Ana Menü

Oh be! Bayram geldi.Serkan ÜSTÜNER'in köşe yazısı

Başlatan Simurg, Ekim 01, 2008, 07:32:27

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Sonunda geldi!Bayram tüm sıcaklığı ile, en güzel yanıyla tatili ile geldi.İyi ki de geldi.Bu yalnız ve güzel ülkenin insanları aylardır bir kör dövüşün esiri olmuştu.

[/t]
Sonunda geldi!Bayram tüm sıcaklığı ile, en güzel yanıyla tatili ile geldi.İyi ki de geldi.Bu yalnız ve güzel ülkenin insanları aylardır bir kör dövüşün esiri olmuştu.Deniz Feneri davası ile başlayan süreç. Müfteri misin?Baron musun? Tartışmaları.Canlı yayında düello.Kim kazandı?Kılıçdaroğlu mu?Fırat mı? Kılıçdaroğlu 3 -0 önde.Hayır! Fırat 2 – 0 önde bitirdi.Hayır asıl kazanan Uğur Dündar oldu.Amerika'daki ekonomik kriz.Türkiye'yi ikinci bir kriz vurur mu?Ne olur işsizlik artar mı? Sorular öyle bir geliyordu ki,vatandaş ne olduğunu anlamadan bayram geldi.İyi ki de geldi.Çünkü herkesin sinirleri bir hayli gerilmişti.Bayram tüm bu dertlerden en azından kısa bir süre de olsa insanları kurtaracak bir can simidi gibi gelip imdada yetişti.Yukarıdaki sorular uzar gider.Bu soruların cevabını bulmak için herhangi bir sosyologa veya bir ekonomiste sorular sormaya niyetlendim.Ama sonra baktım ki,bu ülkede 75 yılını geçirmiş.Naim amca bu soruların tüm cevaplarını verebilir.

S.Ü: Naim amca, kim müfteri, kim baron?

Naim amca :İkisi de ne müfteri ne Baron.Biri hesap uzmanı, diğeri avukat.

S.Ü : Naim amca,Deniz Feneri mi,yardım yeneri mi?

Naim amca : Yardım Yeneri.

S.Ü : Amerika'daki ekonomik kriz bizi nasıl etkiler?

Naim amca : 1950'den beri nasıl etkiliyorsa öyle.

S.Ü :İşsizlik artar mı?

Naim amca :Ne zaman azaldı ki?

S.Ü :Peki Naim amca bu kavgadan kim galip?Kılıçdaroğlu mu, Fırat mı?

Naim Amca :Vatandaş mağlup.

S.Ü :Burada tek kazanan Uğur DÜNDAR diyorlar.Ne diyorsun?

Naim amca:Uğur Dündar bu ülke de 30 senedir kazanıyor.

S.Ü :Ya Bayram hakkında söyleyeceğin bir söz

Naim Amca : Bayram gelmiş neyime? Demeyeceğim.Bu topraklar her bayramı tüm olumsuzluklara rağmen sevinç içinde karşıladı.

Bu cevaplar karşısında gerçekten tuş olmuştum.Ama işte Naim amcanın dediği gibi.Bu Bayramda da tüm olumsuzluklara rağmen her zamanki gibi Bayram'ı sevinç içinde karşılayalım.En azından üç gün tüm dertlerimizden sıyrılalım.

Bayramınız kutlu olsun...

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

keskinli

iyi tespitler var yazinin icinde
okumaya deger bi yazi olmus
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin