Ana Menü

Beşiktaşımızın Final Maçları !!

Başlatan carlito1903, Kasım 02, 2008, 23:04:08

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Farkındamısınız takımımız son yıllarda final niteliğinde çıktığı hemen hemen hiç bi maçı kazanamadı, kritik deplasmanlarda veya bazı derbilerde yıllardır kazanamıyoruz...

2004-2005 sezonu:

UEFA Kupasında gruptan çıkma maçımız Parma maçını 3-2 kaybettik, zaten o sezona öyle kötü girdikki final niteliğinde maçımız bile olmadı...

Beşiktaş 0-0 gs, Yeni İnönü'nün açılış maçıydı ve maçı kazanamadık, zaten bu maçtan sonra ki iki maçı da kaybedip yarıştan koptuk...

Sadece fener maçlarını kazandık o sezon büyük maç olarak nitelendirebileceğimiz...

2005-2006 sezonu:

Beşiktaş 1-2 fb Bu maçın öncesi ve sonrasındaki lig maçlarını kaybederek yine lige bomba (!) gibi bir giriş yaptık henüz ligin başıydı çünkü...

gs 3-2 Beşiktaş / Beşiktaş 0-1 ts bu iki maçı da üstüste kaybettik...

UEFA Kupasında İnönü'de oynadığımız Bolton ve Zenit maçlarından galibiyetle ayrılamadık ve gruptan çıkamadık...

Bu sezon yüzümüzü güldüren tek maç İzmir'de oynadığımız Türkiye Kupası finaliydi feneri 3-2 yendiğimiz maç...

2006-2007 sezonu:

Yine ligin başıydı ve üstüste oynadığımız ts ve gs maçlarını kaybettik, lige çok kötü girdik...

Beşiktaş 0-1 fb Şampiyonluk yarışında rakiplerimizin sürpriz puan kayıpları ile yarışa ortak olduk ama İnönü'de ki maçı kaybettik, şampiyonluk uçtu gitti elimizden...

UEFA Kupasında B.Leverkusen'le gruptan çıkma maçı oynadık ancak yine yenemedik ve üstüste 3. yılda gruptan çıkamadık...

Yine sadece feneri yendiğimiz maç var bu sezon adam gibi galibiyet diyeceğimiz, tabiki Kadıköy'de berabere kalıp Türkiye Kupasında finale çıktığımız maçı da sayabiliriz...

2007-2008 sezonu:

Lider giderken İst Bel ve fbye yenilerek yine yarışı kötü tamamladık...

Avrupa'da ise ŞL'de Porto maçını kaybettik ama Marsilya ve Liverpool maçlarını kazandık bu maçlar önemliydi...

Ligde liderliği getiren gs maçı da önemli bi galibiyetti...

----------------------------------------------------------------

Unuttuğum maçlar olabilir ama genel olarak durum böyle...

Peki yıllardır 'kangren' halini alan maçlara ne demeli:

Fenerbahçe'yi 3 yıldır İnönü'de yenemiyoruz, deplasmanda ise 7 yılda sadece 1 yenilgimiz var (sevinebileceğimiz tek istatistik bu)

Galatasaray'ı 4 yıldır A.Sami Yen'de yenemiyoruz, İnönü'de ise 5 sezonda 2 kez yenebildik...

Trabzonsporla son 5 yılda oynadığımız 10 maçın 5ini kazanabildik...

Son 3 yıldır Kayseri'yi Kayseri'de yenemiyoruz...

Sivasspor'u İnönü'den 4 sezondur puanla gönderiyoruz, 3 kez 3 puan 1 kez de 1 puan verdik...

Bi Belediye belası var başımızda 2 sezondur yenemiyoruz adamları...

------------------------------------------------------------

Durum genel hatları ile böyle amacım ''büyük maçlarda'' neden başarılı olamadığımızın cevabını bulmak, bu maçların yol açtığı sonuçlar daha kötü oluyor çünkü...

Bu tip maçları alamayınca da başarı gelmiyor malesef...

Cem Goren

bu maçları kaybetmemizin tek nedeni konsantre olamıyoruz yada kendimizi old. fazla geriyoruz ve sonucundada kaybediyoruz
altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

her macin kendine göre bi bahanesi vardir
ama asil sorun oyuncu yetersizligimiz
el alem starlarla oynarken biz coluk cocukla is yapmaya calisiyoruz
bak rakiplerin sag bekine sol bekine bide bizimkilere
biz serdar özkandan medet umarken rakipler hangi futbolcularla oynuyor
yeni yetmelerle olmuyor bu is,hele bide bu yeni yetmelerde cokta fazla kabiliyet yoksa
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Katılıyorum Ahmet Abiye..

Yıllardır Kadro kalitesinin eksikliğini hissettik..

Takımlarda her daim bir tane tecrübeli oyuncu olması taraftarı bir adamım.

Örneğin bir ZAGO bir SERGEN bir Guinti..

Bunlar futbola yıllarını vermiş insanlar.Yeni yetmeleri nasıl yönlndireceğini bilen insalar. Krizlerde ne yapılması gerektiğini bilen ve düşünen insanlar. Ancak 2-3 senedir Bu takımın en önemli oyuncuları bobo, delgado şu bu. Gençlerle bir yere kadar gier. Bu takıma sene başında ben 32-33 yaşlaında bir tane oyuncu alsınlkar diyordum ama olmadı..

Bak bu kadroyu korusunlar seneye bu takım iş yapar. Sivok olsun, zapo olsun, tello olsun, bobo olsun artık genç döneminden çıkmış oluyorlar..Bu senede bunu etkilerini göreceğizdir muhakkak.

Şu ana kadar göremedik diyebilirsiniz bence dün bunun için bir fırsatı kaçırdık :)

Büyük maçların bir tanesinden gelecek iyi skor bizi çok düzeltir.Hemde takım olarak düzeltir. Örneğin yıllardır Ali SAMİYEN FOBİSİ VAR VE ATAMIYORUZ. ne zaman gitsek adamlar bize her türlü üstünlük sağlıyor :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Tolgahan_BJK

Beşiktaş'ın değerleriyle ve dolayısıyla dengesiyle oynayan Yönetim

ve bu başarısız yönetimin kurduğu çok ama çooook yetersiz kadrolar...

Sebep bence bunlar

pascalyptica

Kayseri maçından sonra çok abartılı eleştiriler yağmur gibi yağmaya başladı.. Ama Kayseri'den 3 sezondur 3 büyüklerden 3 puan alan kimse yok.. Bu tesadüf olamaz heralde..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

Tolgahan_BJK

son maçta kayseriyi yenseydik de bugünkü sorunlar değişmezdi. Genel bi sorun var kardeş...

şimdi ilk lig maçımızı 5-0 alsak her şey hallolmuş mu olucak ? hayır...

kayseri de iyi takım eyvallah. Ama Beşiktaşımızı çok daha yukarılara layık görüyoruz haliyle.
o sebeple, dediğin gibi, eleştiriler artıyo puan kayıpları sonralarında

pascalyptica

Bence bunların nedeni bizim haklı olarak başarıya aç olmamız.. İşler biraz kötü gitsin hemen bi' baskı doğuyor ve bu da futbolcuları olumsuz etkiliyor.. En azından ben böyle düşünüyorum..

Oysa ki bu sene çok farklı görünüyor çünkü herkes akılalmaz puanlar kaybediyor.. Bu sene bence bugüne kadarkinden fazla sabırlı olmamız lazım..
Sonunda Nouma olmayan Pascal üçgeninden bi' hayır gelmez..

[KralKartal]

Elestiriler, sezon sonunda hüsran yasamayalim diye...

Sezon bitip, sampiyon yada ilk 2.ye giremezsek, elestiri yapsak ne degisir?
En azindan simdi elestiri olsun ki, tabiki yapici elestiriden bahsediyorum, sonra
ah vah cekmeyelim...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Tolgahan_BJK

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Kasım 05, 2008, 02:16:06
Elestiriler, sezon sonunda hüsran yasamayalim diye...

Sezon bitip, sampiyon yada ilk 2.ye giremezsek, elestiri yapsak ne degisir?
En azindan simdi elestiri olsun ki, tabiki yapici elestiriden bahsediyorum, sonra
ah vah cekmeyelim...

katılamıyorum maalesef...

ilk ikiye girsek nolucak peki ? Şampiyonlar Liginde gruptan mı çıkıcaz ?
ya da hangi takımdan bu defa kaç gol yiyerek adımızı tarihe yazdırıcaz ?

önemli olan istikrarlı bi çizgi yakalayıp, doğru yolda ısrarla çalışılması... sürekli yap bozla olmaz.

peki bu yönetimle, teknik direktörle ve bu kadroyla bu bahsettiğim istikrar yakalanabilir mi ?

şüphesiz hayır. önce yönetim !

BJK_Kübra

[quote author=Tolgahan_BJK link=topic=21906.msg366558#msg366558

ilk ikiye girsek nolucak peki ? Şampiyonlar Liginde gruptan mı çıkıcaz ?
ya da hangi takımdan bu defa kaç gol yiyerek adımızı tarihe yazdırıcaz ?

önemli olan istikrarlı bi çizgi yakalayıp, doğru yolda ısrarla çalışılması... sürekli yap bozla olmaz.

peki bu yönetimle, teknik direktörle ve bu kadroyla bu bahsettiğim istikrar yakalanabilir mi ?

şüphesiz hayır. önce yönetim !
[/quote]

Aynen katılıyorum..
Ayrıca hep suçu teknik direktörlere buluyoruz sürekli biri gidiyo biri geliyo sonuçta ne oluyo bi değişiklik oluyomu bi iki maç alıyoruz gerisi yine hüsran.. Ertuğrul hoca döneminde çok kötü yenilgiye uğramış olabiliriz ama görüyoruz ki bu yönetim başımıza geldiğinden beri Beşiktaş'ımız ne yenilgiler aldı.. Bu durumun böyle devam etmemesi için önce yönetim gerçekten!..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ilhan mansız_melis

Umarım artık bu kadar önemli olan maçları konsantre olup kazanırız yorulduk artık
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.