Ana Menü

A-ma-tör-sü-nüz

Başlatan M34, Ağustos 26, 2008, 09:26:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Konunu geri getirdim metin..Sen açmış gibi oldun ama neyse

Başlık bana ait :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

M34

ya önemli degil aslinda kimin yazdigi. hersey besiktas icin dimi? ;-)

evet neyse ... konuya geri dönersek ... kollanmisiz ...

husoeagle

işte o maçtaki kadromuz

1. RÜŞTÜ REÇBER   
58. İBRAHİM TORAMAN   
5. GÖKHAN ZAN   
19. İBRAHİM ÜZÜLMEZ   
22. ALİ TANDOĞAN   
18. EDOUARD LEOPOLD CISSE   
2. SERDAR KURTULUŞ   
7. BURAK YILMAZ   
14. RODRIGO ALVARO TELLO VALENZUELA   
11. MERT NOBRE   
10. MATIAS EMILIO DELGADO   

Yedekler 
35. ATİLLA ÖZMEN   
41. MUSTAFA KORAY AVCI   
15. LAMINE DIATTA   
6. MEHMET YOZGATLI   
17. RICARDO LUIS POZZI RODRIGUES   
13. DEYVISON ROGERIO DA SILVA   
9. FEDERICO FERNANDO HIGUAIN   

keskinli

Alıntı yapılan: M34 - Ağustos 26, 2008, 19:31:35
saglik olsun

edit: iyide ilk önce ben yazmistim ... sabahin körüydü, ne yorum yapmistim ya? neyse. aklima gelince tekrar yazarim
neyse bi dahasinda daha cok dikkat ederiz,özür :)
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Kralkartal21

Gölge Hakem, Spor medyasında "dosyalar hasıraltı edilerek Beşiktaş'ın hükmen mağlup olması önlendi" tarzı haberler yazanların, bilgisizce olayı çarpıttığını iddia etti:   
İşte Gölge Hakem'in yorumu:

Son üç gündür gazetelerde bir yaygaradır gidiyor;
"Görülmemiş skandal", "Dosya hasıraltı edilmiş" gibi cahilce başlıklar gazetelerin spor sayfalarını süslüyor.

Bu yazıları okudukça, yazıları yazanlarında, demeç veren bazı yöneticilerinde ne kadar cahil ve çapsız adamlar olduğu ortaya çıkıyor.

Bazı gazeteler ise kural hatası yapıldığını yazıyorlar.

Benim futbol cahili kardeşlerim;
Futbol oyunu ile ilgili kurallar FIFA tarafından koyulur ve şu anda 17 tane kuraldan oluşmaktadır. Bu oyun kuralları içinde alt yapıdan kaç tane oyuncunun A takım kadrosunda yer alması gerektiğine dair hiçbir madde yoktur. Ülkelerin futbol federasyonları da organize ettikleri maçları bu kurallara göre organize etmek zorundadırlar.

Futbol müsabaka talimatları ise ülke federasyonları tarafından hazırlanır ve maç oynanacak stadyumlar, takımların formaları, alınacak güvenlik önlemleri, oynayacak yabancı oyuncu sayısı, alt yapıdan A takım kadrosunda bulunması gereken genç oyuncu sayısı gibi durumlar için gerekli olan kriterleri belirler.

Yani ortada yapılmış olan bir oyun kuralı ihlali değil, futbol müsabaka talimatına aykırı bir durum söz konusudur.

Maçlardan önce, her iki takım da TFF tarafından hazırlanmış olan boş isim listelerini alırlar. Bu isim listelerini doldurup, imzaladıktan sonra, maçın dördüncü hakemi ile bir araya gelirler. Her iki takımın isim listesi de karşılıklı olarak diğer takım tarafından kontrol edilip, "HİÇ BİR İTİRAZIMIZ YOKTUR", bölümüne yetkili yönetici tarafından isim ve soyadı yazılıp imza atılır.

Eğer talimatlara aykırı bir durum var ise bu durum, isim listesinin arkasına yazılıp, bu duruma itiraz edildiği belirtilir ve yetkili yönetici tarafından imzalanır.

Her şeye rağmen kulüpler, talimata aykırı durumu o anda fark edemezler ise, yine de beş gün içersinde TFF'ye itiraz etme hakkına sahiptirler.

Şimdi, bugünkü Milliyet gazetesinde konu ile ilgili görüşüne başvurulan o dönemin Trabzonspor başkanı Sayın Nuri Albayrak adeta esmiş gürlemiş ve "Haluk Ulusoy dönemi skandallarla dolu" demiş.

Asıl skandal sizin sözleriniz Sayın Nuri Albayrak!
Sizin kulübünüzün elinde futbol müsabaka talimatı kitapçığı yok mu?
Sizin çuvalla para ödediğiniz menajeriniz ne iş yapar?
Maç öncesi kendisine getirilen Beşiktaş kulübü isim listesini kontrol etmeden nasıl imzaladı?
O listenin altında "Hiçbir itirazımız yoktur" diye onun imzası yok mu?
Senin sorumlu menajerin elindeki isim listesini kontrol etmeden "İtirazımız yoktur" diyerek altına imza atacak, sorumlusu dönemin TFF başkanı Haluk Ulusoy olacak!
Şimdi TFF başkanı Sayın Mahmut Özgener, her hafta İstanbul'a gidip de, oynanan 75 tane maçın isim listelerini mi inceleyecek?
İnsanda biraz utanma sıkılma olur.
Zaten Trabzonspor'u son iki yılda ne hale getirdiğiniz de ortada.

Bir çift sözüm de bizim anlı şanlı futbol medyamıza var.
Her zaman olduğu gibi bu konuyu da hiç araştırmadan, futbol kamuoyunu aydınlatacak hiçbir girişimde bulunmadan yazmışlar.
Böyle gazetecilik olmaz!
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

keskinli

yinemi cahil medyanin oyununa geldik?
yönetime kiziyoruz ama biz taraftar olarakda cok seyler ögrenmeliyiz galiba

NoPasaran

Açıklamada medya ilgili ne varki..

Medyanın hatası nerede?
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Son üç gündür gazetelerde bir yaygaradır gidiyor;
"Görülmemiş skandal", "Dosya hasıraltı edilmiş" gibi cahilce başlıklar gazetelerin spor sayfalarını süslüyor.

Bu yazıları okudukça, yazıları yazanlarında, demeç veren bazı yöneticilerinde ne kadar cahil ve çapsız adamlar olduğu ortaya çıkıyor.

Bazı gazeteler ise kural hatası yapıldığını yazıyorlar.

NoPasaran

Yani ortada yapılmış olan bir oyun kuralı ihlali değil, futbol müsabaka talimatına aykırı bir durum söz konusudur

Farkı ne abi?

Müsabaka talimatına aykırı iş yapan Beşiktaş..

Medyanın hasıraltı ediliyor demesine tepki koymuş gibi geldi bana
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

Batuhan

federaasyondan asrın kıyağı diye başlık atan şeref yoksunları hakkında birşey demiyorum !
Koca hestiy aya bedenem ?

1BabaKartaL

ey yigidolar gittiniz braga gibi bi sıradan takıma elendiniz şimdide bunlarla ugrasıyosunuz yazıktır ayıptır be grupşarı geçin siz bizim yerimize devam edin uyarmı reklam bunlar reklam alem bjk düşmanı
Edirne Köprüsü Taştan Varmı Büyük Beşiktaştan !!!