Ana Menü

Lucescu İle 3 Yıllık Anlaşma!

Başlatan CR7, Ekim 04, 2008, 20:43:50

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BerkAy1903

19o3

AsA

Alıntı Yap
Luce pascal sergen mansiz, hepsi gelsin....RUH geri gelsin...

ruhsuzlar gitsin... YONETIMDE dahil

Inshallah..! demek'den baska bisey gelmiyor elimden..!

carlito1903

Alıntı Yap

Ertuğrul Sağlam'ın Diatta'sını Hugian'ini Baki'sini nasıl eleştiriyorsak,
Lucescu'nun da Niyazi'sini, Adrian Ilıe'lerini, Maldaraşanu'larını da unutmayalım.
Ertuğrul Sağlam'ın gençlere şans tanımıyor diye eleştiriyorsak,
Lucescu'nun hiç ama hiç şans tanımadığını unutmayalım.
Ertuğrul Sağlam'ı korkak futbol, tek santrafor diye eleştiriyorsak,
Lucescu'nun farklı birşey yapmadığını unutmayalım.

Hatırlatmak istedim.

Lucescu'nun bizde güzel anıları var.Ama bir ikinci Beşiktaş macerasını istemiyorum.
Bu acı tecrübeyi 7 yıl önce Daum'u kurtarıcı diye takımın başına getirerek yaptık.Bu acı tecrübeleri unutmamalıyız.

Lucescu gelecek, gene milyonlarca € harcanacak.Romanya'dan kendi ülkesinden menajerlere trilyonlar akıtılacak, takım başarısız olacak, Luce gidecek ve gene arkasından milyonlarca € tazminat.

eRe

Yıldırım Demirören Kiev'den döndü
Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören İstanbul'a geldi. Siyah Beyazlı Kulübün başkanı 2 Ekim'de oynanan ve 4-1 kaybedilen Metalist Kharkov maçı sonrası Ukrayna'nın başkenti Kiev'e geçmişti. Demirören burada Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Mircea Lucescu ile son iki gündür sürdürdüğü görüşmelerini tamamladı.
Rumen teknik adamla büyük oranda anlaşma sağladığı öğrenilen Demirören'in bu akşam önce teknik direktör Ertuğrul Sağlam ile görüşeceği, daha sonra da yönetim kurulu üyelire ile biraraya gelerek Lucescu ile yaptığı görüşmenin detaylarını yönetim kurulu üyeleri ile paylaşacağı öğrenildi.

Kaynak : DHA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

ist.hatirasi/3-4

SİNAN ENGİN KİMDİR ?
LUCE GELİNCE İNŞ. GİDER.

Bu kim oluyorda,bizi şampiyon yapmış(son şampiyonluk) Uefada çeyrek finale çıkarmış bir adama laf söylüyor.NE yapmışta laf söylüyor?!!!!

Ne iş yapar bu sinan engin kulupte beşiktaşı alıp luce olmadığında şampiyon mu yapmış?!

YÖNETİM İSTİFA !!!

ilhan mansız_melis

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Ekim 04, 2008, 23:51:05
Luce pascal sergen mansiz, hepsi gelsin....RUH geri gelsin...

ruhsuzlar gitsin... YONETIMDE dahil
bu süper olurdu işte bizi kimse tutamazdı ama ben S.E. inanmıyorum
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

beckyZWICKY

Demirören Bu Kez Birkaç Gömlek Büyüğe Çattı! 05.10.2008 17:45:00Medyaspor, Lucescu harekatının "şimdilik" başarısızlıkla sonuçlanmasının perde arkasını aralıyor. Başkan Demirören Metalist Kharkiv hezimeti sonrası o sinirle Lucescu'yu transfer etmeye gitti. Ancak..   Ancak Beşiktaş başkanı bir şeyi hesaba katmayı unutmuştu. Bu kez "Ne kadar gerekiyorsa parayı bastırıyorum, seni transfer ediyorum" deme lüksüne sahip değildi. Transfer teklifi götürdüğü teknik direktörün çalıştığı kulübün başkanı Akhmetov 31 Milyar Dolarlık servetiyle, neredeyse kendi başına Türkiye ekonomisini kontrol edebilecek bir güce sahipti. Ukrayna ekonomisine ise tek başına o yön veriyordu. Kısacası, Demirören öfkeyle kalkmıştı ama, zararla oturmak zorunda kalmıştı. "Beşiktaş başkanı teklif götürmez, istediğini alır, getirir!" lafı da, böylece tarihe karışmıştı.
Lucescu'dan "Gelirim" sözü alınıp, transfer şartlarında tam mutabakat sağlandığı halde, Lucescu'nun ileri sürdüğü olmazsa olmaz tek bir şartı vardı: "Başkan Akhmetov'la konuşup, onun olurunu almalıyım. Aksi halde onun sözünden çıkamam. Kal derse, kalmak zorundayım!"
Lucescu henüz başkan Akhmetov'la yüz yüze bir görüşme gerçekleştirmedi. Bu gün maçından sonra veya yarın bir görüşme yapıp izin isteyeceği ileri sürülüyor. İzni alabilirse, Beşiktaş'a gelme yolu açılacak. Alamazsa, mecburen Lucescu Beşiktaş'ı, Beşiktaş'ta Lucescu'yu unutacak.

AKHMETOV KİMDİR?
Rinat Leonidovych Akhmetov, 38 yaşında Ukraynalı iş adamı. SCM Holding'in Başkanı Akhmetov aynı zamanda Lucescu'nun teknik direktörlüğünü yaptığı Shaktar Donetsk'in de başkanı.
Korespondent dergisine göre Ukrayna'nın En Zengin 50 iş adamı listesinde yaklaşık 31 milyar dolar servetiyle zirvede yer alıyor.
Donetsk'te doğan Akhmetov Donetsk Şehir Bankası'nın başına geçerek bir banka sektöründe uzmanlaştı. 1996 yılında Shaktar'ın başkanı olan iş adamı, 2004 yılının Mart ayından bu yana da System Capital Management Group (SCM)'un başında.
Akhmetov SCM'i 2000 yılında kurdu ve kurum kısa sürede Ukrayna'da lider bir finansal, endüstriyel bir kurum haline geldi. SCM 2006 yılında 6.719 trilyon dolar gelir elde etti.
Akhmetov, Ukrayna'da 2004 başkanlık seçimlerinde de Viktor Yanukovych'in sponsoru olarak kritik rol oynadı.

Medyaspor
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

rudy1903

yahu bu adamdan memnunlar bırakmazlar herkes bizim gibi salakmı bıraksın.üstelik lucescu bizden çok gs ye gelmek istiyor
içine sindiremedi oradan kovulmayı bence gelse gelse ya gs ye gelir ya da bu fener bize inat dedeyi gönderirir biton para verip
bize inat alırlar ben size diyiyim.ama bize gelmez kovuldu bizden hemde sinan yüzünden sinan varkende gelmez orayı da bırakamaz
orda mafya var gebertirler valla adamı .ben olucakları söyliyiyim direk hiç heveslenmeyin ama bu söylediklerim umarım olmaz
1- hacettepeyi zar zor yeneriz
2- taraftar epey isyan eder
3- ertuğrul salı günü basın toplantısı düzenler bize destek olun özür dileriz der
4- tüpçü tamam iyi ozaman devam edin dicek

bunlar acı ama gerçek

luce-tayfur-sergen ancak bunlar olursa iyi bişiler olur

husoeagle

lucescu ne kadar başarılı olacaksa olsun gelmesin
artık eskilerden bir şeyler beklemeyelim
bir giden bi dahaki geldiğinde hiç bir şey değişmiyor
bunun örnekleri var (daum-fatih terim hatta gordon milne)
yeni biri olsun ama yerinde duramayan heycanlı hırslı maçı klübede yaşayan biri olsun

eRe

Yıldırım Demirören'in teklifini kabul eden Lucescu'nun ilk şartının ise Sinan Engin'in gönderilmesi olduğu bildirildi.
Milliyet gazetesinin haberine göre, Metalist Kharkiv karşısında alınan şok yenilgiyle sarsılan Beşiktaş'ta, Başkan Yıldırım Demirören'in, Shakhtar Donetsk Teknik Direktörü Mircea Lucescu ile her konuda anlaşmaya vardığı öğrenildi.

Shakhtar ile sözleşmesi Aralık ayında bitecek olan ve 1 milyon tazminatı bulunan Rumen hocanın, Demirören'e "Bana birkaç gün izin verin. Yönetimle görüşüp durumu anlatayım. Ancak bir problemin yaşanacağını sanmıyorum" dediği bildirildi.

Türkiye'de, bir dönem Galatasaray ile Beşiktaş'ı çalıştıran ve her iki kulübede birer şampiyonluk yaşattıran Lucescu'nun şartları arasında Genel Menajer Sinan Engin'in de gönderilmesi olduğu öğrenildi. Siyah - beyazlı takımda bir dönem beraber çalışan daha sonra basın yolu ile yaptıkları açıklamalarda birbirlerini sert ifadelerle suçlayan ikilinin yeniden bir arada çalışmasının çok zor olduğu belirtildi.

Yönetimin, Ertuğrul Sağlam'ı da 1.5 milyon dolar tazminatı bulunduğu için gönderemediği ve genç çalıştırıcının istifa etmesini beklediği öğrenildi. Sağlam'ın ise baskılara rağmen ayrılmayı düşünmediği ve Başkan Yıldırım Demirören'in alacağı kararı beklediği ifade edildi. Lucescu'dan "geliyorum" yanıtının alınması halinde Demirören'in, Sağlam'ın işine son vereceği ve karşılıklı anlaşma yoluna gidileceği öğrenildi.

'Aynaya baksınlar'
Bu arada muhalefet lideri Fikret Orman, Ertuğrul Sağlam olayı ile ilgili olarak, "Gönderilirse tarihi hata olur" yorumunu yaptı. Orman, "Ertuğrul Sağlam'a 'vizyonu yok' diyenler önce bir aynaya baksınlar. Lig başlamış, böyle bir pozisyonda hocayı değiştirmek yanlışların en büyüğüdür. Sağlam'ın vizyonunun olmadığının farkına 1.5 yıl sonra mı vardılar?" diye konuştu.

Rotasyon bardağı taşırdı
Metalist yenilgisi sonrası yönetimin ağır eleştirileri ile karşı karşıya kalan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın özellikle takım içinde yaptığı rotasyonlar nedeniyle hedef tahtası olduğu bildirildi.

Gaziantepspor maçındaki radikal kadro deşikliğine rağmen takımın sahadan galip ayrılması nedeniyle duruma sessiz kalan birçok yöneticinin, İstanbul Büyükşehir Belediye ve Metalist Kharkiv karşılaşmalarından sonra bu konudaki eleştirilerini Yıldırım Demirören'e ilettikleri belirtildi. Tello'nun bir sol bek, bir sol açıkta oynaması, bazen defansın solunda İbrahim Üzülmez ve Seriç'in yer alması nedeniyle Ertuğrul Sağlam'ı eleştiren yönetimden bazı isimler, takımın artık bir kemik kadroya sahip olması gerektiğini vurgulayarak, "Bir türlü ritm kazanamadık. Hiçbir gerekçe yokken sürekli değişiklik olumsuz etki yapıyor. Sürekli bir sürprizle karşılaşıyoruz" dedikleri öğrenildi.
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi