen anneannesinin bu tarihi günü görememesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren Obama, "bütün kızkardeşlerim ve erkek kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

ZeMaHŞeR

Kıbrıs'ta bulunan askerlerimize işgalci diyen , ermeni soykırımını tanıyan obama başkan seçildi...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

dedogirl_bjk03

inş bütün devletler için iyi olur...
;) Beşiktaş aşkına...

keskinli

benim icin amerikadaki demokratlar ve cumhuriyetciler arasinda fazla bi fark yok
ayni partinin 2 bölümü diyebiliriz,bizim partileredeki güvercinler ve sahinler gibi bi sey
demokratlar biraz daha sosyal
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

mdc

Alıntı yapılan: MuRaT - Kasım 05, 2008, 14:18:53
Kıbrıs'ta bulunan askerlerimize işgalci diyen , ermeni soykırımını tanıyan obama başkan seçildi...

Murat

Önce kendi düşünce ve değerlerimizi yorumlayıp,doğrulunu noksansız bir hale getirelim ki daha sonraTürk milletinin Obama'yı destekleyip-desteklemeyeceğine karar verelim.

Eyvallah
HAYATTA BEŞİKTAŞ

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

ilhan mansız_melis

Amerika da siyah-beyaz  Beyaz saraya siyah başkan

ya ben anlamadım Obama Bush'un yerine mi geldi ayrıca kim kazandıysa kazandı banane amerikadan
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.