Ana Menü

Ağzı olan konuşuyor!

Başlatan Simurg, Ekim 06, 2008, 16:15:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Ağzı olan konuşuyor!
"BJK TV'sinin malzemelerini kulübe sattığı iddia edilen Reha Muhtar'ın Mustafa Denizli'yi öneriyor. Bu işe benim de aklım ermedi..." Korkusuz kalem Şemsi Birben'in köşe yazısı:

Ağzı olan konuşuyor!

Sevgili okuyucularım. Bugün size Reha Muhtar'dan bahsedeceğim. Şikâyet değil benimkisi. Sadece kafamdaki soru işaretlerini sizlerle paylaşmak istedim.

Beşiktaş dernekleri ve gruplarının önde gelenleri iki günden bu yana beni arıyor. Tepkileri Reha Muhtar'a... Reha Muhtar için çok çeşitli iddialar var. Biliyorsunuz Demirören yönetiminin ilk 6 ayında Muhtar yöneticiydi. Deniliyor ki, "Beşiktaş kulübüne Zafer Mutlu ile geçmişte Kanal 6 için aldıkları televizyon malzemelerini 500 bin dolara sattı"... Ben gözümle görmedim ama kulüpte bunların belgesi olduğu iddia ediliyor. Ünlü gazeteci Reha Muhtar şimdide geceleri vazgeçemediği arkadaşı Mustafa Denizli'yi yönetime öneriyor.
Muhtar bir dönem BJK TV'yi kurmuştu. Ancak ilk günden bu yana bu TV kanalı Beşiktaşlılar tarafından bile benimsenmedi. Hala bir yayın politikası yok. BJK TV'yi Beşiktaşlılar bile izlemiyor. Dernek üyeleri şöyle devam ediyor; "Reha Muhtar'ın BJK televizyonu hakkında hiç bir proje üretmemesi sadece sattırdığı ürünleri ile gündemde kalıp Dünyaca ünlü Teknik Direktör Del Bosque'yi kovdurmasıyla övünmesinin ardından şimdi de Ertuğrul Sağlam'ın yerine Mustafa Denizli'yi neden siyah beyazlı kulübe öneriyor anlamadık. Beşiktaş kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in "Ben olduğum sürece Mustafa Denizli kapıdan içeri giremez şeklinde beyanat veriyor ama Muhtar hala yırtınıyor... " 4 yıl önce "Del Bosque istifa etmezse biz yokuz" diyerek Muhtar ve arkadaşları istifayı basmıştı. Ve 4 yıl sonra Muhtar bu kez Sağlam'ın kellesini istiyor ve yerine de yakın arkadaşı Mustafa Denizli'yi öneriyor.
Ben de diyorum ki ağzı olan konuşuyor.

Yazımımın sonunda sizlere Reha Muhtar'ın Vatan Gazetesindeki yazısıyla baş başa bırakıyorum. Yorum sizin:

Beşiktaş yönetimindeki arkadaşlara naçizane birkaç tavsiyem var...

1) Yeni Hoca belli olmadan hâlihazırdaki Hoca'yla ilgili konuşmasın kimse...

Siz taraftar değil, yöneticisiniz...

Del Bosque'yi göndermeye karar verip 9 saat toplandıktan sonra Ziya Doğan'a Trabzon izin vermedi diye Del Bosque'yle devam etmek zorunda kalan yöneticilere benzersiniz sonra... Hiç tavsiye etmem...

2) Sezonun ortasında, Lucescu'nun nasıl ikna edileceği belli değil...

Hiç olmazsa bekleyin ikna edilsin öyle konuşun...

Hele Lucescu gelmeyecekse hiç boş konuşmayın...

3) Mustafa Denizli şeker gibi bir adam... Ama sezon ortasında takımı hazırlayan Ertuğrul Sağlam'ı gönderip Denizli'ye "gel" demek, macera ve intihar demektir...

Beşiktaş son 4 yıldır yeterince "maceracı bir çizgi izliyor" zaten!..

4) Ya gazeteler palavra sıkıyor ya da birileri işkembe-i kübradan atıyor...

Gerets düşünülüyormuş...

Sordunuz mu Gerets'e?..

Okey aldınız mı?..

Adamı daha iki gün önce, Atletico Madrit karşısında Olimpik Marsilya'nın başında gördüm...

Gayet iyi ve sağlıklı görünüyordu...

Bir Belçikalı, sizin paşa gönlünüz istedi diye sezon ortasında Marsilya'yı bırakıp Beşiktaş'a mı gelecek?..

Bu haberler kimden çıkıyorsa?..

Saçmalamasın!..

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..