Ana Menü

Toraman sınıfta kaldı!

Başlatan salvador, Eylül 11, 2008, 09:31:43

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

salvador

Beşiktaşlı futbolcu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu sınavında, futbol parkurunu geçemeyince, üniversiteye giremedi. Fenerbahçeli Semih ve Uğur ile Galatasaraylı Servet, Avrupa üçüncülüğü nedeniyle sınava girmeden kayıt yaptırdı  İbrahim Toraman'ın başına fıkra gibi bir olay geldi. Milli Takım'a kadar yükselen, ancak son Avrupa Şampiyonası'nda ay-yıldızlı formadan uzak kalan Beşiktaşlı futbolcu, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nun seçmelerinde, "Futbol parkuru"nu geçemedi, üniversiteli olma hakkını kaybetti.
ÖSS notunun yanısıra, özel yeteneğin de etkili olduğu okulun seçmelerine katılan siyah-beyazlı oyuncu, top sürme, top kontrolü ve isabetli şut atma hedefine dayalı bir parkura girdi. Ancak bu aşamayı 90 saniyede geçen İbrahim Toraman'ın bu derecesi yeterli olmadı.
İbrahim'in, kendine olan aşırı güveninden dolayı, yapması gereken hareketleri fantastik bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştığı, bunu gerçekleştiremeyince de zaman kaybettiği ifade edildi. BESYO seçmelerinin elektronik ortamda ve objektif yapılması nedeniyle milli sporcu bile olsa kimseye iltimas tanınmadığı belirtildi.
Okul Müdürü Prof. Dr. Sami Mengütay, İbrahim Toraman gibi bir sporcuyu okulda görmek istediğini ancak derecesinin yeterli olmadığını belirterek, "Aslında rekor kırabilecek bir sporcuydu. ÖSS puanı da çok yüksek olmadığı için bu sonuç ortaya çıktı" dedi. Toraman, Avrupa Şampiyonası'nda yer almadığı için de amacına ulaşamazken, Fenerbahçeli Semih ve Uğur, Marmara Üniversitesi, Servet de İstanbul Üniversitesi BESYO'ya Avrupa üçüncülüğü nedeniyle sınavsız alındılar.     SaLVaDoR:  Üzülme evladım bir sey olaz seneye tekrar denersin sıkma o tatlı canını     :muhaha   :muhaha   :muhaha   :muhaha
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

IL Capitano

Birincisi öbur uc arkadasin sinava girmemesi skandal...
ama Toramanin uc futbol hareketini yapamamasi daha buyuk bir skandal  :)
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Mattech

Bir dafa Bu seçmeler hiç bir zaman Objektif OLMUYOR.. BEnde gittim Öss ye girerken Adamlar resmen RÜşvet istiyor.. PArayı verirsen zamanı gecersin diyorlar...   BESYO okuyup ne yapacak yazsın bi acık ögretim orayı okusun :)
Sosyal içerikli mesaj:
Irak savaşında 1 milyonu aşkın masum öldü Kimse ses Cıkartmadı.. İnsanlardaki bu gazze sevgisi nedir anlamadım :s ... Yoksa Türklere özgü bir paradox mudur mu? kendi içimizde çatışıyoruz..

+18 !

ben pek inandırıcı bulmadım bu haberi cünkü idmanlarda bunun kat kat agırını yapıyorlar sonucta

salvador

antranmanda yapıyor ama orada bak ne yapmıs

İbrahim'in, kendine olan aşırı güveninden dolayı, yapması gereken hareketleri fantastik bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştığı, bunu gerçekleştiremeyince de zaman kaybettiği ifade edildi. BESYO seçmelerinin elektronik ortamda ve objektif yapılması nedeniyle milli sporcu bile olsa kimseye iltimas tanınmadığı belirtildi.

doğal git ibo doğal ol
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...

+18 !

iyi olmuş o zaman ! futbolcusun diye sana ayrıcalık yapılacagını mı bekliyordun ibo !

NoPasaran

ehehe

Top tekniği çok üst düzey zaten ama yinede yapması lazımdı tabi

Olur böyle vakalar..

Geçtim ben bunu
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

husoeagle

ben pek inanmadım yaa
BESYO larda mutlaka ve mutlaka milli sporcu kontenjanı var barajı geçmeleri yetiyo diye biliyorum
milli futbolcu da son avrupa şampiyonasına katılmadı diye o kontenjanı kullanamayacak değilya

Simurg

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

osi_bjk

Şampiyon Ol Beşiktaş'ım Mesut Et Bizi

Cem Goren

enteresan
ama gerçekse toraman haketmiş kendi kaşınmış
altın kapılarımız kan oldu tayfun

erdinc1926

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

carsi52

Afferin toraman bunu becerebiLmişsin.
Bölünür senin için uykular!

keskinli

Alıntı yapılan: IsVecKarTaLi - Eylül 11, 2008, 09:35:05
Birincisi öbur uc arkadasin sinava girmemesi skandal...
ama Toramanin uc futbol hareketini yapamamasi daha buyuk bir skandal  :)
bu yoruma katilmamamak mümkün degil
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Kartalizmatik

Herhangi bir branşta milli olmuş sporcular beden sınavına girmiyor diye biliyordum   :allaalla
{a,b,c,ç,d,e,f,g,ğ,h,ı,i,j,k,l,m,n,o,ö,p,r,s,ş,t,u,ü,v,y,z}

TÜRKÇE KONUŞ!

Çirkin kadın yoktur,boş tribün vardır!