Ana Menü

Ozledim..!

Başlatan AsA, Eylül 06, 2008, 19:36:42

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AsA

Seni bilmem ama ben cocuklugumu ozledim..Ne guzel yillardi o yillar. Tek derdimiz babamizdan para kopartip bakkal'dan plastik top alip oynamadikdi. Ama bu top'u almak oyle aceleye gelecek gibi bisey degildir. Oncelikle kanki oldugun 2 arkdas'in sana eslik eder bakkala. Bakkal'a varilinca alincak topun renginin tartismasi cikar.Eskilerin dedigi gibi "Parayi veren Dudugu calar" Hesabindan "Siyah Beyaz olmazsa algida dondurma alicam ben top mop istemiyorum" gibisinden bi rest cekilir. Kankilerin sorunlu olarka kabul ederler.

Bakkal amca toplarin asili oldugu cuval'i indirir verir. Ama oyle hemen alinip gidilmez. Once secilir en guzel'i sonra soyle havaya dogru atirli vede topun yamuk olup olmadigi kontrol edilir. En duzgun'u secilip alinir. Hedef en tehna sokak dir mahalledeki. Olimpiyat kosusularinin edasinda bi depar atilir hemen. bu depar esnasinda atilan cigliklari duyan mahallenin obur cocuklarida ellimdeki topu gorur gormez unlu sokak arasi sahamiza dogru akin ederler. Aldim verdim politikasi ile (Demokrasinin d'sini bilmezken bizde bu adelet vardi) oyuncular secilir. Taslardan kale olmadi cop kutularindan kaleler kurulur vede mac baslardi.

Ayagi gecen haftadaki mac'da incilen veya kirilan mahalle topculari tribundeki yerlerini almislardir bile. Dustugumuz zaman bagirir dizlerimiz kanardi. Ama belli olurdu mahalle topculari hemen. Baktigida dizleri yara icinde cogunlugu kabuk baglamis yaralardir. Onlardir mahallenin topculari. Assagi mahalle yukari mahalle maclarinda onlar kurtarmistir mahallenin namusunu. Her araba gecisinde mac kesilirdi. Bu aralarda hemen taktikler veririlir kendimizi hazirlardik. Ruzgarda cok etkiliydi bizim oyunlarda. Tam gol icin sut cektiginde esen ters bi ruzgar topu sukurlerdi tam ters yone ama bizde pes etme yoktu kosusturuduk pesinden tekar. Ne guzel yillardi o yillar. Taki abiler gelip bizi kovup yerimizi alincaya kadar bizdik o sokak sahasinin krallari peleleri maradonalari hatta Metin Ali  Feyyazlari. Tek korkumuz top'un "pisss" diyerek elimizde patmasiydi. Oysa simdi oylemi..? Kiminde Pes kiminde Fifa. Milyonlardik futbolculari transfer ederler oyunda.  Tek korkulari elektiriklerin kesilmemesi..
Bizim dizlerimizde yaralar vardi onlarin ellerinde game padlar.. Seni bilmem ama ben cocuklugumu ozledim.

Kisacasi sana Pes'inde Fifa'nda basarilar banada cocuklugumun verdi o guzel yillari hatirlamakli iyi gunler dilerim.. Seni bilmem ama ben cocuklugumu ozledim..

CR7

ben de çok özledim
ama yaşadık yine de o günleri
yaşayamayanlar içinse çok üzülüyorum
şimdi herkes ps2de pcde
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Non Mollare Mai

Ahh ki ne ahh.. Hatırladım o günlerimide, özlememek elde değil.
Ama şu yönden içim rahat. Çocukluğumu doya doya yaşadım.

Şimdiki çocukların hali ortada..
edit

noumAyberk

Aıyorum şimdikilere  ::)

carsi52

Bende çok özLedim.
Maçtan sonraki tartışmaLarı biLe özLedim.
Ah uLan ah.
Bölünür senin için uykular!

Non Mollare Mai

Bi de bilmiyorum varmıydı sizlerin mahallede.

Topa pis vurun vuran ve vurduğunda topu yamultan, evlerin camını kıran tipler vardı. Onları oynatmamak için maça hemen başlar, o kazma geldiğindede klasik '' sonradan gelenleri almıyoz, alan .... dedik '' lafını söylerdik. ;D

Bi de maçın ortasında orta yaşlarda biri kesin apartmanın birinden çıkar, at bakalım topu .... abine der alır topu sektirir sonra bi koyar haydaa top gider balkona.. Bi de pişkin pişkin güler.. Bize eve tırmanmak kalır..

Özledim ulan. :)
edit

Kralkartal21

Maç sonra ki istatistikleri özledim..
Kimin kaç gol attığını ballandıra ballandıra söylemesini özledim..

Top kaçtığında topu atması için ''abla,abi,amca'' diye bağırmaları özledim..
Bize topu atıcakken daha beter yapıp topu taaaa nereye atarken ve atan pis pis gülerken içimden ona küfür etmeyi özledim..

Hepsini özledim..

;D

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

AsA

Evet o tipler mevcuttu bizde'de.. Birde iki tane abi varsa kesin birles takimlara karsilikli girerlerdi butun oynama zevkimizi kacirirlardi..

erdibatmaz

süperdi ya özlemişim valla yazıları okuyunca anladım
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Adriano

Ne güzeldi o günler  :-\

Alman Kale oynardık ya hep, çok eğlenirdik :)
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

erdinc1926

ne camlar ne aynalar kırdık ne toplar patlattık yılmadık :D
K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

ilhan mansız_melis

Ben hala oynuyorum tek avantajı bu galiba :D
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ZeMaHŞeR

paso futbol oynardık... hey gidi günler hey...
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK