Ana Menü

Ertuğrul Sağlam ve Beşiktaş için en dogru karar

Başlatan tcenk, Ekim 08, 2008, 13:37:59

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tcenk

Bu forumda kimse Ertuğrul Sağlamın adamlığını tartışmadı.Örnek alınacak bir insan ve aile babası.
Hedefler sezon başında konuldu.Kadıköy hedef olarak gösterildi.Şampiyonluk hedef olarak gösterildi.Kim gösterdi bunu Beşiktaş camiası. Yapılan transferlerle bizlerde buna inandık.
Sorun ne zaman ortaya çıktı Beşiktaş her hafta kötüye gitmeye başladı sorunun çıkış kaynağı bu. Biz taraftar olarak yenilmekten korkmadık her takım bir şekilde yenilir ama her takım adını bile bilmediğimiz bir takım karşısında aciz kalınca bizimde tepkilerimizi herkes normal karşılamalı geçen sene Liverpol maçında olanlar gibi olacaktı az kalsın, futbol olarak oldu da sonuç öyle olmadı allahtan.
Peki neden Beşiktaş böyle durumlar yaşadı bunun yaşanmasının ana sebebi Ertuğtulun gelişinde aranmalı gidişinde değil. Erken geldi Ertuğrul Sağlam çok erken bu yükü taşıyamayacağı o zamanda herkesin kafasını karıştırmış ama onun olgun kişiliği bunları örtmüştü erkenden getirilmemeliydi hem Ertuğrul yıpranmaz hemde bu durumlar yaşanmazdı yani yönetim Ertuğrul Sağlam'ı gönderirken değil asıl hatayı getirirken yapmıştı.
Ertuğrul Sağlam hiç bir büyük maçta kazanma cesaretini sahaya yansıtamadı. Kendi korkularına takımıda esir etti, buna bir sürü maç sayılabilir bu yıldan başlarsak Trabzon, Metalis maçları hatta geçen hafta herkezin eleştirdiği kendi sahasında oynattığı 4-5-1 sistemi yani ben taraftar olarak hiç bir maçı keyifle seyredemedim sizi bilmiyorum. Son maçlara bakıldığı zaman gol atacağımız için korkacağım hiç aklıma gelmemişti ama artık korkar oldum nedeni basit gol atınca takım oyunu hemen bırakıyor ve defans yapmaya çekiliyordu. Bunlar görmezden gelinecek konular değil bence. Ertuğrul Sağlam bu korkuları yaşamamalıydı rotasyon olayını çok fazla abartmamalıydı bunlar teknik adam yanlışlıkları.
İbrahimlerin affedilmesi olayıda karışık bence. Adamlar affedildi Beşiktaş durdu. Bugün bir gazete bunu yazdı düşündüm acaba bu konu doğru olabilir mi? diye bilen arkadaşlarımız varsa Lütfen paylaşsınlar bizde bilelim. Doğru olmasada şu bir gerçek ki İbrahim Toroman ve Gökhan Zan 'ın aynı takımda aynı gün oynadıklarında kazanma şansımız mucizelere kalmış takım anında 9 kişi diziliş tuhaf oluyor o zaman zor deplasmanlarda 2-2-3-1 dizilişe bak sen.
İleride ne olur bilemem ama bana göre hoca değişikliği iyi olacak Yeni bir Menejer ve Yeni bir Hoca
SİNAN BEY sizdende aynısını bekliyoruz puzzle'ın eksik parçası kalmasın bence daha sonrada yönetimle çerçeve yaptıracağız.

Yeni sezonda sadece bir Sağbek ve birde sol bek istiyoruz başka eksiğimiz yok
1903

salvador

Ancak benden önceki ve bana yapılanların benden sonra gelecek antrenörlere yapılmasını istemiyorum. İşe başladığım bugüne kadar taraftarlarımız, ben sahaya çıktığım anda beni çok güzel onurlandırıyorlardı. 'Adam gibi adam Ertuğrul Sağlam' dediler, ben görevime adam gibi başladım, adam gibi devam ettirip, adam gibi bitiriyorum.

acıklama budur !!!! anlayana !!!
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

tcenk

1903