Ana Menü

Futbolcu Oruç tutmalı mı?

Başlatan NoPasaran, Eylül 08, 2008, 12:37:14

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Büyük çoğunluk tutmamalı dedi..

İbo kendine gel :D

Şaka bi yana performansını kesinlikle etkieleyekcetir bu bir gerçek..Hiç bir bünye sabah 6 akşam 8 açlığa 30 gün dayanamaz

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

bjkclub

Din konuları üzerine yorum yapılmaz,doğru tektir.Ayrıca bu konunun konuşulması da saçma bence o zaman ben de bi konu açayım maç saatlerinde kaçırılan namazın kazası olur mu diye futbol forumu burası bu tip şeyleri katmayın olaya lütfen !

eRe

futbol forumu oldugu ıcın futbolcunun durumunu konusuyoruz zaten
varıpta sana sormuyoruz veya erdem oruc tutuyo mu dıye konu acılmıyo
dını de yorumlamıyoruz
bence sen sabıt bı sekılde neyı tartıstıgımızı bıle anlayamıyoruz
futbolcuyu oruc etkıler mı etkılemez mı bunu tartısıyoruz
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

kutu

TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

erdinc1926

Alıntı yapılan: bjkclub - Eylül 08, 2008, 20:40:09
Din konuları üzerine yorum yapılmaz,doğru tektir.Ayrıca bu konunun konuşulması da saçma bence o zaman ben de bi konu açayım maç saatlerinde kaçırılan namazın kazası olur mu diye futbol forumu burası bu tip şeyleri katmayın olaya lütfen !

sen ne yapmak istiyorsun anlamadım.biz dini konuları konuşmuyoruz yararlı olurmu olmaz mı ? diye kendi düşüncelerimize göre tartışıyoruz kusura bakma ama sen saçmalıyosun. sen burda  'maç saatlerinde kaçırılan namazın kazası  olur mu? ' diye konu açamazsın açsanda göremezsin adı üstünde futbol forumu dediğin gibi bir konu açılamaz ama bu konu açılır üzerine yorum bile yapılır bilmem anlatabildim mi ? ;)
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

[KralKartal]

kacirilan namazin veya mac saatinde namaz kilmanin futbolcuya SAGLIk acisindan  bir zarari yoktur...
Ve performansinida olumsuz etkilemez...O nedenle bu konu ile tamamen ters dusuyor...

Burada DINI konu degil, futbolcuya gore olayi yorumluyoruz...

Ayrica buradaki site yönetiminden ben dahil, hic bir yanlis birsey goremiyoruz..
Tam tersi konusacak bir konunun olmasi guzel diye seviniyoruz..
Burada neden aliniyoruz anlamiyorum, tekrar diyorum, bu tur seylere gelemiyorsaniz
hic bir forum ortamina girmeyiniz... Nitekim burasi bazi seyleri SEVIYELi bir sekilde
konusmak icin vardir...

Sevmiyorsan, okuma yazmada bu basliga, baska konulara yazabilirsin..
Ki forumda o kadar bolum ve o kadar baslik var, elbet sevecegin ve yazacagin bir konuda cikar
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Non Mollare Mai

Oruç tutan insan halsiz olur, ağzı kurur hele bu sıcaklarda efor sarfettiği takdirde Allah korusun bayılabilir, tansiyonu düşer. Kendimden örnekleyeyim; geçen sene oruç tutuyordum ve maça çıktım. Havalarda sıcak. 90 dakika koşmak zorundasın maçta sabah 11'deydi. O gün benim için dayanılmaz oldu. Kendime gelemedim kaç saat. Bi daha da maç günleri tutmadım.

Benim fikrim tutmamalı.
edit

M34

20% ye 80% beklemiyordum dogrusu .. Sevindim bu sonuca. ya hobbi mi bu futbol oynamak? banka da veya holdingde bir yönetici düsünün. Cuma ögleyin önemli bir toplanti var - "ben cuma namazina gidecem, gelemem" diyebilir mi? tabii ki diyebilir, ama kendini aninda sokakda bulur.

ben bir taraftarim (genel anlamda diyorum). maca gidiyorum, para veriyorum, forma aliyorum, yayinci kurulusa para veriyorum vs. sonra futbolcu geliyor, ben oruc tutuyorum diyor. kendimi kandirilmis hissederim. kimse de gelip "performansini etkilemiyorsa, tutabilir" demesin. o kadar istiyorsa baska yollardan esitlesin, bagis yapsin vs. ibrahim toramanin durumunda da orucdan önce de barbi olaylarina karismasin derim.

bjkclub

Alıntı yapılan: carlito1903 - Eylül 08, 2008, 18:46:35
@bjkclub

Kimse burada fetva vermeye falan kalkmıyor Erdem'in de yadığı gibi burası FORUM, konuşmayıp ne yapacağız, buranın ne önemi kalır o zaman ?

Adam görüşünü söylediği zaman sanki alay eder gibi İslam ligi kuralım diye eleştirenlere laf yoksa bana da yok.

bjkclub

Ben söylemek istediğimi tam anlamıyla anlatamadığımı düşünüyorum.Öncelikle şunu söyleyeyim tutar tutmaz beni alakadar etmez yanlı bir tavrım yok.Benim bahsetmek istediğim bunun hassas bir konu olduğu bence futbolun önüne geçtiği fazlasıya özel hayata girdiği ve insanların inançlarının yorumlanamayacağıdır.Performansla falan da ilgisi yok bu olayın siyasi bir olay da futbolcunun performansını moralini bozup performansını etkileyebilir.Ama burada kalkıp da siyaset tartışacak halimiz yok.Abes kaçabilir ama futbolcunun özel hayatı da performansını etkileyebilir,ama gelip de burada kız arkadaşıyla veya eşiyle olan hayatına performansı etkilenebilir diye müdahele edemeyiz.Yani bu bir dini konudur performansla falan ilgisi yok futboldan çok dini bir konudur bu.Ayrıca ülkemizin mevcut yapısında da insanlar en ufak bir belirtide ideolojilerini bu tip olaylarda kullanabilir ve bu beni rahatsız eder kimse de neden rahatsız oldun diyemez ( Bazı yorumlarda rastladım buna cevap verilse iş başka yere de gidebilir ). O yüzden böyle bir şeye de fırsat vermemek adına bence tartışılması gereksiz ve özel hayata girdiği için bizi bağlamayacak bir konu.

[KralKartal]

oruc= bir sure yemek yemiyorsun, bu olaya boyle bakarsan?
Oruc= dini mesele bakarsan, o zaman ayni seyleri sende dersin bende..

orucun moral bozdugu yok, performansini etkiler, sen yemek yeme ve spor yap
diyorum, idmana cik yarim saat kosu yap... Sonra etkiliyor mu etkilemiyor mu kendinden
ornek cikartarak bakabilirsin...

Sen YEMEK yememenin (oruc tutmanin) ki dini birseydir zaten tartisilmaz, onu niye tartisiyoruz
veya gundeme getiriyorsun anlamiyorum, OZEL hayat ile kiyasliyorsun???
Performansini etkiliyor, ve buna mudahele edebilme imkanin var, yani öNLEM alabilirsin,
fakat ozel hayatinda, o an neler olur bunu bilemezsin, sakatlik gecirdiginde engel olamazsin,
sadece kendine iyi bakarsin, dikkat edersin...

Bu konuyu FUTBOLCULAR icin konusuyoruz...Vede futbola girmis oluyor...kendimiz hakkinda yorum
yapmiyoruz, konuyu cok farkli yonlere cekiyorsun, buda neticesinde bu tur cevaplara
neden oluyor
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

Bugün mahallede top oynayan çocukları görünce iki topa vurayım dedim, çok değil yarım saat oynadım ve susuzluktan neredeyse bayılıyordum, günde en az 3-4 saat antrenman yapan futbolcular ne hale kimbilir...

Ama bu iş bünye meselesi adam dayanabiliyor ki tutuyor, kendisine kalmış bence...

bjkclub

Alıntı yapılan: [KralKartal] - Eylül 08, 2008, 23:37:40
oruc= bir sure yemek yemiyorsun, bu olaya boyle bakarsan?
Oruc= dini mesele bakarsan, o zaman ayni seyleri sende dersin bende..

orucun moral bozdugu yok, performansini etkiler, sen yemek yeme ve spor yap
diyorum, idmana cik yarim saat kosu yap... Sonra etkiliyor mu etkilemiyor mu kendinden
ornek cikartarak bakabilirsin...

Sen YEMEK yememenin (oruc tutmanin) ki dini birseydir zaten tartisilmaz, onu niye tartisiyoruz
veya gundeme getiriyorsun anlamiyorum, OZEL hayat ile kiyasliyorsun???
Performansini etkiliyor, ve buna mudahele edebilme imkanin var, yani öNLEM alabilirsin,
fakat ozel hayatinda, o an neler olur bunu bilemezsin, sakatlik gecirdiginde engel olamazsin,
sadece kendine iyi bakarsin, dikkat edersin...

Bu konuyu FUTBOLCULAR icin konusuyoruz...Vede futbola girmis oluyor...kendimiz hakkinda yorum
yapmiyoruz, konuyu cok farkli yonlere cekiyorsun, buda neticesinde bu tur cevaplara
neden oluyor

Öncelikle ben oruç moral bozar demedim başka bir şey bedeni olarak değil de zihin olarak birinin moralini bozup performansı düşürebilir dedim yani performansı etkileyecek bir çok şey olabilir.

Ben son mesajımda anlatmak istediğimi tam olarak anlattığımı düşünüyorum o yüzden orta yol bulamayacağız sanırım ayrıca sen bana oruç tutmaması gerektiğini savunuyorsun ben mesajımda belirttim zaten oruç tutar tutmaz kendi bilir ben bu konuda tarafsızım çünkü bana düşmez ben hoca değilim bu konuda yıllarını vermiş hayatını adamış adamlar varken akıl veremem kimseye.

NoPasaran

Oruç tutar tutmaz bana düşmez ne demek yahu..
Kombineye para vereceksin, iddaa oynamak dışında hiç bir maddi kazancı olmayacak şu taraftarın, onlara edilen küfür yüzünden kavga edeceksin arkadaşlarınla, sonra bana düşmez diyeceğiz..
Aldıkları paralar trilyonlar..Bunuda senin benim paramla kazanıyorlar.
Biz hesap sormayacağızda kim soracak
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

husoeagle

madalyonun diğer tarafından bakarsan kimse bu saydıklarını sana zorla yaptırmıyor volkan :) :)