Ana Menü

Turksat 3A Frekans Değişiklikleri Uydu Alıcılarında Uygulama

Başlatan [KralKartal], Ekim 28, 2008, 00:56:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dem@

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Volkan birsey sormak istiyorum, Kaon kcf-220 adli cihaz hakkinda hic bir bilgin var mi?

bide bu sitedeki http://anten.de/frekansyz.htm Turkiye vede Avrupadan alinabilen kanallar west beam olan dogru mu?
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Dem@

CR7

bizimki de next nextstar + bir de neta var
ne var yani :D
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Alıntı yapılan: IsVecKarTaLi - Ekim 30, 2008, 23:05:44
Volkan birsey sormak istiyorum, Kaon kcf-220 adli cihaz hakkinda hic bir bilgin var mi?

bide bu sitedeki http://anten.de/frekansyz.htm Turkiye vede Avrupadan alinabilen kanallar west beam olan dogru mu?

bilgiler doğru ancak szin yayınlarda sorun olabilir..LNB yön değişikliği yapılması lazım sanırım..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Alıntı yapılan: s.volkan - Ekim 30, 2008, 23:33:47
Alıntı yapılan: IsVecKarTaLi - Ekim 30, 2008, 23:05:44

bide bu sitedeki [url=http://anten.de/frekansyz.htm]http://anten.de/frekansyz.htm[/url] Turkiye vede Avrupadan alinabilen kanallar west beam olan dogru mu?

bilgiler doğru ancak szin yayınlarda sorun olabilir..LNB yön değişikliği yapılması lazım sanırım..

LBN ne abi? kusura bakma kendimi uzaydan gelmis gibi hissediyorum ama hic bir bilgim yok bu konularda

NoPasaran

Sen seyredemiyomrusun bazı yayınları :-\

LNB , çanağın ucundaki ufak alet  :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

O zaman sadece yönunumu degistirmek , yoksa yeni bir tane mi almak gerekiyor?

NoPasaran

Bir uydu sitesinde şunu görmüştüm

"TÜRKSAT 3A  daki HORİZONTAL yayınları almakta  AVRUPA' dan almakta zorluk çeken izleyicilerimizin dikkatine.

AVRUPA yayınları ilk baştan beri VERTIKAL POL de ayarlı olduğunda LNB ler gelişi güzel ayar yapılmıştır. Olması gereken yerlerde olmadıklarından sorun yaşanmaktadır. Özellikle Horizontal Avrupa yayınların( NTV Avrupa ,HABERTÜRK,KANAL 1, KANAL A, STV Paket,Bursa Olay,Buket TV,TürkÇ,ShowTürk ve Türksat BATI paketler) alınmasında güçlük çekilmektedir. Kanallara yoğun telefon gelmektedir. Küçük bir ayarla sorun çözülebilir Şöyleki ;

ANTENE ÖNDEN bakıldığında genelde  YANLIŞ  şekilde LNB nin ÜST KISMI   genelde Saat 12 YÖNÜNDE   durmaktadır.

AVRUPANIN değişik ülkelerine göre  genelde  SAAT  1 nin   olmaktadır.

YUKARIDA isimleri yazılı kanalların birinde  sinyal kalitesi artana kadar  SAAT 1  civarında  LNB yi küçük hareketlerle hareket ettirmelidir.

KALİTE EN YÜKSEK değere geldiğinde   işlem tamamdır. Arama yaparak tüm kanallara ulaşabilirsiniz. (29.10.2008)
"
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Tesekkur ederim, yarin gidecegim kayinpederlere , anlatmaya calisirim. :ok

NoPasaran

Sanırım LNB yi biraz sağa çevireceksiniz ..

Tek sorun o gibi..

İsveçten turksat seyrediliyormu ya :o

Helal olsun valla
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

IL Capitano

Seyredilmez olur mu? Bizim evde yok, ben digiturwebtv den bakiyorum, annemlerde Digiturkten bakiyor ama kayinpederler turksattan, neyse yarin ugrasalim biraz,

o LNB yi cevire cevire elimde kalacak gibi geliyor bana ama bakalim hayirlisi. ;D 

husoeagle

volkan bizim sorunda acaba bı LNB yi çeviererek halledilebilirmi

NoPasaran

Bizi çok alakadar etmez hüseyin o konu aslında. Zaten uyduyu her durumda görüyoruz

Senin yapman gerekenler şöyle hüseyin..

1- Uyduya bir reset at.
2- Sonra bazı receiverlerde uzun sürsede tüm tp leri silmek
3- Sonra yeniden taratmak ancak bu tarama otomatik arama olmasın.Normalde otomatik taramada çıkması lazım ancak bazı receiverlerde yeni tp ayarları yok.Bunun için yazılım yüklemen gerekir ama uzun iş..
4- Turksatın verdiği frekanstan manuel aramadan yada kanal eklemeden söylenenleri yap..

Kesinlikle bulması gerekiyor..

Sende tam olarak hangi kanallar çıkmıyor ayrıca ?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net